Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nagylaci32

    tag

    Sziasztok!

    Olvasom, hogy szeretjük az ANSI kiosztást, mert kényelmesebb.
    Ezt nem értem, légyszi magyarázzátok el nekem. Ahogy néztem a különbségeket, a billentyűzetek között (iso -ansi) csak annyit látok, hogy 2-3 billentyű máshol van, más alakú, de a betűk mindegyiken ugyanott vannak 1-2 kivétellel. Akkor ez hogy kényelmesebb? Azért, mert hosszabb a shift, 1soros az enter?
    Szeretnék billentyűzetet venni, de még nem tudom, hogy milyet akarjak.

    Egyébként aki tud fejből gépelni az tudja, hogy a fok-, relációs jelek, szögletes zárójelek, kereszt és egyéb karakterek hol vannak? Azért kérdem, mert én ezeket használom, de fejből nem megy. Igaz gépírni sem tudok.

    Egy újabb kérdés: Ha bármilyen billentyűzetet vennék (magyar,iso, ansi), de én szeretném ugyanott találni a betűket, ahol azok általában a magyar billentyűzeteken vannak, akkor mit kell módosítanom?
    Írjátok, hogy komolyabb billentyűzet csak ansi-ban van. Ha nekem szükségesek a feliratok billentyűkre (háttérvilágítás nem), akkor van erre valami jó megoldás? Olyan matricaszett, amit felragasztva nem sokat von le a szépségből és használni sem rosszabb? Valami igényes relatív olcsó megoldás érdekelne.
    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • nagylaci32

    tag

    Sziasztok!

    Köszönhetően Haxiboy-nak, aki készségesen kipróbálásra bocsátotta billentyűzetét és többfajta mechanikus kapcsolóját meg mertem venni egy használt, kék kapcsolós DAS keyboard-ot (dask3pro-s).
    Én nem tapasztaltam különösebb furcsaságot első használatra - nem tudok gépírni - csak simán annyit, hogy ez elég jó, és nem annyira szokatlan rajta gépelni.

    Egy problémám viszont van vele,a mire megoldási javaslatokat kérek tőletek:
    A space-től balra eső win gomb funkcionál Fn gombként és a jobbra eső működik Win gombként. Gondolom ez gyárilag ilyen. De ha lehet én megcserélném a 2 gomb funkcióját, a Win gombot szeretném bal oldalt tudni és a Fn-t jobb oldalon. Erre milyen megoldások lehetnek?
    Tudtommal az oprendszer alatt megcserélni őket nem lehet, mert az Fn gomb nem küld önmagában jelet a gépnek.
    Egy [cikk] félmegoldásként bemutatja, hogy lehet win gombot csinálni a bal oldaliból is kis forrasztgatással. Nyilván ilyen technikával ki lehet cserélni egészen is a funkciókat, de számomra kissé barbár megoldásnak tűnik ez.
    [Másutt] azt írják, hogy új firmware-t kell hozzá programozni. Mivel ehhez nem értek kérlek világosítsatok fel, hogy ez mennyire összetett feladat. Egy hozzáértő 2 sörért átír pár szót a kódban és kész is, vagy ne is gondolkozzak ezen, mert nem ilyen egyszerű.

  • nagylaci32

    tag

    válasz pengwin #46673 üzenetére

    Mennyivel strapabíróbb lenne normál méretű USB-vel. Egy billentyűzeten bőven elférne az is, ha a strapabírásra mennének.

    Nézegettem a Varmilo és Ducky billentyűzeteket, hogy esetleg majd veszek egyet, mert hát hiába drága, ha hosszú élettartamú és kényelmes használni. Ez a széthúzható kábelt micro USB csatlakozóval viszont egy elég gagyi megoldásnak tartom. Már azt sem értem, hogy mennyivel jobb széthúzni a kábelt és külön elcsomagolni szállításkor, mint egyszerűen feltekerni a fix kábelt a billentyűzetre?!

Új hozzászólás Aktív témák