Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz ribizly #70798 üzenetére

    Abszolút egyet értek mindennel, amit itt írtál. Annyival egészíteném ki, hogy a legjobb (a pozitív relatív légnyomás mellett), ha minél távolabb van egymástól a ki- és bemeneti szellőztetés, hogy egyfajta "aerodinamikai rövidzár" ne alakuljon ki (cirkuláló és egyre melegedő levegő-folyosó). Emiatt érdemes arra törekedni, hogy befelé minél lentebb és előrébbről, kifelé meg minél hátrébb és fentebb legyen a légáram. Sok házban pl. a ház tetején legelől is van kifelé és az előlapon legfelül is lehet befelé venti. Ezzel csak az a baj, hogy azok ott egymással fognak "kavarni". A másik hiba az szokott lenni, hogy a ventik mellett hagynak lukakat. Ott is faszán ki tud alakulni cirkuláció. Én azokat beragasztottam szigszalaggal. Minél pontosabban megadod, hogy hol mehet ki és hol szívjon be, annál kevesebb por és annál hűsebb levegő megy keresztül a házon.

    Meshify C esetében meggyőződésem, hogy ha csak két venti van elől (akár 120-as, akár 140-es) a maradék likakat érdemes elfedni. És akkor az aljára is tennék ventit, hogy mindenképp legalább 3 venti tolja befelé a levegőt. Kifelé 2 venti bőven elég, valójában a levegőnek nem is igazán van szüksége rá, vagy legalábbis nem amiatt, hogy kijusson a levegő, megy az magától is, viszont abban segítenek a kifelé ventik, hogy a háztól és a beszívó ventiktől minél messzebb tolják a meleget.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • freelanced

    addikt

    válasz ribizly #70798 üzenetére

    Egyébként nem annyira rossz a szellőzésük feltétlenül, lásd, Define R6. ( Persze nem egy árkategória)

    De nekem most a processzor nem éri el a 70 fokot játék közben, Idleben olyan 30-35 körül mozog, a kártya meg 65.

    És ez ügye hangszigetelt.

    Igazából csak azért írtam mert pont Meshify C-ről váltottam és nem jelenthetem ki, hogy lényegesen halkabb lett a gép.

    Viszont egy Meshify C-nél meg át kell gondolni megy-e bele majd nagyobb kártya, mert attól könnyen válhat zsúfolttá, elég kicsi a hely kártya téren ahhoz képest.

    D15 egyébként neccesen fért be a Meshify-ba főleg, hogy emelni is kellett a ventillátort, de azért befért. Kicsit zsúfolt érzetet kelt.

    Ha építed a gépet Yany javaslom, hogy a processzor illetve a ventillátor csatlakozóját vagy bármelyiket ami közel lehet a gépház oldalához dugd be, ellenőrizd még mielőtt felszereled a hűtőt / berakod a lapot a házba, mert utána nem sok esélyed lesz ha csak nincsenek E.T. ujjaid :N

    [ Szerkesztve ]

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Új hozzászólás Aktív témák