Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macman507

    aktív tag

    válasz szabessz #38352 üzenetére

    Én első billentyűzetemnél azt hittem tetszeni fog a barna kapcsoló az érezhető "bump" miatt, mikor lenyomja az ember a gombot, de inkább csak zavart, teljesen más, mint a membrános, kicsit olyan mintha hibás lenne a kapcsoló és megakadna ott egy picit, pedig maga a kapcsoló ilyen. A hangjával is gondom volt. (TESORO Durandal G1N)

    Mondjuk nem sok mechanikusat próbáltam, barna kapcsolósat meg csak egyet, úgyhogy lehet vannak különbségek, de ki tudja, hiszen cherry mx barna kapcsolós volt.
    Szóval én mindenképp piros/fekete kapcsolósat vennék. Meg valószínűleg tennék a gombok alá olyan gumi o-gyűrűket, hogy a lehető legkisebb utat tegye meg a gomb, mikor lenyomom, és a leghalkabb legyen.

    Úgy vettem észre, hogy akkor hangosak ezek a mechanikus billentyűzetek, amikor teljesen leér a billentyűzet aljára a gomb és hozzáütődik az aljához. (Cherry MX-hez írom ezt főleg, kivéve persze a kéket, mert az mindenképp hangos lesz)

    Egyébként a leghallkabb mechanikus kapcsoló a SteelSeries QS1, amit a Kaihua ("Kailh") gyárt.
    Sajnos ilyen csak az Apex M800-ban van tudtommal, és az előző hsz-emben írtam, hogy pont most mondtam le egy rendelést, amiatt, amiket találtam a billentyűzettel kapcsolatban.
    Nagyon sajnálom, mert (majdnem) pont olyan billentyűzet volt, amilyet kerestem, főleg amiatt csak majdnem, mert amúgy német kiosztású, magyar lenne az igazi. Persze még mindig gondolkozom rajta, hogy lehet mégis venni kéne egyet, de senkinek nem volt még ilyenje, vagy nem osztotta meg a tapasztalatait itt, így csak a külföldi fórumokon olvastam a borzalmakat.

    (ha hülyeséget írtam, javítson ki majd valaki)

    [ Szerkesztve ]

    1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

Új hozzászólás Aktív témák