Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsuha

    aktív tag

    válasz tothm1991 #115948 üzenetére

    Amikre tudok válaszolni:
    Procihűtő: vegyél egy cm hyper 212 evo -t, mert ár/érték arányban a legjobb. A gyári hűtőt skippelném én is.
    SSD: vegyél egy 250 GB-osat, a 120-ast meg fogod bánni. 1-2 játék is ráfér amikkel játszol, így instant indulni fognak. A 250-es SSD lesz a legjobb döntésed.
    A tápon ne akarj spórolni.
    VGA: Gigabyte 1060 6GB sztem is ár/érték arányban a legjobb, én sem vennék mást.
    A 6600-as i5 pontosan annyival ér többet, amennyivel többe kerül. Sztem mindegy, melyiket veszed.

    Sztem nagyon jó tanácsokat kaptál membrandj-től.
    Számolhatsz azzal, hogy ez a gép ~2 évig teljesen jól lesz, utána ~2 évig jó lesz, 4-5 év múlva pedig veszel majd egy új gépet.
    Én azon spórolnék, hogy a hardverapros eladóktól vennék mindent.

    [ Szerkesztve ]

  • zsuha

    aktív tag

    Sziasztok, pc összerakáshoz szeretnék segítséget kérni.
    Irodai használatra lenne+ netezés, a leginkább erőforrás igényes téma régebbi autocad 2d futtatása.
    Ami az egyik leglényegesebb szempont lenne, hogy a gép halk, csendes legyen.
    Jelenleg 2 db 19" monitor van+ 1tb hdd. Egy 500as ssdre gondoltam, 8gb ram, normális táp, gtx 1030 passziv vga.
    Igazából a procival vagyok meglőve, abból miket ajánlanátok? Rzyen 2600x-t néztem, de ebben nagyon érdekelne a véleményetek. Mennyire csendes proci, van jobb ajánlat hozzá, mint az alap venti? Neztem a 2600t is, ami 65w tdp, ez mennyire befolyásolja a hűtés igényét?
    Ár limit nincs, de nem akarok feleslegesen költeni + legalább 6 évig nem akarom hogy piszkálni kelljen.
    Köszi, és tápból is tudtok ar/ertek aranyban jot es csendeset?
    Egy 8 éves core2duot vált 2 gb rammal, szóval tenyleg nem akarom piszkálni min 6 évig:)

    [ Szerkesztve ]

  • zsuha

    aktív tag

    válasz dugo_ #135828 üzenetére

    DVI + Dsub csatik.
    Akkor legyen 250e a limit. De akkor azt mondod nyomjuk fapadosba?
    Ahhoz miket ajánlanál? 4gb ram, 2200g, integralt vga?
    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • zsuha

    aktív tag

    Sziasztok, új gépet vennék, monitorom van 1440p, 144 Hz-es.
    A gépet játékra használnám.
    Továbbá úton van egy új ASUS TUF 6900XT is Németo-ból. 320e ft volt átszámítva a mostani szar HUF-al, mindennel együtt. Sokat gondolkodtam rajta, de szerintem drágák lesznek az új VGA-k és nem akartam ezt kihagyni.
    PC háznak be quiet 500dx-et néztem.

    Anyagi keretem annyi, hogy a fentebb leírtakhoz szeretnék megfelelő dolgokat venni, inkább pontos kérdéseim lennének:
    AMD 5600x vagy 5700x vagy 5800x-et ajánlanátok inkább?
    16GB RAM elég?
    Melyik alaplap is mutatna legszebben a dolgokhoz?

    Biztos ne várjam meg az AM5-t, új procival, új rammal?
    Ha most ezt összedobom AM4-el, szerintem a teljes AM5-t ki fogom hagyni már. Vagy csak annak a legvégére becserélni. Tudom, 6 év.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • zsuha

    aktív tag

    válasz palfitom #171331 üzenetére

    Persze, sry.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Elsősorban mely játékok?
    AAA játékok, mindenféle. Más komoly dologra nem.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    ASUS TUF 6900xt
    SSD, HDD

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    CPU, RAM, PSU, MoBo, ház, CPU hűtés

    4. Mennyi a kereted rá?
    300-400e ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1440p, 144Hz, mind2

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    AMD CPU, nincs más egyedi.
    Léghűtést szeretnék.
    Kérdés várjak-e AM5-re, vagy ne.

    [ Szerkesztve ]

  • zsuha

    aktív tag

    válasz palfitom #171338 üzenetére

    Köszönöm!

    Lenne kérdésem:
    - B550 alaplappal kapcs: ezek közül mindegyikkel lehet csatlakoztatni az USB-C-t, ami a 500DX házon van front oldalon? Nem teljesen látom át az USB-C csatlakoztatását.
    Te személyes szerint változatlanul jobban preferálod az ASUS lapokat (régebbi kommenteknél olvastam)?
    - az 500DX ventillátorait érdemes kicserélni PWM-esekre, vagy bőven jók a hozzá adottak? 3 PIN-eseket adnak hozzá, jobb fajtákat.
    - nem minden vágyam a CPU vízhűtés, a 6900xt-t bőven kihajtja az 5700x? Jó megoldásnak tűnhet, ha már említetted a 8 magos proci előnyét.
    - mely alkatrészek romlanak el viszonylag gyakrabban? Azokból nem feltétlen hardverapro-s nagykeres srácoktól vennék, hanem boltit. Mobo esetleg?

    Pár évig nem cserélnék gépet (mondjuk 5-6 év).
    Aztán mindenből újat újra veszek úgyis.

    Nézegettem az AM5 cuccokat, tényleg nagyon drága a RAM, CPU, MoBo. És ami vicces, hogy ott sem biztos hogy kompatibilisek lesznek a mostani Mobo-k 4 év múlva kijövő CPU-kal, továbbá a RAM-ok is elég nagy késleltesésűek még.

    [ Szerkesztve ]

  • zsuha

    aktív tag

    válasz palfitom #171453 üzenetére

    Köszönöm.

    Egyébként, úgy látom, hiába most van vége az AM4-nek, igenis megéri azt venni és egyáltalán PC-t építeni most egy generáció végén, a következő okokból: nagyon jó ár/érték arányúak lettek az utolsó Ryzen 5 procik, és olcsók a RAM-ok.

    Egy AM5 Mobo ugyanúgy lehet, hogy cserés lenne a Ryzen 7 végére, mire kiforrja magát, nem beszélve a DDR5 RAM-okról. Meg arról, hogy generáción belüli CPU upgrade-hez és új GPU-hoz akár már PSU-t is cserélsz az AM generáción belül (tehát ha gépet upgrade-elsz meglévő Mobo-val).

    A VGA-k pedig végre elérhető árúak lettek most.

    Az egyetlen hátrány, hogy jól felment a Mobo-k, PSU-k, házak ára az elmúlt egy évben.

    Amit talán egyedül nem értek, az az 5800x3d körüli hype. Szerintem túl drága lett, annyit nem is hoz, és a meglévő Ryzen-ek bőven kihajtanak minden játékot, ergo felesleges megvenni.

    A mostani gépem egy i5-2400 volt, 8 GB RAM-mal, GTX 1060-al, szóval nem mai darab :D Bár eddig időm sem nagyon volt játszani, most lett valamennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák