Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sati1984

    tag

    Sziasztok,

    Fejleszteném a jelenlegi konfigomat:

    Core i5 2300
    8 GB RAM
    GTX 750Ti 2GB
    Thermaltake Hamburg 530W

    Most egy olyan gépet szeretnék, ami most kb olyan szintű, mint ez a gép volt 2011 végén, amikor építettem. Legyen 5-6 évig képes az újabb játékok futtatására (a VGA-t 3-4 év múlva természetesen cserélve).

    Keret: 250k max.

    A tápon kívül nem fogok felhasználni mást a régi gépből, azt meg akarom tartani másodlagos gépnek.

    Eddig a következőre jutottam (ipon-os árakon számoltam)

    Core i5 6500 - 57k
    DDR4-es, 64GB-ig bővíthető alaplap - 25k
    16GB DDR4-es RAM - 38k
    GTX 1050Ti 4GB - 50k
    Ház - 15k
    Táp - átviszem a régiből
    HDD - ez szinte lényegtelen, hogy milyen, 25k
    SSD a rendszernek - 20k

    Így számolva jött ki 230k végösszegnek.

    Jó ez így? Szívesen veszem a javaslatokat, ha valahova mást ajánlanátok :)

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Sziasztok,

    Új konfigot szeretnék vásárolni, a célom az időtállóság: 3-4 év múlva is vigye el 1920X1080-ban az új játékokat (mediumon), illetve ezután videokártya cseréjével akár 7-8 év múlva is (azaz ne a proci legyen a szűk keresztmetszet.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

    Legfőképp játékra, PUBG, újabb single player játékok, 1920X1080-ban.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Egyiket sem tartom meg.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Mindenre: alaplap, proci, VGA, RAM, SDD, HDD.
    Fontos, hogy az alaplap támogassa a 64GB RAM-ra bővítést (hátha visszaesik a RAM ára egyszer... valamikor :D )

    4. Mennyi a kereted rá?

    330k, de tényleg ez a maximum

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

    1920X1080, 60Hz, HDMI és VGA van rajta.

    Ezeket figyelembe véve a következő konfigot állítottam össze:

    Alaplap: LGA 1152 V2-es, ASUS Prime B360M - 30k

    CPU: Core i5 9600K, 6magos - 96k (hú, ez fáj...)

    RAM: 16GB DDR4, 2666 MHz - 40k

    Videokártya: GTX 1060 6GB - 85k

    SSD: Silicon Power 512GB - 25k

    HDD: Seagate 3 TB - 25k

    Táp: Thermaltake Hamburg 530W (jó tapasztalatom van vele az előző gépben) - 19k

    Ház: Aerocool v3x Evil Blue - 8k

    Ez így szumma 328k-ra jött ki nekem. Jó lesz így, vagy javasolnátok változtatásokat?

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?

    Preferálnám az Intelt és az nVidiát, de ha van ár/érték arányban és időtállóságban megfelelő alternatíva AMD alapokon, akkor azt a javaslatot is fogadom és megfontolom.

    Köszönöm a szakértést előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz SyMbioTe #138145 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    Ezt most jól átnézem, megrágom, kutakodok.

    A ház és a táp tippeket külön köszi, ha mást nem is, azokat mindenképp cserélem valamelyik ajánlásod alapján. :R

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz SyMbioTe #138145 üzenetére

    A javaslataid alapján ezeket a módosításokat tettem:

    Alaplap: ASUS Prime B360 PLUS - 30k - ez tényleg jobb, cseréltem

    CPU: Core i5 9600K - 96k - inkább most leszurkolok ennyit, hogy sok évig ne kelljen cserélni, illetve bízom abban, hogy az Intel procik a következő 4-5 évben inkább azért lefele mennek árban, mint felfele...

    RAM: 16GB DDR4 - 40k - nem specifikáltam még, a típus úgyis kb. mindegy

    VGA: Inno3D GTX 1060 6GB - 83k - inkább itt is maradnék az nVidiánál, ahogy néztem a benchmarkokat, az RX580-nal szemben a játékok többségében jobban teljesít, 4-5 év múlva amúgyis valószínűleg a VGA-t fogom cserélni, hogy egy löketet adjak a konfig időtállóságának.

    SSD: Számoljunk az eredetivel, ami 25k, de még a kerítésen ülök a Samsunggal kapcsolatban is, lehet, hogy végül az lesz.

    HDD: Toshiba 3TB - 23k - olcsóbb is, jobb is, cseréltem.

    Ház: DeepCool Tesseract - 13k - cseréltem

    Táp: FSP Hyper 500W - 17k - cseréltem

    CPU hűtő: Alpenföhn Sella - 7k - hozzáadtam

    Picit felfele kerekítve az árakat ez így szumma 334k - ippeg a célösszeg körül vagyunk.

    Köszi az eddigieket, ha más javaslat nincs, akkor pár héten belül berendelem a PCX-től :D :C

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    válasz inf.prob #140985 üzenetére

    Szia, nálam az aláírásomban látható konfigon (ahogy nézem, nagyon hasonló ahhoz, amiről kérdezel) mindent high-ra állítva (a textúrák Ultrán vannak :D ) 90 és 110 közötti FPS-t produkál a PUBG.

    Én lekorlátoztam egyébként 60-ra, mert zavaróan "törik" a kép a 60Hz-es monitoromon, azt meg tartja, mint a cövek. :C Az 50 FPS-t bőven bírni fogja szerintem a tied.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

Új hozzászólás Aktív témák