Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz PuMbA #46900 üzenetére

    Ha két fixed van (mint nekem, 35mm 1.8, 50mm 1.8) simán előfordul, hogy vagy az egyikre állítod rá a gépet, és a másik nem jó, vagy fordítva.

    A legtöbb embert azért nem érinti a tükrös topicban, mert megveszik a kommersz tükrös gépet kitobival, amit soha nem vesznek le róla - a kitobi pedig nem rendelkezik olyan shallow mélységgel, hogy a gépnek gond legyen.
    Aki meg szeretne ilyen lencséket már az elején, az vesz egy egészen picit komolyabb gépet, amin állítható és obihoz rendelhető a fókusz, és nem probléma.

    Ettől függetlenül a probléma (főleg belépő gépek esetén) létezik, és ez van annyira szakmai fórum, hogy annak, aki belépő tükrös gépet akar venni (mert tükrös = szép fotó, nagy gép = nagy foci, Canon / Nikon nyakpánt = menő etc) annak a figyelmét felhívjuk erre - hiszen ha később vesz egy fényerős fixet az egyszeri User (ami nem ördögtől való gondolat, mivel régi Canon 50mm 1.8 gombokért kapható) nem fogja érteni, miért homályos a kisbabája szeme a fix lencsével.

    De még a profi gépek esetén is babrálást, AF finomhangolást, hozzárendelgetést igényel...

    Köszönöm, ennyit akartam, remélem megvan a kettes, leülök magamtól. Philoxenia, ha törölnéd, előtte:

    1: telefonról pötyögtem a fürdőkádban fekve, ráment vagy 20 perc, és nem leszek boldog :N
    2: sok hasznos infó van benne
    3: igazam van :D

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Rapid136

    őstag

    válasz PuMbA #46900 üzenetére

    "Ha pedig BF / FF-es, akkor szépen visszaviszed a gépet a boltba"
    Aha, mikor az emberek jelentős része használtan vesz gépet vagy épp ujonnan vette, de garanciaidőn túl veszi meg a fényerős obiját... hát akkor viheti már bárhová. Attól mert nem bukik ki a hiba x idő alatt még létezhet.
    A vita tárgya leginkább az hogy a tükrös AF rendszernek van egy olyan hibája ami a MILC-nél nem létezik és ezt hasonlitgatni ahhoz hogy mennyire okos az AF rendszer mögötti processzor az nem ugyanaz a probléma.

    Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

  • grigo

    őstag

    válasz PuMbA #46900 üzenetére

    Én elfogadok sok mindent amit mondasz.
    De a rendszer szintű problémákat ne söpörjük le azzal hogy akiknek ilyen vázuk van az úgyse vesz 1.4 obit.
    Főleg úgy ne hogy a másik oldalon azt felételezzük róluk hogy mi a front meg back fokusz és ezt felismerik és visszaviszik a gépet.

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Új hozzászólás Aktív témák