Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnydez

    csendes tag

    üdv, nem vagyok profi számítógép területén, segítségetek mellé néhány alapkérdésre is válaszoljatok légyszives,
    jelenlegi gépem
    cpu: quad core intel core 2 quad q6600 2,4 ghz
    alaplap: asus p5k
    alaplapi lapkakészlet: intel bearlake p35
    memóra: 2g kingmax + 1g kingmax
    videokártya: nvidia geforce gt240 1gb
    hangkártya: (itt nem értem h lehet kettő, de) realtek alc883; nvidia gt215
    képernyő: samsung syncmaster 930b analog (19" LCD)
    gépház, hűtés, táp fogalmam sincs, nem is gépház "nyitása" nélkül meg lehet-e nézni

    amire használom a gépet: játszom rajta, általában az újabbakkal, film, sorozat, meg office
    most xp sp3 van, most cserélném le win7 64bitre, és jövő év elején raknám a nyolcat

    amit szeretnék: köv. 2-3 évbe ne kelljen hozzányúlni és lehetőleg fussanak a játékok is

    bementem egy aquába elmondtam mi a helyzet, ők azt mondták, hogy alaplapot kéne cserélni, hogy sata 3-as legyen, és hozzá, mondjuk 8g memória; ssd (mivel egyszerre 2-3 játékkal játszom max, gondoltam elég egy 64g, ha szerintetek nem igazán mondjátok)
    -most az egyik kérdésem, hogy erre nekem 50-60 ezrem van, szerintetek elég-e, hogy ha most cserélem ezeket (esetleg ház, táp), valamint tudnátok-e ajánlani termékeket
    -másik, hogy tisztában vagyok vele, hogy 2-3 év múlva ez a proci nem biztos, hogy elég lesz, lehetséges-e, hogy cserélem a fentieke, és mondjuk egy év múlva veszek bele egy i7-et, vagy ha azt is most kéne mit ajánlanátok
    -64bit"kihasználja" a 8g memóriát, felesleges bele még egy 8-at venni, ugye

    előre is köszönöm segítségeteket

  • johnydez

    csendes tag

    válasz #98593280 #21721 üzenetére

    köszönöm szépen, elfelejtettem mondani, h karácsony tájékán valszeg jön még egy új monitor (nagyjából ilyen: http://www.aqua.hu/22-samsung-s22b150n-led-monitor-182653.html), nem tudom ez változtat-e bármin amit írtál

    az 50-60ezer képlékeny, tehát egy jó tápra szívesen áldozok, mert inkább most fizessek 1-2-t egységet, mint később 5-6-ot, még pár kérdést engedj meg:

    -ott felvázolta nekem a faszi, h ezzel az ssd megoldással 8-15 másodperc alatt betöltenek ami az ssd-n van, ez a dolog nem függ össze a sata3.0-val, vagyis ha ezt az fm2-est veszem, akkor is megoldható ez az ssd dolog (mondjuk nem életbevágó); érted csak azért kérdezem, hogy ha 2-3 évre tervezem akkor most kicsit többet ráköltök, hogy ne később kelljen
    -másik kérdés, hogy van-e annak bármi értelme, vagy kivitelezhető-e, hogy a mostani videókártyát és az integráltat együtt működjön, összekötve, v bármi.
    -utolsó kérdés, szintén nem ismerem a dolgod, de véleményed szerint, ha még költök rá, nem érdemesebb egy 800-as tápot venni a biztonság kedvéért, a régi biztosan nem minőségi, szóval a csere az fix.

    olvastam néhány tesztet és ezt a trinityt tényleg dícsérik valszeg csere akkor, köszi szépen

  • johnydez

    csendes tag

    üdv mindenkinek, édesanyámnak vennék gépet

    ár: 100-150 ezer között
    idő: nagyjából a következő 5-6 évre kellene, lehetőleg úgy, h ne kelljen ezalatt az idő alatt belepiszkálni
    használat: alap office programok, email, videó, filmnézegetés, van, hogy HD is (később lehet, hogy full HD monitort vennénk, videókártyánál ezt vegyétek figyelembe kérlek)
    fontos:
    - 4 mag
    - a táp nagyon fontos, akár 4-500 körül
    - 8 g ddr3 memória
    - ssd (min 64g)

    fontos lenne, hogy nagyon gyorsan felálljon, vmint h alapvetően elég halk legyen
    nem probléma ha a 150-hez közelebb van, mint a 100-hoz, csak tényleg olyan 2018-2019-ig ne kelljen hozzányúlni, előre is köszönöm a segítségeteket

    ja és azt elfelejtettem mondani, hogy ház is kell; monitor (full HD később), egér billentyűzet van csak

    [ Szerkesztve ]

  • johnydez

    csendes tag

    üdv, köszönöm a segítséget, sztem még a héten megrendelem
    így utolsó körben tudtok ajánlani egy jó proci hűtőt ehhez a konfighoz, vmint egy jobb hangkártyát akk, a lényeg, h az aqua.hu-n rendelhető legyen (biztos vagyok benne h van bolt ahol olcsóbb, de onnan kell jöjjön minden)

    köszönöm mégegyszer

Új hozzászólás Aktív témák