Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz Dexter68 #1287 üzenetére

    Ha szerkeszteni is akarod a felvett anyagot, akkor eszedbe ne jusson DVD-s kamerát venni. DV szalagos, vagy esetleg HDD-s jöhet szóba! Idézetek a hozzáértők által látogatott indexen található dig. kamera fórumból [link] ''Elsődleges fontosságú (szerintem) egy kamera vásárlásánál, hogy a felvétel amit rögzíteni akarok, mennyire élethű tud maradni. Tehát olyan kamerát kell keresni, aminek a képalkotó eszköze valósághű színekkel, nagy felbontással, jó élességgel tudja mindazt megjeleníteni, amit én is látok. Lehetőleg nem csak szikrázó napsütésben, de beltérben is, lámpafénynél.
    Honnan tudom, hogy melyik kamera mennyire jó képet készít?
    -visszaolvasok itt a fórumban, mert sok hasznos infó lett már leírva
    -megnézem a www.camcorderinfo.com honlapot
    -megnézem egyik topiktársunk oldaltát, a http://zsigaba.fw.hu/ oldalt
    -esetleg megnézem egy másik topiktárunk oldalát is http://digikamgyik.atw.hu/

    Így kiderül, hogy a jó kép feltétele vagy a 3CCD ami a Panasonicnak a sajátossága, vagy a Sony féle egy nagy 3megapixeles CCD.

    Mi legyen a hordozó eszköz?
    -kazetta: a legkisebb tömörítéssel rögzít -dvavi, 13 Gigabájt egy óra, ha mindenfélét akarsz a számítógépeden szerkeszteni a felvételeddel, akkor ez az ideális. Sőt, az eredeti felvétel nyugodtan el is rakható. De a szalagra is akár 6-8-szor is újravehetsz, a szalag ára csak 700-800Ft

    - miniDVD lemez: jó minőségben csak 20-30 perc a maximum rögzítési idő. Egyből mpeg2-ben rögzít, ez is szerkeszthető, de nem agyonvariálva. Egy lemez beszerzési helytől függően 400-700Ft

    - HDD: a Sony mpeg2-ben, a JVC valami más formátumban rögzít ha jól tudom.
    itt amíg tart a kapacitás, addig televeheted, de utána gyorsan ki kell menteni valahova.

    A mai újdonság ugye a hdd-s kamera. Meg is kérik az árát, de a képminőségre semmi kihatása. Ami HDDS-ben jó képminőség, az meg olyan drága, hogy annál egy jó képminőségű kazettás akár 60eFt-al is olcsóbb (Sony SR90/ Sony HC94)

    Ha nincs sok pénzem, akkor 120Ft alatt kapható a Panasonic NV-GS180, ami gyönyörű színeket rögzít a 3CCD miatt. Ha ennyim sincs, akkor vagy hitel, vagy kuporgatok. De ennél lejjeb csak csalódás a kamera. Kültérben még csak-csak elmegy, de beltérben.... :(

    Ha meg sok pénzem van, akkor veszem a következő generációt (ami nem hdd, meg dvd-t jelent, hanem felbontást). Ez pedig a HD kamera. A Sony HC3 az elérhető árú, a maga 255-290eFt közötti árával.


    Tehát összefoglalva, az elsődlege szempont NE az legyen, hogy mire rögzít, hanem hogy milyen képet rögzít!
    Hiába HDD, meg hűde drága-biztos jó, ha egy sokkal olcsóbb kazettásban jobb képalkotó rendszer van, és messze lepipálja színben, részletgazdagságban, kontrasztban, élességben.

    A kazettást is rálehet kötni számítógépre, vagy asztali dvd íróra, és átvenni azt a csodás képet-tartalmat, ami pótolhatatlan.

    Akinek meg mégis HDD vagy miniDVD kell, az nézze meg, hogy hány megapixel, hány CCD, és mit írnak róla a tesztek. 1Megapixel alatt nem szabad kamerát venni. Szerintem. De inkább 3 legyen az az 1. Vagy 3CCD. Vagy a kettő együtt. :)


    Remélem ez minden kezdőnek érthető volt...''

    ''Jó, hogy így összefoglaltad, néhány gondolatot még hozzáfűznék:

    - miniDVD lemez: jó minőségben csak 20-30 perc a maximum rögzítési idő. Egyből mpeg2-ben rögzít, ez is szerkeszthető, de nem agyonvariálva. Egy lemez beszerzési helytől függően 400-700Ft

    Az MPEG2 szerkeszthetőség ugye már eleve kicsit kompromisszumos, de erre a miniDVD-re rögzítő kamerák rátesznek még egy lapáttal: szabványos, lejátszható DVD-struktúrában rögzítenek. Ezt szerkeszteni, vagy pláne összefésülni több kis lemez tartalmát igen hálátlan feladat. Márpedig 5-ből 4 felhasználó össze akarka majd hozni a kis lemezeket egy nagyra. A DVD-s kamera CSAK azoknak ajánlott, akik lehetőleg semmilyen szerkesztést nem akarnak végezni, csak kivenni a kamerából a kis lemezt, berakni a lejátszóba, és nézni a vágatlan anyagot 20-30 percben (vagy valamivel többet gyengébb minőségben).

    A mai újdonság ugye a hdd-s kamera. Meg is kérik az árát, de a képminőségre semmi kihatása. Ami HDD-sben jó képminőség, az meg olyan drága, hogy annál egy jó képminőségű kazettás akár 60eFt-al is olcsóbb (Sony SR90/ Sony HC94)

    A különbséget ennél én nagyobbnak gondolom, mert nem hiszem, hogy a röptében(!) erősen tömörítő kamera ne rögzítené gyengébben a képet, mint az ugyanolyan optikával/képérzékelővel rendelkező (és sokkal kevésbé tömörítő) miniDV változat. Ráadásul már 60ezer forintért is elég tűrhető DVD írót lehet venni, ami miniDV-vel párosítva szinte verhetetlen kombinációt alkot.

    A HDD-s kamera ellen ''csak'' a magas ára szól, akinek ez nem számít, annak nyerő lehet. Hogy mi szól mellette a miniDV+asztali íróhoz képest, azt pedig válaszolja meg, akinek ilyenje van. Én a méretet tudnám csak mondani.''


    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz Dexter68 #1290 üzenetére

    Egy baj van az elképzeléseddel, hogy ha valakinek odaadod a nyers anyagot, vágás, szerkesztés nélkül, az megnézi, örül, (ha nagyon hosszú, akkor unatkozik, az elrontott, életlen, túl sötét, stb. részek zavarják, a vágás hiánya miatt nem ért bizonyos helyszínugrásokat, a zene hiánya miatt nem azt érzi, amit akarunk) de általában már nem, vagy csak udvariasságból kíváncsi a szerkesztett verzióra. legalábbis nálam ilyenek a tapasztalatok. Úgyhogy nálunk mindenki vár, míg kész nem leszek (1hónap)
    Szerkeszteni ugyanannyi idő, (vágás, felirat, effektek) ha mpeg2, ha nyers dv-avi a formátum, a kódolás valóban lassú, sok ideig tart, de ahhoz már nem kellesz. Nem egyszer csináltam, hogy éjszakára otthagyom a gépet, kódolgasson, amíg csak jól esik, reggelre még a leggyengébb gép is kész van. A DVD-s kamera sztem kevésbé mobilis, nem szereti-bírja úgy a rázkódást, mint a kazettás (lsd autóban cd-ugrik a kátyúknál, vagy kazetta) És csak ismételni tudom az előzőeket:
    ''Az MPEG2 szerkeszthetőség ugye már eleve kicsit kompromisszumos, de erre a miniDVD-re rögzítő kamerák rátesznek még egy lapáttal: szabványos, lejátszható DVD-struktúrában rögzítenek. Ezt szerkeszteni, vagy pláne összefésülni több kis lemez tartalmát igen hálátlan feladat. Márpedig 5-ből 4 felhasználó össze akarka majd hozni a kis lemezeket egy nagyra. A DVD-s kamera CSAK azoknak ajánlott, akik lehetőleg semmilyen szerkesztést nem akarnak végezni, csak kivenni a kamerából a kis lemezt, berakni a lejátszóba, és nézni a vágatlan anyagot 20-30 percben (vagy valamivel többet gyengébb minőségben''
    Én, ha már nem kazettásat, akkor HDD-t vennék.

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz Donki Hóte #1293 üzenetére

    Minek? Eltették. Pár éve bedigiztem és most örülök neki. Meg a hangomat is felvették magnókazettára, ami már szintén be lett digizve. Szerinted egy cd, vagy dvd örök életű??? lsd 5,25-ös floppy. Bármire is rögzítesz, előbb utóbb kihal. Ha van eszed, a kihalás előtt áthúzod az épp akkor aktuális adathordozóra.
    A szalag kevésbé megy tönkre (20éves video-audiokazetták ma is lejátszhatóak) de egy dvd sokszor 5 év alatt tönkremegy. De a DV szalagot nem (csak) emiatt javaslom. (hanem mert könnyebben szerkeszthető, cserélhető, olcsó, stb) De te nyugodtan vegyél azt,amit jónak tartasz, nem vagyunk egyformák, mások a prioritások.

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

  • zjuhasz

    aktív tag

    válasz tope #1310 üzenetére

    kérdés, hogy hirtelen akarsz-e venni. Ha hirtelen nincs más, és hirtelen veszed, akkor nincs kérdés. :) Kérdés a kérdésről: Miért akarod hirtelen venni? Nem ér meg egy utazást/házhozszállítást/utánnajárást a dolog? A +10 000HUF a'sszem a színes finder, meg talán egy távirányító miatt van. Neked kell dönteni, ezek megérik-e a többletktsget?
    A Tátra utcában (XIII.) van akksis, utángyártott, megbízható minőség. (Bár ez Budapest, de csak jársz erre néha) Maxell, Sony kazi.

    [Szerkesztve]

    Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

Új hozzászólás Aktív témák