Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPePe

    csendes tag

    Sziasztok!

    Notebook kiváltását tervezem és az alábbi pontok mentén szeretnék segítséget kérni.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    - Főképp single player játékokra, valamint képszerkesztés (PS + AI), és egy minimális videszerkesztés

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Egyelőre semmivel.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Komplett asztali számítógép. (Monitor, egér, bill. van)

    4. Mennyi a kereted rá?
    - 340k +/-20k

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    - 2560x1080 Freesync, HDMI, Displayport

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - Inkább húz a szívem az inteles konfigok irányába.
    - Házból szeretnék egy NZXT-t (pl.: Source 340), de nincs más elvárás.
    - Háttértárból egyelőre egy SSD-t szeretnék és majd később bővíteném egy HDD-vel, addig elvagyok NAS-ról :)
    - Szintén első körben 8gb RAM is elég lenne, max 1-2 hónap múlva mellé dobnék még egyet.

    Előre is köszönöm szépen a segítséget!

  • PPePe

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #135490 üzenetére

    Köszönöm szépen!
    Kicsit felfrissítem az AMD-s ismereteimet, de ha tényleg ilyen árkülönbség van és egyébként hozna egy i5-8600 + gtx1060 szintet, akkor nem kérdés, hogy jobban megéri a hárombetűs cég termékeit választani :)

  • PPePe

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #135490 üzenetére

    Két gondolati szál birizgálja még az agyamat. Esetleg tudnál ebben is egy kis támogatást nyújtani?

    - Jól látom, hogy ez a 2600-as proci akár egy 1070/1070Ti-s kártyát is ki tudna hajtani? (a hosszú élettáv szem előtt tartása miatt - egyáltalán van-e értelme, ha nem szeretnék 60hz fölé menne a képfrissítési ráta kapcsán) - így kicsit ugyan feljebb menne a konfig össz.ára, de ha ez biztosítaná azt, hogy ~3 évig ne kelljen hozzányúlni, akkor talán belefér valahogy.

    - Egy ilyen nagyobb VGA-t is elbírna a táp, mert ha jól számoltam, akkor nagyon max 440W-ig kúszhatna fel az energiaigény. (Persze, ha az első kérdésre az a válasz, hogy semmi értelme RX580, vagy épp 1060 fölé lőni, akkor ez a kérdés tárgytalan :) )

    Előre is köszönöm szépen véleményedet!

  • PPePe

    csendes tag

    válasz solfilo #135512 üzenetére

    Igazából valószínű, hogy helytelen a prekoncepcióm és egyáltalán nincs szükségem nagy (1070/1070ti) kártyára, benne van a pakliban, hogy szimplán beleestem a szokásos piaci csapdába és csak nagyobbat és nagyobbat akarok :)
    Ezért kérdeztem, hogy van-e értelme egyáltalán 60hz-es cap (2560*1080) esetén nagyobb beruházásra adnom a fejem, vagy tényleg elég egy ryzen 5 2600 + rx580 / gtx1060. - és ha azt mondjátok, hogy a freesynces monitortámogatás miatt tényleg el kell felejtenem a 1060-at és fölösleges annak az elvi pár százalékos teljesítmény előnyét nézegetnem, mert nálam ez máshogy realizálódna, akkor ezzel az utolsó kérdéssel el is fogadom :)

    Annyi infót találtam már mindenhol, hogy nem tudom minek lehet érdemben hinni, ezért fordultam hozzátok, akik a gyakorlatban is láttatok már ilyeneket :)

Új hozzászólás Aktív témák