Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szimcsi

    senior tag

    sziasztok!

    Egy olyan megbízható, hosszútávra tervezett pc konfigurációt szeretnék összeállítani, ami feleségem szüleinek kellene (tehát új gépről lenne szó billentyűzettől az egérig, minden kéne):
    Nem játékra kellene (maximum mahjong), filmnézés sincs betervezve, bár ki tudja mit hoz a jövő, azért le lehessen játszani vmit:)
    Tehát, amire kéne főleg, az internet használat, képek nézegetése, mahjong, youtube, kb ilyesmi.
    Azért egy win7 gondolom nem árt minimum, szóval egy azzal kompatibilis gépre volna szükség.
    Öszzeghatár max: 110 ezer ft, jó lenne ha monitorral együtt, ami szerintem max19-21 colos elég, ha van.

    köszönöm!

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Tervben van egy új pc vétele, a 8 éves jelenlegi konfigom cseréje céljából, melyet alul le is írok.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Legfőképp internethasználat, adatkezelés, tehát több hdd használata (tárolás, másolás stb), filmnézés, zenehallgatás a cél, nem utolsósorban, de kisebb arányban pc játékokra is használnám.
    Tehát valami középkategóriás gép volna a célom.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -monitort egyelőre meghagynám (dell u2311h) és a hdd-ket mindenképpen (1db wdred 4tb, 1db wdred 3tb, 1db samsung 1tb + hangfalrendszert z-5500,
    tehát ehhez alkalmas hangkártyát szeretnék)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    alaplap, proci, procihűtő, videókártya, memória, hangkártya, ssd, tápegység, gépház, usb egér (gamer), usb billentyűzet (kevésbé hangos féle kellene, más igény nincs, de azért hosszabb távban gondolkodok:))

    4. Mennyi a kereted rá?
    200-250ezret szánnék rá, de kicsit tolódhat feljebb az ár.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1920x1080, 60hz, módosított driverrel 75hz, dvi-d, d-sub. G-sync-et vagy Freesync-et nem támogat szerintem.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Eddig inteles konfigjaim voltak, most is azt szeretnék. Minden alkatrész esetében a megbízhatóság a szempont.
    Fontos volna számomra a jó hűtés, tehát a gépház kiválasztásánál ez számítana.
    Gépház esetében előnyt élvezne az a típus, amelyben nagyon könnyen cserélhetőek, hozzáférhetőek volnának a hardverek, szükség esetén, tehát könnyen szerelhetőség.
    Emellett több hdd (jelenleg 3, később akár több) is kényelmesen elférjen benne, és jól szellőzhessenek.

    Jelenlegi konfigurációm:
    Alaplap:MSI H61MU-E35 (B3)
    Processor:Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs),
    memória 3.1GHz,Kingmax 4096MB RAM 1333mhz,
    videó:AMD Radeon HD 6850 VTX,
    hang: audigy 2zs
    ház:Sharkoon T5 Economy Black Black
    táp:chieftec ctg-450-80p
    hdd: 1db 4tb wdred, 1db 3tb wdred, 1db 1tb samsung
    monitor: Dell U2311h (full hd)
    egér logitech g400
    hangfalrendszer Logitech Z-5500

    köszönöm szépen!

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    válasz SyMbioTe #138954 üzenetére

    Szia köszi szépen a részletes választ. A jelenlegi gépem tápja 2 napja megadta magát. Tehát amig nem lesz meg az új konfig muszáj vagyok venni egy tápot. Másik topikban Bitfenix Formula 450W tápot ajánlották nekem. Ha azt venném meg most a régi gépemhez, később tudnám használni az általad javasolt új konfigokhoz is? Vagy az általad ìrt tápok jók lennènek àtmenetileg a mostani règi gépemhez? Köszi

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Tervben van egy új pc vétele, régi konfigom cseréje céljából, melyet alul le is írok.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Legfőképp internethasználat, adatkezelés, tehát több hdd használata (tárolás, másolás stb), filmnézés (formátum jelenleg 720p, de szeretném ha nem akasztaná meg egy 4k, h265),
    zenehallgatás a cél, nem utolsósorban, de kisebb arányban pc játékokra is használnám. (multi/single)
    Mivel úgy tudom a videókártyák nagyon túlárazottak mostanában, egy erősebb integrált is megtenné egyelőre.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -monitort egyelőre meghagynám (dell u2311h) és a hdd-ket mindenképpen

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    alaplap, proci, procihűtő, videókártya, memória, hangkártya (vagy olyan alaplap, aminek az integráltja kiszolgál egy z-5500 hangfalrendszert,
    tehát digital/optical out, összes jack), 1 ssd, tápegység, gépház (jelenleg kb egy 20cm széles 50cm magas ház fér el az asztalomnál).

    4. Mennyi a kereted rá?
    200-250ezret szánnék rá, + videókártya

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1920x1080, 60hz, módosított driverrel 75hz, dvi-d, d-sub. G-sync-et vagy Freesync-et nem támogat szerintem.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Eddig inteles konfigjaim voltak, most is azt szeretnék. Minden alkatrész esetében a megbízhatóság a szempont.
    Fontos volna számomra a jó hűtés, tehát a gépház kiválasztásánál ez számítana.
    Gépház esetében előnyt élvezne az a típus, amelyben nagyon könnyen cserélhetőek, hozzáférhetőek volnának a hardverek, szükség esetén, tehát könnyen szerelhetőség.
    Emellett több hdd (jelenleg 3, később akár több) is kényelmesen elférjen benne, és jól szellőzhessenek.

    Jelenlegi konfigurációm:
    Alaplap:gigabyte ga-h61m-s2pv
    Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs),
    memória 2x CSX Alpha 4GB / 1333MHz
    ház: Sharkoon T5 Economy Black Black
    táp: Bitfenix Formula 450W
    hdd: 1db 4tb wdred, 1db 3tb wdred, 1db 1tb samsung
    monitor: Dell U2311h (full hd)
    egér logitech g400
    hangfalrendszer Logitech Z-5500

    köszönöm szépen!

    [ Szerkesztve ]

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    válasz dannyl #167964 üzenetére

    Köszi és palfitom-nak is.
    Legszívesebben vennék vga-t is csak gondoltam arra is ha később vennék, akkor milyen alternatíváim lehetnének, egy olyan integrálttal, amivel persze kompromisszumosan is de el lehet néha játszani is.

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    válasz palfitom #167962 üzenetére

    2 kérdés felmerült bennem.
    ASUS TUF GAMING B550M-PLUS alaplapba, ha később tennék hangkártyát és vga-t is, azok elférnének kényelmesen? Esetleg ATX-est kéne akkor inkább nézni?!
    Másik kérdés, hogy digitalis kimenet csak optical van az ilyen alaplapokon, vagy coaxial is van rajta?

    XP

  • szimcsi

    senior tag

    válasz palfitom #167975 üzenetére

    Köszi a segítséget!
    Most kicsit utánanéztem az ajánlott komponenseknek.
    Alaplapon változtatnék, MSI MAG B550 TOMAHAWK lapot néztem, tetszik a kialakítása. (esetleg MPG B550 GAMING PLUS, de inkább talán a tomahawk)
    Jó választás lehet az általad írt konfighoz? (nem tudom az ipon miért írja a TOMAHAWK-ra, hogy nincs rajta Optikai/SPDIF)
    Meg kérhetnék esetleg egy alternatívát a SILENTIUMPC Fera 5 hűtő helyett, mert néztem, ha esetleg mostanában rendelnék, ez az egy tétel, amire több hét várakozási időt írt az oldal:P
    Köszi!

    XP

Új hozzászólás Aktív témák