Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!
    Az NX60 és a V200 között mi a különbség?
    Melyik jobb?
    Tesómnak V200 van és imádom használni, viszont most csak NX60-at tudnék venni ami kinézetre ugyanolyan, de nem tudom, hogy ugyan olyan jó-e, vagy talán jobb is?

    Üdv
    Misi

    [ Szerkesztve ]

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!

    Egeret keresek napi 8h irodai munkára, de fontos hogy jól lehessen vele célozni.

    Eddig egy Logitech mx518-at használtam, annak az volt a baja hogy 1-2 óra munka után elkezdett csúszkálgatni a kezem alatt, továbbá a felülete nyirkos lett, ez nem tudom h amiatt mert izzad a tenyerem, vagy csak párásodik. A lényeg, hogy ezáltal csúszkált és igencsak bebüdösödött az egész egér. A végén már elég volt 1 órát egerezni vele, és mehetem kezetmosni, de sokszor az sem segített.

    Múlt hétten vettem egy logitech m275-öt. Először zavart, hogy kicsit pontatlan volt. 3 monitoron dolgozom és sokszor egyszerre két monitort is ugrani akarok az egérrel, ilyenkor szeretek mindent elsőre eltalálni, ez az mx518-al ment, de ezzel az m275-el már sokkal jobban kell figyelnem ami elég azvaró. Továbbá viszonylag gyorsan rájöttem, hogy baromi kényelmetlen a használata, nagyon fárasztó hogy nem tehénkedhetek rá, ha folyamatosan mozgatom akkor ujjaimmal kell szórítani. + képek alapján nekem úgy tűnt mintha gumírozva lenne az egész, de csak oldalt. A felső felülete már fényévekkel jobb mint az mx518-é volt, de mégiscsak jobb lenne egy olyan ami mindenhol egy picit "érdesebb"/"gumisabb".

    MIONIX Naos 3200
    nagyon tetszik, hogy a jobb oldalán van hely hova tenni a kis és gyűrűs újjat, de az nem tetszik hogy a hüvelykujjnak nincs gumírozott része. Talán ennek a felülete sem csúszós.

    LOGITECH Performance Mouse MX
    tetszik még, amiatt hogy a hüvelykujj része már ránézésre is kényelmes, de a felület csúszós anyagúnak néz ki, és a jobb oldala nem úgy van kialakítva mint a Naos 3200.

    Tudnátok javasolni valamit?

    Előre is köszi,
    Misi

  • misirulez

    senior tag

    válasz misirulez #60276 üzenetére

    Na közben az MM felé jártam és beugrottam.
    Amiket ott végigtapogattam azok közül az a4tech T70-je jött be a legjobban, bár a huvelykujjnál azért lehetett volna az is puhább kicist (ebben az m275 nálam abszolút favorit). Viszont a mionix féle gyűrűs/kis ujj tartó része tetszett valóban kényelmes.

    Látom létezik ebből wireless is, rt70 néven de google nem adott magyar találatot.
    Ha nem találok wireless akkor kábelesen megveszem.

    Addig is ha valaki olvassa az előző hsz.-em és van ennél jobb ötlete szóljon.

    Üdv,
    Misi

  • misirulez

    senior tag

    válasz dobragab #60286 üzenetére

    Köszi akkor a4 nem játszik.
    Logitech g-kből mindegyikre rápróbáltam, de miután már volt a kezemben az ujjtámaszos a4, így egyáltalán nem jöttke be.

    Most az áron annyira nem aggódom, az mx518-am bírta 8évig.
    Esetleg tudnál még ajánlani a naoshoz hasonló ergonómiával rendelkezőt aminek a huvelykujj része olyasmi mint az mx master? Mert megnéztem az mx mastert is és abban az tetszett a legjobban, hogy rendesen kitöltötte a tenyerem közepét azáltal hogy kicsit pupósabb, így rá lehet fektetni a kezet.

    Illetve a naos 7000-hez lehet venni jobb telfon tappancsokat annál mint amive gyárilag adják?
    Ja jut eszembe, az mx 518-ban ami rettenetesen irritált és nagyon utáltam az az hogy a kábele mozgatás közben kopogott az asztalon, és semmi "esése" nem volt, olyannnyira nem, hogy sokszor a kábel aktuális helyzete miatt ellentartott vagy tolta az egeret, hiába rögzítettem le annyira kesze kusza volt és kemény, hogy woááá nagyon idegesített.
    Szóval most mindenképp vagy valami harisnyásat szeretnék, vagy wireless-t, nem baj ha drágább emiatt.

    szerk.:
    ja igen amúgy MM-ben ergonómiában a speed link decus [link] nagyon bejött, csak iszonyú bazári volt az ynaghasználat, meg tele volt 6 millio gombbal ami nem jó.

    [ Szerkesztve ]

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!

    mionix naos 7000-esem elvérzett. Logitech M170-et használok helyette, de borzalmas... lehet azért mert vezeték nélküli vagy csak simán pontatlan... de alig találok el valamit, sima böngészés közben is....

    Létezik olyan vezeték nélküli egér ami hasnolóan kényelmes / pontos?

    [ Szerkesztve ]

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok

    Rengeteget egerezek, de nem szgépes játék miatt, viszont hasonló.
    Idén elkezdett fájni jobb huvelykujjam szóval gondoltam ez valami inhuvelygyulladás lehet.

    szereztem egy ilyen vertikális gamer egeret (trust rexx) de elég nagy csalódás. Ugyanazon az egérpadon is jóval hangosabban siklik mint az eddigi mionix naos 7000-em. ráadásul alig érzem azt hogy lényegesen változna tőle a csuklóm tenyerem helyzete, éppen csak pár fokot fordul)

    Valószínű, hogy inkább másképp próbálom a huvelykujj problémámat megoldani (egyébként egerezés közben nem fáj, de ha valamire rá akarok szorítani pl palack kinyitás az elég fájdalmas) Ehhet kérnék tippeket, láttam h léteznek ilyen tépőzáras fásli szeruségek, van valakinek tapasztalata?

    Illetve a naos 7000-em kezd elhasználódni, (görgője már alig mukodés hiába takarítom) szívesen cserélném azt is de ahogy látom most ami nem visszalépés lenne az naos QG, senki nem árulja itthon.
    Esetleg hasonló kialakítású (ergonomikus) magas minőségű egeret tudnátok javasolni.
    Ami fontos hogy nagyon könnyen csússzon tartós (tefon?) talpai legyenek (vagy pótolható legyen), és ha izzad a tenyerem akkor ne ragadjon tőle az egér ( :)) ) Ár nem számít.

    Illetve egérpadbot is cserélném már elkopott. olyanra ami könnyen csúszik és halk.
    (trust rex, olyan hangot ad mintha csiszolnék valamit egerezés közben)

Új hozzászólás Aktív témák