Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!

    Egy kisméretű gépre lenne szükségem, amire az asszony ősrégi, lassú és állandóan akadozó laptopját lecserélhetnénk. Viszont lenne hozzá egy dsub csatolós, 1650*1080-as monitor, ami még használható, tehát ezért nem gondolkodom laptopban, és amúgy is csak az asztalon lenne. A nagy házas megvalósítás problémás, mert már az én asztalimat is nehezen tudjuk elhelyezni, ketten ülünk egy 170 centi széles asztalnál, lábunknál az asztal előtt radiátor, tehát asztal alatti nagyházas megoldás sem játszik (útban van/rugdosnánk + ott a fűtés).

    Egy ilyennek nagyon tudnék örülni, (de az MSI windboxok, és a Zotac kiskockák is potenciális jelöltek) de a hardver részében (főleg a proci) bizonytalan vagyok. Ráadásul adattár sem nagyon kell, arra ott van az én asztalim. Oprendszer, office + egy két program elférjen rajta, meg max. egy-két rajzfilm a gyerekeknek, amihez a 64 giga bőven elég lenne.
    Viszont a dvd lejátszási képessége fontos lenne, ami meg ezeken az apróságokon ha jól látom, pont nincs :O. És ha SSD, akkor még talán a sebessége is kellemesebb. És jó lenne, ha nem külsőleg kellene azt is rámadzagozni, hogy csak a káoszt növelje az asztalon. Maximum külső dvd lejátszó jöhetne szóba.

    Igazából netezésre, filmnézésre, zenehallgatásra és irodai alkalmazásokra kellene. Estére tudom megnézni, konkrétan mi az a mostani laptopunk, aminél azért combosabbra lenne szükség, de ez valami celeronos rettenet, ami sokszor másfél percig nyit meg egy-egy alap weboldalt, és ha 4-5 ablak ki van nyitva, akkor ez még rosszabb lesz (ami biztos, hogy memória 2*512 + valami alaplapi 256 van benne, ami éppen elég az xp-nek). És Youtube videót sem tud lejátszani full képernyőn, csak a középső méretben.
    Ha esetleg lenne valami javaslatotok, akkor kérem, osszátok meg velem. Keretösszeg relatív, a határ 120k körül lenne.
    Persze azt is el tudom fogadni, ha mégis laptop irányba kell végül gondolkodni, mert azokban könnyebben lehet dvd lejátszót találni.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz membrandj #47581 üzenetére

    Asztaliban nekem is intel van, ezért felmerül bennem a kérdés, hogy AMD vonalon IGP-s procival nem lehet költséghatékonyabban kijönni?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Haldokló laptop helyett (3 év gari, 3 év 3 hónap után csíkoz a monitor) kellene ismerősnek komplett gép.
    Tekintve, hogy szállíthatóságra nincs szükség, feltételezem, hogy asztalival olcsóbban/jobban jöhetne ki.
    Office, böngészés, youtube, dvd lejátszás. Játék nem lesz rajta, tehát külön vga nem kell.
    Egér még van, és talán a vinyót ki lehet menteni a laptopból.
    Monitor nélkül 80k környékén mit javasolnátok?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Kristof9094 #77865 üzenetére

    Némi gondom akadt a #77864-ben feltett kérdésre a #77865-ben kapott javaslattal:

    1) Iponból lenne a gép, és ilyen alaplapot nem találok :( (sőt, semmilyen h81-est nem hoz fel)
    2) i3 g3220-as proci is a duplája a javasoltnak. (van másik g3220-as számozású intel proci is?)

    Ennek fényében mi lenne a célszerű konfig?

    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz w333 #78053 üzenetére

    :W
    Valóban ott próbáltam összerakni a gépet, hogy printscrennel elküldhessem az érintettnek, hogy mit kell megvennie...

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz w333 #78057 üzenetére

    Köszi, akkor ott csinálom.

    Egyébként alaplapoknál van valami spéci oki, amiért pont ezt a típust? Ahogy láttam, van jópár darab abban az árszegmensben. Vagy semmi tudnivaló nincs róla, csak éppen azt sikerült?

    Memóriából célszerű a 2*2 Gb, vagy menjen egyben a 4? Akadhat memóriakompatibilitási gondom az alaplappal?
    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Köszönöm mindenkinek! :R

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Egy halódó athlon 64 (vagy annak a videókártyája) helyett kellene szülőknek egy kis irodai gép, gyakorltailag csak netezésre, minél olcsóbban...kb hetente, kéthetente egyszer lenne bekapcsolva, talán néha még annyit sem. Esetleg excel lenne rajta indítva vagy office nagy ritkán.
    Mi lenne a legalapabb, amit ilyen célra javasolni tudnátok? Dsub csatis a monitor, de remélhetőleg az egy darabig még kitart.

    Most hirtelen nem tudom, az athlon 64 mellé milyen memória volt, de azt gondolom, hogy az még nem volt ddr3. Illetve a táp még egy nagy kérdés, de jelenleg vagy 130 km választ el a géptől.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz ThePoweR #97479 üzenetére

    Ház és vinyó biztos nem kell, az maradna a régiből...a tápot is jó lenne, ha lehetne használni. Arra, amire nekik kell, tökéletes lehet, feltéve ha a táp alaplapi csatlakozói kompatibilisek. Azt nem tudom, hogy az életkora miatt lehet-e ilyen inkompatibilitás, vagy simán rá lehetne dugni azt a régi tápot az úja alaplapra?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Szerintetek a mai világban meg lehet oldani technikailag és/vagy költséghatékonyan egy olyan "családi szerver" üzemeltetését, amit mindenki (akár egyszerre is) használhat, több szobából, és egyszerre akár több játékot is tud futtatni párhuzamosan, illetve lehet rajta netezni mellette?
    Csak hogy ne kelljen több játékgépet összerakni... :U
    Jobb lehet, ha van egy nagyonerős gép 3 monitorral (hozzá tetemes GPU erővel) egy 12 méteres körzetben, mint 3 szintén combos masina, amik viszont lehet, hogy egyszerre soha nem működnének full kihasználáson? :F

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Help PLS!

    Van nekem egy negyedik évét taposó, de 4.6-on menő 3570k procim egy asrock z77 extreme 4 lapban 2*4 giga DDR3-as Kingston memóriával. Szülők gépe tönkrement, gondoltam odaadnám nekik ezt a belsőt, hdd-t és tápot meg vadászok hozzá az ő pata buszosuk helyett egy olcsót, és inkább magamnak veszek új, erősebb komponenseket, mint nekik gyengébbeket.

    Mire lenne érdemes ezt az alaplap-memóri-proci hármast lecserélni úgy, hogy a következő 4-5 évben megállja a helyét?
    A 980-as vga, a 2560*1440 monitor, 550-es evga táp, Ninja hűtő, ssd-k és hdd, egér, billzet maradna a régi.

    Az is járható, hogy most csak 1 db 8 gigás memóriamodul (most is elég a 8 giga, de feltételezem már ddr4-ben kellene gondolkodni) és majd később tenném mellé a párját.
    Két értékhatár van, amit a családi kasszával majd egyeztetni kell: max 120eFt illetve max 140eFt.
    Nem baj, ha az alaplap kisebb, mint atx...

    Játékgép (+mindenes). Milyen megoldást javasolnátok?
    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz SyMbioTe #110502 üzenetére

    Szülők csak neteznek, de a 3570k kupakolást rosszul viselte, így csak a 3-as és 4-es memóriaslotokkal boldogul. Így az eladása nem hiszem, hogy egyszerű lenne, bár ettől eltekintve gond nélkül megy.
    Az ajánlaton meglepődtem. Magamban azon morfondíroztam, hogy a 6600k-ra vagy a 6700-ra (esetleg ebből is a k-ra) kapok-e javaslatot... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    3570k, 8 giga memória és egy Gigabye 980-as helyett milyen kombót raknátok össze hosszabb távra, ami érdemben jobb is a jelenleginél?
    Mindenes, de az esetek nagyobb részében fps játékokkal van nyúzva, ezért fontos lenne, hogy a hálózati vezérlője és a hang rész jó legyen az alaplapon. Új, garis cuccokból szeretném építeni.
    Alaplap, memória, proci, vga, ssd (esetleg M2 pci-expresses), léghűtés kellene rá, jó lenne 250eFt-ból megúszni. Ha esetleg ár-értékben kicsit fölé kell csúszni, vagy a minőség miatt, akkor az elfogadható opció.
    A jelen gépből egy 550-es EVGA tápot gondolok megtartani.
    2560*1440-es monitorrhoz kellene.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz joysefke #123518 üzenetére

    A gép családban fog gazdát cserélni (pontosabban indítja a csereláncot :K ), csak ha már helyette lesz új, akkor legyen már jobb is...

    Kb. mikorra várhatóak az új VGA szériák? Beleférhet októberig?
    A 6 Gigás 1060-asok nagyon elcseszettek?

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Szüleimnél az athlon 64-es gép teljesen kiöregedett, kellene nekik egy új netezős gép. Nyilván ezen már nem win98 menne...

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Alap otthoni felhasználás, képnézegetés, youtube, netes böngészés, (win10 kompatibilitás)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Noname midi atx ház, egér, billzet.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    alaplap, proci, hűtő, memória, ssd, táp

    4. Mennyi a kereted rá?
    85 eFt (+10eFt, de csak ha nagyon fontos)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    max fullhd (majd, ha ez a monitor megadja magát), de jelenleg csak dsub bemenet van rajta...ha egyszer végleg bekrepál, akkor majd valami újabb lesz helyette. Jó lenne, ha dsub és valami más is lenne az alaplapon.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs, működjön.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz SyMbioTe #123678 üzenetére

    Köszönöm! :R
    Nem, hdd nem kell, max. kerítek nekik egy pata-sata átalakítót, ha létezik, és elég lesz az a méret, ami most van. Sőt, ház sem kell, szerintem bele kell hogy férjen a régi házba.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz SyMbioTe #123678 üzenetére

    Gyorsan összekattogtam i-onon a konfigot, és azt látom, hogy a G3930-as proci olcsóbb is, mint a G3900-as.
    Gondolom akkor érdemesebb lenne azt venni :U
    Ha valaki lenne oly kedves és megerősítené nekem, akkor rá is nyomnék a vásárlás opcióra.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz SyMbioTe #123697 üzenetére

    Ezen az oldalon azt látom, hogy az alaplaphoz nem létezik másik bios, csak az 1.1-es...

    [Bios az alaplaphoz]

    Mást kell ráhúzni a deszkára, hogy menjen vele a 3930-as proci?

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz SyMbioTe #123678 üzenetére

    Köszönöm, a mai napon össze is állt a gép. A proci 3930-as lett, mert jóval olcsóbb volt, mint a sima 3900-as.

    Egyetlen gond a win telepítéssel volt, stickről indult, aztán a drivereknél rögtön elakadt, hogy nem talája őket...és a sticket onnantól nem is ismerte fel a deszka. A biosa faék, nem is lehetett benne külön letiltani a magasabb szintű usb-t. Külön kellett megformázni az ssd-t, rárakni az usb drivert, és megmutatni neki, hol van, onnantól már ment a telepítés rendesen.
    Csak közben a windos frissítés is pampogott, hogy a win7 nem támogatja már ezt a procit, jobb lenne újabb oprendszer, úgyhogy win10 lett belőle. Lassan fent lesz minden progi, meg be lesz állítva minden (ezt a hszt is erről a gépről írom), és mehet a szülőkhöz...

    Köszönöm még egyszer a tippeket, ötleteket! :R

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz matyifej #124115 üzenetére

    Ez melyik shop gépösszerakója? (Privátban is jöhet akár) :R

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Mazsolázva a korábbi hozzászólásokból és a szaktopikok ajánlataiból a következőt raktam össze:

    ADATA 256GB Premier Pro SP920 SATA3 2,5" ASP920SS3-256GM-C 35 132 Ft (ha kicsi lesz, és nem férnek rajta a játékok, majd később bővítem...)

    CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK16GX4M2B3200C16R 53 878 Ft
    vagy
    PATRIOT 16GB Viper Elite DDR4 3200Mhz CL16 KIT PVE416G320C6KGY 53 066 Ft
    ( elvileg mindkettő samsung modulos, nem tudom, melyiket lenne érdemesebb :F )

    MSI B350M MORTAR 29 413 Ft
    EVGA G3 550W 29 909 Ft
    AMD Ryzen 7 1700 3.00GHz AM4 BOX 92 899 Ft

    Jelenleg még egy gtx980 maradna bele a 2560*1440 felbontásra, később meg majd meglátom. Nem lesz benne semmi egyéb bővítőkártya, csak az alaplapi hang és a hálócsati lesz használatban.

    Valamennyire tuningolnám is, amennyire a gyári hűtő és a bios engedi (vagy ha az AC freezer pro 64 rámegy, és jobb, mint a gyári, akkor azzal.)

    (60 %-ban játék, többiben film + net +ami éppen szükséges.)

    Mi a véleményetek róla? Rendelhetem, vagy érdemes lenne módosítani valamit? Melyik memóriát lenne célszerűbb szerintetek?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz tranceplanet #124322 üzenetére

    Asrockba Fatalitybe a 7.1 et hogyan lehet beledugni? Meg mellé a mikrofont? Valamelyik aljzat 3 csatornás?

    Ja, és mikroatx kellene elsősorban...

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!

    Új asztali játékgépet szeretnék összerakni. Lehetőleg kis méretbe legyen bepakolva, tehát mikroatx lapnál semmiképpen sem nagyobbat, de:

    Mivel az EVGA-nál van lehetőség arra, hogy 1 db vga-t vegyen tőlük az ember a honlapjukról (feltéve, ha éppen van [most éppen ilyen] ...jellemzően nincs, de legalább próbálkoznak, és jelen helyzetben ezt szerintem értékelni kell!!!)
    Ezért felmerült bennem, hogy mi lenne, ha a VGA is és a ház is EVGA honlapról lenne rendelve :U Háznak mondjuk egy hadron air, aminek amúgy is van 500-as tápja. Vagy a hydor, ha vízhűtés is mehetne :U

    Vagy létezik ennél érezhetően költséghatékonyabb megoldás kisméretű, ámde combos játék gép összerakására?
    Első körben 2560*1440 mellé lenne, amihez talán karcsú a 1060, de a monitort jóval hosszabb távra tervezem. A VGA lesz majd cserélve alatta, ha éppen lesz emberi áron erősebb, addig meg nincs élsimítás, stb...
    Jó lenne valami időtállóbb konfig, és bár most egy ryzen 1600-asom van viszonyításnak, ennél jó lenne, ha nem lenne gyengébb.

    Amik kellenének:
    alaplap (mini itx vagy mikro atx méretben)
    memória
    proci+hűtő (ha esetleg tuningolható valamennyire, az nem baj, sőt.
    VGA (beférjen a házba házba)
    ház (mikro-atx vagy kisebb méretben .... de igazából a mini-itx lenne a tuti)
    tápegység (valamilyen EVGA, még akkor is, ha nem a hadron/hydor lesz a ház, az utolsó 3 gépemben csak ilyenek voltak)
    500gb sata SSD
    Keret 450k környéke lenne. Ti milyen opciókban gondolkodnátok?
    :R

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz dannyl #130422 üzenetére

    De amikor odalép az emberhez valamely családtag, hogy köszönésként adjon neki egy puszit, és centis ívet húznak egymás között, akkor azért én elgondolkodok, hogy talán nem is olyan hülyeség a dolog. Nyilván függ attól, milyen ruhában van az ember, és milyen felületen mászkál. Engem a bevásárlóközpontokban is rázni szokott a fémpult/konzer/asszony/gyerek, ha előtte sokat toltam a bevásárlókocsit.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!

    Adobe CC 2019 csomag és az Adobe CS6 Master Collection Csomag használatához mi lenne az ajánlott gép szerintetek, amivel azért tempósan pörögnek az alkalmazások? Nézegettem egyenként a csomagot képező alkalmazások követelményeit, de eléggé változó, úgyhogy a gyakorlati véleményeteket kérném. Az érintettnek jelenleg egy Pentium g2030-as gépe van 4 gigával, az prociban és memóriában is nyilván már kevés lesz.
    Ha számításba jöhet egy i53570k procit vagy egy ryzen 1600-as, az költséghatékony megoldás lenne, de ha szerintetek ezek sem elegek, akkor mi legyen a kiindulás, amivel értelmesen használható lenne?

    :R

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz vaakuum #143075 üzenetére

    Bocs, ez a "milyen proci" topikba :B akart menni...

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Az aláírásomban szereplő 1)-es konfigot mire lenne érdemes ryzen vonalon upgradelni? Mindenes gép, játék is megy rajta, perifériák nem kellenek, csak a gép.
    A Tarkov szereti a gyors háttértárat, tehát nvme ssd kellene, és akkor azt már a legújabb amd pciE szabvánnyal. Más háttértárra nincs szükség.
    Majd monitor is fog kelleni, a cél a jelenlegi 7 éves 60 Hz 2560*1440-es Dell után a 4k és 144 Hz (azt majd a céltopikban megérdeklődöm).
    Árat nem írok, mert az úgyis annyi lesz, amit az alkatrészek kiadnak. Lényeg, hogy a mostani gépnél újabb, gyorsabb legyen ITX vagy mikroATX alapon, ami szintén kihúzza 4-5 évig hozzápiszkálás nélkül.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Kérdés: az intelek belülről még mindig radírgumival vannak összepasztázva? (3570k volt az utolsó intel procim, az még azzal volt)

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    sziasztok!
    Egy 3570k+980 kombó alapú gépet kellene cserélni. Játék és iskolai feladatok egy általános iskolás felsős gyereknek, fullhd 60hz monitorhoz, fortnite, bf, cod, overwatch stb. játékokhoz. Egér, bill, monitor nem kell.
    200-ból mit lehetne kihozni neki, ha egy [ilyen mikroatx házba kellene belerakni] ?
    Vagy esélytelen, és a 980-as VGA-t inkább vissza kellene forgatni a mostani gépből, hogy a keret tartható legyen, és legalább valamiben erősebb legyen az új gép :F ?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz palfitom #164689 üzenetére

    A 10600KF-et lehet a B560M-K-val tuningolni, vagy ahhoz már inkább a B560M-A lenne a praktikusabb? Nagy gáz a 10600KF és 560M-K kombó?
    (kérdésem oka, hogy érdemes lehet-e emelni a keretet. Hajlok én is a drágább procit venni,de ha a lapból is a drágább kell hozzá, az már lehet kicsit sok lesz :F )

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz palfitom #164663 üzenetére

    Ez a konfig ezzel a táppal és procival később milyen VGA-t fog még elbírni? Az a terv, hogy karácsony/jövő év elején lenne esetleg a 980 is cserélve...
    Vinyó elvileg nem kell bele, megpróbáljuk a régivel életre kelteni a rendszert. Ha nem megy, akkor lövünk hozzá valami olcsó win-t, és újra lesz húzva.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? tanulós-játékos mindenes, középiskolásnak. Első körben IGP-vel, 2-3 hónap múlva egy MSI armor 1080-al.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    sata ssd van, más háttértár nem kell.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    alaplap, (IGP módban is tudja a z 1440p-t)
    proci,
    hűtés (akár játékvíz is szóba jöhet, ha az egyéb paraméterek miatt a szellőzés és hűtés azzal jobban megoldható),
    memória,
    lehetőleg ITX házméret (ha nem megoldható, akkor mikroatx, de jó lenne a minél kisebb méret),
    táp (energiatartalékkal későbbi esetleg éhesebb VGA-hoz is.)
    4. Mennyi a kereted rá? 320-350 eFt (extramaximum 400)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 1440p 75 Hz freesync,
    DP használata a preferált (a 1080-on lesz ), de HDMI is van rajta, ha IGP üzemhez az alaplapon csak az lenne.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    AMD vonalon 5700g proci, intel vonalon ennek a párja kellene. AMD IGP elvileg erősebb, az Intel meg procierőben elvileg kicsit combosabb. Lényeg, hogy 8/16 proci legyen. mindkettőre jó lenne egy ajánlat (jelenleg 2 amd és két intel gép van idehaza, szóval ami aktuálisan előnyösebb lesz)
    A ház nehéz eset, a égp a fal és az íróasztal laplába közé lesz beszorítva (annyira lesz betolva az asztal, amilyen széles a ház. a hátrafelé fújt levegőt egy radiátorra fogja nyomni 30 cm távolságból. Ezért szellőzni előről és alulról kellene neki, meleget meg hátra és felfelé tolhatná. Oldallapon nem fog tudni mozogni levegő. VGA-ból a 32 cm férjen bele.
    Körülményekhez képest legyen "időtálló" amennyire lehetséges.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Jellemzően mindenes gép, talán az utolsó asztali, így jelenleg sacc/kb sem látom, mikor akarom majd cserélni (remélhetőleg 5+ évet ez is simán kihúz). Adatlapomon láthatjátok, hogy amúgy is rotálással forognak a gépek a családban-rokonságban (még mindegyik működik gond nélkül, és nincs is mind feltüntetve). Erős volt a kísértés, hogy fullos asztali gép helyett legyen inkább egy irodai gép + mellé egy quest2-t, de talán VR szemüvegből is majd a kövi generáció lesz már a ténylegesen használhatóbb/érdekes... így jelenleg ezt a gépet gondolom az utolsó hagyományos asztali gépemnek. Játék szempontjából legyen multi, mondjuk Tarkov és Star Citizen.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    csak a perifériák, a hdd és a monitor marad.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    az adatlapomon említett 2700x/1080/16 Giga konfig helyett kell teljes gép, ház nélkül (nem lesz házba szerelve, egy eldugott polcon van a helye két 14-es venti mögött, bőséges levegővel, vízszintesen elhelyezett, lábakra rakott alaplappal). lehetőleg mATX alapon. Később, ha esetleg mégis megy tovább, majd házba lesz rakva.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Álljon meg millió alatt, de nem feltétlenül kell kimaxolni, ha olcsóbban is kihozható.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 4k 144 Hz (DSC-vel 160), dp és hdmi csatlakozással, g-sync, freesync is van elvileg (LG 27GN950-B).
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    2 intel/nvidia és 3 teljes amd gép van a családi látókörömben. Nvidia vgak a rohadt drágánál is drágábbak, így valami 6800xt/6900xt alapra gondoltam (gyártótól/típustól függően 650k környékén azok talán megállnak), ehhez viszont elvileg prociból is talán az AMD lenne jobb :U, de ha intel alap ehhez optimálisabb, akkor azzal sincs gond. HDD nem kell, elég lenne egy minimum 1, de inkább 2 terás ssd, ha belefér, akkor nvme pci 4.0 alapú.
    32 giga ram kellene 2 darabos kitben, ha AMD alapú lenne a gép, akkor ár/érték arányban valami jó időzítésű.
    Hűtő férjen majd be 160 mm-be, ha egyszer majd mégis házba kellene szerelni. Előnyben részesítem a Silentium grandis 3 típusúakat (nem kell pont annak lennie, bár a 2700-x-re azt tettem most továbbadás előtt), ahol egymás mellett vannak a hűtőcsövek a légáramlásban, és nem egymás mögött, illetve praktikusabb az, ami a memóriák felől hátrafelé fúj, nem pedig a VGA hátlapról fölfelé.
    Még januárban lenne rá szükség, így felehetően a héten/jövő héten válogatom össze hozzá az alkatrészeket. Táppal bizonytalan vagyok, nem hiszem, hogy nagyon 750 watt fölé kellene menni, (VGA 300 körül, proci meg max 150 körül eszik szerintem) így lehet, hogy a 750 is túlzás.
    Előre is köszönöm az ötleteket, javaslatokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák