Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Video_rodeo

    újonc

    Sziasztok!

    Újként itt a prohardver fórumon kérnék egy kis segtséget nálam tapasztaltabbaktól, a következők mentén:
    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Az elkövetkező 1-2 hónapban
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Választól függ, de vagy a 120-150e sávban, vagy a 200-230e sávban (ami tudom, pont majdnem a duplája, de majd értelmet nyer, miért írom)
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Otthoni, saját célú video és képszerkesztés/feldolgozás, illetve közeljövőben asztrofotózásba vágok bele, ott majd stackelés is jön, illetve szokásos irodai alkalmazások (office). Semmi extra
    4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" vagy 17", full HD matt, és ha jól gondolom, inkább IPS
    5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? lesz... jövök megyek, otthon, nyaraló, iroda. Alapvetően autóval közlekedem, de azért nem egy folyamatosan fix helyen lerakott történet.
    6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10
    7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Mivel a dolgaim alapvetően egy NASon vannak tárolva, nem szükséges óriási tárhely, egy 256 SSD-vel elvagyok szerintem
    8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Numerikus billentyűzet

    Nos, jelenleg egy volt céges HP Elitebook 840 G3-mal (I5 6300 (2.5 GHz proci, Intel HD 520 integrált vga, 8 gb memória, 256 SSD) végzem az itthoni video és képszerkesztés dolgokat, de úgy érzem, kicsit kinőttem, és szeretnék kipróbálni egy komolyabb eszközt, de ez azért továbbra is hobbi cél, tehát nem ezzel keresem a kenyerem.

    Fontos, hogy ez a HP 840 egy iszonyú stabil kis gép, ezen dolgoztam 5 évig, aztán amikor lecserélték a cégeset, megvettem privát gépnek. Teljesen jól működik, csak a lányom közben az iskolában elkezdi majd aktívan használni, ezért ő lenyúlta, én pedig keresek magamnak valamit.

    És ez a két dolog most összeért, és az a kérdés, hogy ha nem szánok rá 4-500 ezret, akkor a 840G3-nak van-e valami alternatívája érdemben, hasonló árszinten, de akkor már úgy, hogy a grafikai feldolgozás terén előrébb legyek.

    Amiket eddig néztem, a HP Zbook-jai, 15 vagy 17-es, G3-G4 között (leginkább az ára miatt), az újabb generációs ZBookok még használtan is fél milla körül mennek.

    Tárhelyől, G3/G4 generációtól, procitól, memóriától, videkártyától, állapottól, illetve garancia meglététől függően elég nagy a szórás árban a G3-G4 Zbookban, alul 100e, felül akár 300e is, hasonló konfiggal.

    Ezeket használtan magánszemélyektől, de cégektől garanciával is meg lehet kapni.
    És akkor itt jön az első kérdés, főként a processzor- VGA kártya, illetve képernyőméret terén.

    Kijelző
    A HP egy 14" kijelzővel rendelkezik, full HD az is, és külön monitor nincs (nem is lesz, nem fér el), tehát ezért gondolkodom, hogy kell-e a 17", vagy elég egy 15", mert méretben azért kb 3,5 cm-vel szélesebb egy 17" (ugye átlóban kb 5cm nagyobb), de egy 17-es zbook ahogy néztem 3 kg körül van, azért az dögnehéz, de mondjuk, hogy én azt gondolom, egy 15-is elég lehet.

    Memória
    Memória annyira nem érdekel, mert ez könnyen bővíthető, ha az eladó épp 8 vagy 16 Gb-tal adja, és nem bizonyul elégnek. Céges gépem céges policy hegyek miatt amúgy is döglassú, az otthoni privát használat még 8 Gb memóriával (win 10) sem volt feltűnően lassű, de nyilván 16 vagy 32 jól jön, főleg, ha komolyan dolgozom majd a videokkal/képekkel.

    Processzor
    Teljesen hülye nem vagyok hozzá, de itt már elvesztem a különböző generációk között, bevallom, és főleg, hogy ténylegesen mutat-e bármivel többet egy videofeldolgozás sebességében majd. Ahogy néztem, most főleg I7 6820 HQ-val elérhető, drágább kivitelekben Xeon E3 1505M, illetve pár I7 6500 prcesszor is van némelyikben (és persze jópár egyéb).

    és a mumus, a VGA
    na itt van a legnagyobb kérdőjel bennem. A G3-G4 Zbookokban 2015, 2017-ben bemutatott NVidia Quadro ilyen-olyan verziói vannak, 2 vagy 4 Gb memóriával, M1000M, M2000M, drágábbakban M4000M kártyák ketyegnek.

    Namost a fő kérdés, hogy a fenti konfig HP840-ből átülve egy akár 2-3 évvel öregebb, de mobile workstation kategóriájú laptopba, jobb lesz-e nekem a fenti felhasználásra?

    És ha már igen, akkor egy
    Zbook 15 G3, Intel 6820HQ/16-32 Gb memória, Quadro M1000M mondjuk 120-140 ezerért árult gép, illerve
    Zbook 15 G3 Xeon E3 1505/16-32 Gb memória, Quadro M2000M , mondjuk 200-240 ezerért
    konfigok között lesz-e olyan érdemi különbség, ami miatt dupla árat érdemes kifizetnem.

    Értem, hogy nagyon állapottól függő is lehet az árazás, de szigorúan a konfigok között van-e érdemi különbség ilyen mértékben?
    Vagy felejtsem el ezeket, és ha nem szánok rá 4-500 ezret, akkor inkább maradjak meg a jelenleginél, és vegyek a lányomnak egy másikat?

    Vagy bármi egyéb javaslat, hogy max 250 ezerig, de inkább 150-180e (amit szívesen rászánnék) sávban mi az, amivel szemezzek, és fogok tudni vele a hobbimnak hódolni? Játszani nem fogok vele, szóval az nem szempont... a zbookokról pedig nem nagyon olvastam érdemi tapasztalatokat, a marketing szövegeket leszámítva

    Köszönöm előre is a konstruktív válaszokat, és elnézést, hogy kissé hosszú lett :-/

  • Video_rodeo

    újonc

    válasz #57171968 #2346 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ!
    Mármint a 120-140-es árat kevesled, nem sokallod, ugye? Tehát emeljek, és újabb generációs történet... én is erre hajlok egyre jobban.

    Amit még esetleg megköszönnék, ha abban kaphatnék segítséget, hogy egy video/fotó feldolgozás a HP 840-es integrált Intel HD videokártyás megoldásához képest minőségi, érezhető javulás lesz feldolgozás/renderelés/exportálási időben?

    Erőltessem a 32 Gb memóriát, vagy 16-tal is bőven jó vagyok? Korábban (20 éve) nagyon nem volt mindegy, hogy mennyi menóriával dolgozunk, ez vélelmezem ma is ugyanígy igaz még, csak nem tudom, hogy érdemben van-e különbség egy 16 vagy 32 Gb memória rendelkezésre állás között (és szerencsére ez utólag is bővíthető akár...)

    Köszönöm szépen előre is!

Új hozzászólás Aktív témák