Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • themiller01

    újonc

    Sziasztok,

    1-2 hónapon belül PC-t fogok vásárolni. Elsősorban multimédiára és internetezésre használnám, viszont játszani is szeretnék vele új játékokkal. Főleg FPS. FHD-ban játszanék.

    A következő alkatrészekből szeretném összerakni. Szeretnék szakmai hozzászólásokat, javaslatokat kérni.

    Processzor: i5-6500
    Processzor hűtő: Cooler Master Hyper 103
    Videó kártya: MSI R9 380 2GB DDR5 OC
    Memória: Kingston Hyper X Fury 2x4GB DDR4
    Alaplap: Sokan az Asus-t ajánlják, de talán a mostani alaplapok között már nincs akkora minőségi különbség, így kérnék javaslatot, amely ár érték arányban megfelelő lenne. Nem tervezek extra tuningolásokat, így a drága kategória nem érdekel. Lényeg, hogy elbírja a konfigot. (matX-eset tervezek)
    Ház: Cooler Master Elite 342
    TÁP: Mit ajánlotok ehhez a konfighoz? Első sorban Chieftech 600W-osat néztem.(moduláris??)
    Háttértároló: Rendelkezem egy Samsung 840 EVO 120 GB-os SSD-vel és mellé vásárolnék egy 1TB-os WD Blue 64MB 7200rpm winchestert
    Hangkártya: Nem tervezek drága hangrendszert vásárolni, egy 2.1-es Z2300-as Logitech rendszerem van, és fejhallgatóval játszanék. Kiszolgálja az alaplapi? Érdemes egyáltalán ezért külön hangkártyát vennem?

    Egyéb perifériákkal rendelkezem.
    A válaszokat és a javaslatokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • themiller01

    újonc

    válasz Lámafans #103963 üzenetére

    Lámafans

    Segíts nekem abban kérlek, hogy
    GTX960 és R9 380 -as kártya között vacillálok.
    Nagyjából azonos a tesztek alapján. 128 bit vs 256 bit , magasabb órajel vs alacsonyabb órajel
    Viszont az R9-hez határeset lenne egy 500W-os FSP táp nem?

    Egyenlőre szerintem maradnék a 2GB-os kártyánál. A cpu mindenképpen i5-6500-as lesz.
    Alternatívát elfogadok más VGA-ra is ( árkategóriában feljebb nem mennék, max lejjebb). (2/4GB-osra is)

Új hozzászólás Aktív témák