Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • debrejo

    senior tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném, abszolút kezdőként vágnék bele a hobbifotózásba. és itt most nem a családi összejövetelekre gondolok, annál kicsit komolyabb ismerkedésre gondoltam. A rendelkezésre álló keret nem tól rózsás, így csak használt kitekben tudok gondolkodni.
    És itt jön az én problémám, ugyanis mellényúlni nem akarok, érteni viszont nem értek hozzá.
    Felsorolnék pár típust, amik nálam beleférnek, használtan:
    Canon EOS 400D
    Canon EOS 1000D
    Nikon D40
    Nikon D3000

    Ezek kábé ugyanabban az ársávban mozognak (+/- 5-6000 Ft), 18-55-ös kitobival mind.
    Melyik éri meg jobban, gondolok itt olyanokra mint további bővíthetőség a későbbiekben, tartósság, esetleg garancia, szervízháttér, ilyenek. A gép fényképezésre kellene, nem videózásra, főleg sok város, épületek, portrék, esetleg tájképek, makró (még) annyira nem. Ismerkedni szeretnék egyelőre a beállításokkal.

    Illetve itt pár típus, amik szintén ugyanebben az ársávban vannak, de nem tudom, hogy a fentebb sorolt gépekkel felveszik-e a versenyt (nem csak a kép minőségére gondolok itt, hanem használhatósági szempontokra is (további obik palettája és ára, estébé):
    Sony DSLR-A(alpha) 200K -- a képen 18-70-es(?) objektív van, de maga a kép csak illusztráció, az eladó nem írta le a pontos típusát...
    Olympus E450 -- 14-42 és 40-150 Zuiko obikkal (kicsit kilóg a lóláb, ez csak erős alkuval férne bele...)
    Pentax K100D -- 18-55 és 50-200-as obival.

    Még egy kérdés: gondolom az expószám egy vázban kvázi olyan mint a kocsiban a kilométer. Mi az a szám amire az embernek azt kell mondania hogy ez már kicsit sok?

    A válaszokat előre is köszi, és ha nem baj, jönnék még kérdezni párszor mielőtt vennék egy gépet :)

    [ Szerkesztve ]

  • debrejo

    senior tag

    válasz Mercutio_ #10033 üzenetére

    A fotós könyv hirtelen eszembe se jutott, köszi a tippet!
    Elmondom mi a gondom kompakt gépekkel (bár megjegyzem bridge gépeket nézegettem, és teljesen nem vetettem el mint következő lépcső):
    - teljes manuális állíthatóság hiánya.
    - külső vaku csatlakoztatási lehetőség amire a későbbiekben esetleg szükség lehet.
    - raw tudása az esetleges utómunkák miatt, szintén a későbbiekben (PS).
    - és a legfontosabb, nem szeretném "kinőni" fél év alatt :)

    A kompaktal lőtt képeken látom az elmosódottságot, a rossz fókuszt, a beégést túlzott napsütésben illetve a fény hiányakor jelentkező "homályt" a képekben. Nem beszélve arról, mennyire lassú maga az egész fényképezési procedúra (bekapcsolás, automata zoom, mentési folyamat, sorozatfelvételkor jelentkező késés, gyenge vaku...), esélytelen egy hirtelen pillanat lekapása.
    Ennek ellenére meggyőzhető vagyok, ha tudtok olyan gépet ami még kiszolgálna és nem DSLR, örülnék ha ajánlanátok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák