Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz -szabi- #58910 üzenetére

    Tényleg nem mozdultak be.
    A motoros képekből 4-et megnéztem, nem látok egyiken se bemozdulást, viszont 1.4-en készültek. Az erdei képen egyik amit néztem 2.0 volt, a másik 1.4, ott már szerintem nagyon nem mindegy, hova kerül a fókusz, szerintem kerülni kellett volna az 1.4-es rekeszt. Amit megnéztem, azon találtam éles részt, tehát valahol éles volt a kép, csak nem az egész. Nem tudom, arra esetleg emlékszel-e, hogy az erdős képeknél hol volt a fókuszpont. Vagy a képnézegetőd kijelzi-e (nekem amim van, az nem jelzi ki).

  • MrChris

    nagyúr

    válasz -szabi- #58910 üzenetére

    Akkor az az 1-2 lencse és váz számít amit megvennél. Ebben van valami előnye a Z30 kitnek? LX15-el 1.4-es fényerő mellett elmondásod alapján az 1/60 záridőt éppen meg tudod tartani, nagy mélységélességű témánál rekeszelni kellene, amit iso-val is nehéz győzni, még apsc esetén is, ezért is egy szenzorstabis vázat keresnék. Amit ajánlottam XS10 pont megfelelne, többször előfordul a HA-n, adok-veszekben... Z30 szenzora nem hinném, hogy elveri azt a fujiét. Az F3.5-5.6-os kit lencsékkel szenzor szinten némileg leszel csak előrébb ilyen témáknál. Szerintem számodra kifejezetten rossz választás a Z30.
    Ha jól számolom ami nálad most f1.4, 1/60s, iso800, az a Z30-al 3.5-es kezdő kittel, 1/60s-on kb 4fé +iso lépés szükséges és akkor még csak ugyan ott vagy kevesebb(?) zajjal. Ha Z30 akkor meg inkább egy olcsó XA5 kit plusz egy fényerős fixet vennék. Bár ezzel nem lehet videózni amire a Z30 van kihegyezve.

Új hozzászólás Aktív témák