Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz FehérHolló #20618 üzenetére

    ott bukik még az ötlet, hogy a pohár is érintkezik a hűtővel. hűtőtől függően meg a lamellákra is fog meleg kerülni, azaz ott is fog eltűnni a proci által termelt hőmennyiségből.

    ezen talán úgy lehetne segíteni, hogy vagy másfélkilós alukockát használsz (ld ph!s teszt), annak ugyanis remek a hőkapacitása, de kicsi a levegővel értkező felülete (arányaiban így jut el a legtöbb hő a pohárra), vagy valami tetején direkt hőcsöves megoldást keresel.

    viszont, további probléma, hogy a kocka felületével/hőcsövekkel rendesen érintkeznie kell a pohár aljának, másképp nem megy át a meleg (emiatt is írtam bele a lamellákat az elejére, ugyanis ha a pohár és hűtő között is levegő van, akkor mindjárt nem lesz (több) nagyságrendnyi különbség a lamellák és a két fémdarab hőátadó képessége között). és most itt megint eljutottunk a procihűtő lefogatásának problémájához, csak immár a pohár és a hűtő/vivő közeg között. minden főzés előtt gondolom nem akarsz pasztázni (még a költséghatékonyságot szemmel tartva zsírral se, ld bacsis elvetemült ötlete két részletben), a dupla (esetleg egymáson) polírozás meg működik, de erősen és egyenletesen rá kéne ülnie a pohárnak a vivő közegre/hűtőre. itt jutunk el a negyedik problémához:

    avagy az alaplapon a lefogatást nem másfél kilós alukockára és a tetején még egy pohárral fél liter kávéval méretezték. innentől valami segédtámasz is kéne, méghozzá eléggé masszív, hogy az erőteljes felfogatástól se menjenek tönkre az alkatrészek.

    konklúzió: van USBs főzőlap, kávé melegen tartására, én arra szavaznék. a procihűtős kávéfőzés nehezen megvalósítható.

    szerk: GPUknál 140fok azt hiszem a határ, viszont a borda ott se szokott olyan forró lenni. bár, ott volt a híres tojásrántottás teszt a passzív (háromcsöves, eléggé alulméretezett hűtésű) 8800gtvel.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz FehérHolló #20618 üzenetére

    Ja ezt nem írtam, igen az asztalira vonatkoznak. C2D E6300 B2, C2Q Q6600 G0 és az i7 920 C0/D0 is amit teszteltem 103 foknál kapcsolt le. Ezek persze szoftveres mérések (RealTemp illetve CoreTemp), tehát a mérési hibahatárt bekalkulálva olyan 105 fok környéke valóban a lekapcsolási határ.
    Az igaz, hogy ezeknél a forrasztott kupakoknál már sokkal jobb a hőátadás, mint a ragasztottaké volt, de azért itt is van eltérés, ami több több mint 1 fok. Persze ezt érdemi tesztel/ténnyel nem tudom alátámasztani, ennek hiányában a mondat végére oda is teszem a szvsz-et.
    Meg ez amúgy is csak elméleti fejtegetés. De azért szólj ha kész a kávé, jól esne egy "powered by Intel"-es kávé. :D
    :R

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák