Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sordoran

    addikt

    válasz nhjerome #57095 üzenetére

    Én tavaly léptem be a cserélhető objektíves gépek világába egy Sony A6400-assal. Középkategóriás kompaktról váltottam, és nekem ez a gép volt anyagilag is a maximum ami belefért, tehát váltásról szó se lehet. Annyi tanácsot adnék, hogy kezd kicsibe, gép+obi (+memóriakártya és táska alap), és ezután jól átgondolva vegyél extrákat hozzá (plusz obik, szűrők, gimbal, egyéb kiegészítők), mivel én is megbántam pár vételt amikre így utólag rájöttem, nem nagyon van szükségem. :DDD Első obinak mindenképpen egy zoom obit ajánlanék én is, fix csak akkor ha biztos vagy benne, hogy arra van szükséged.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz nhjerome #57095 üzenetére

    Én szerintem értem, hogy te mit akarsz mondani, azaz hogy valószínűleg nem a váz lesz a limitáló tényező a fotózásnál ha az A6II-t veszed meg. Ez valószínűleg így van, jó sokáig ki fog szolgálni ilyen értelemben.

    Értem viszont a többieket is, ők attól félnek, hogy nagy ugrás lesz elsőre, esetleg elveszel benne, stb.
    Arra akarnak a többiek figyelmeztetni, hogy ha van két váz, amiből az egyik tud "100 egységet", a másik "150 egységet", az elsőt sokkal könnyebb használni, és a tudásának a 80%-át rövid időn belül ki tudod használni, akkor van 80 hasznos egységed, viszont ha a 150-esnek - a bonyolultsága miatt - az 1/3-át tudod kihasználni, akkor hiába van többet tudó vázad, ha csak 50 hasznos egységet tudsz kihozni belőle. Később persze valószínűleg a többit is, csak félő lehet, hogy elmegy a kedved addig a fotózástól.

Új hozzászólás Aktív témák