Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyík001

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Gépet szeretnék vásárolni, alkatrészenként már összeraktam, viszont a véleményetekre lenne szükségem, illetve lentebb lesz egy pár kérdésem is! olyan 200.000 Ft van rá.
    Használata: Tulképp mindenre, de mindenképp szeretném ha a mostani topjátékok full grafikán mennének mindenféle akadás, szaggatás nélkül, és legalább 3 évig szintén vinné a top játékokat legalább közepes grafikán...
    Filmeket is szeretnék rajta nézni FULL HD-ban, egy samsung 22" monitort is néztem hozzá persze, de a gép lenne a lényeg.
    Összességében pedig: FULL HD filmeket tudjak rajta nézni, játékokat vigye full grafikán, 5.1-et tudja hozzá csatlakoztatni, meghát netezek rajta, de arra még a mostani 2002-es évjáratű gépem is elég... :Y

    Alaplap: ASUS P8P67 LE 35.300,-
    Proci: Intel Core i5 2500 3,3 GHz 57.800,-
    RAM: 2 db Geil 4GB DDR-III (össz 8GB) 14300,-
    HDD: Seagate SATA III winyó 750GB 28.000,-
    VGA:
    Sapphire Radeon HD6870 1GB DDR5 PCIExpress /11179-09-20G/

    Ez lenne a lényeg....
    Néztem AMD-s konfiggal, 30.000-el bejjebb lennék.
    Megéri-e Intel-re építeni? Továbbá a Geil RAM-ok ugyanolyan jók, mint amiket régebben hallottam róluk, vagy inkább Kingston vagy Kingmax, illetve megéri-e az utóbbiakat venni Geil helyett, ugyanazért a teljesítményért drágábbat?

    Winyóról mi a véleményetek, jó márka a seagate és bírja?

    Az intel proci megéri? Egy AMD Phenom ugyanazzal a teljesítménnyel 4 maggal 20.000 Ft-al olcsóbb!

    Illetve szükségem lenne egy fontos infóra:
    Mekkora táp kellene a fent leírt konfig ellátására? 450W elég-e vagy mindenképp 550W-os kell?

    Kihagytam valamilyen alkatrészt ami kell egy gépbe még?
    (persze házba lesz rakva és lesz hozzá egy DVD író is :)) )

    Előre is köszi a véleményeket válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • gyík001

    csendes tag

    válasz balpis #1525 üzenetére

    Attól függ, hogy mit értünk tuningolás alatt..
    processzort nem akarok húzni.
    A H-s alaplapokban többnyire 2 RAM foglalat van 1333 RAM-al, és nem tudok belerakni pl. 1600-as RAM-ot.

    Mennyi különbség van a kettő közt??
    Miért érdemesebb 2500K-t venni a P-sbe, miért nem jó sima 2500?

    Komolyan ennyi lóvét kell VGA-ra költeni hogy minen frankón működjön és bírjon még mindent kb 3 évig?! :W

  • gyík001

    csendes tag

    válasz GribMate #1577 üzenetére

    Köszönöm szépen, most akkor már így tudok viszonyítani! :R :DD

  • gyík001

    csendes tag

    válasz Jim-Y #1580 üzenetére

    Ez mind igaz, bár a célom az, hogy egy olyan gépet rakjak össze, ami még 3 év múlva is jó gépnek minősül, illetve sokáig méh "gép" maradjon.

    Nem nagyon szeretnék a jövőben gépre költeni, bár ajövő titka hogy mennyi pénzem lesz rá... maximum csak alkatrészek kicserélése jöhetne szóba, az is csak nagyon maximum, szóval a fent említett konfighoz, valszeg akkor H-s alaplapot fogok venni, és remélem hogy a sheppire 6870-se elég lesz, 70-90 ezer forontot már tényleg nem kellene VGA-ra költenem, még a 60-at is sokallom értük... :S

    Dehát ahogy nézwem a mai világban, gogy tudj játszani top játékkal, akkor sok pénz kell VGA-ra költeni.

    Tudsz ahhoz egyébként valami jót mondani a 6870-esen kívül ahhoz a géphez???
    A lényeg hogy FULL HD-ban tudjak filmet nézni, illetve a játékok (pl NFS Run) Full grafikán mennyen egy darab akadás nélkül, illetve 3 év múlva legalább közepes grafikán vigyen mindent majd.

    Ezt az alaplapot említették, hogy inkább H-s legyen, és ezt javasolták, és tényleg va benne minden ami kell nekem( SATA II és III, 5.1 hang, és USB 3.0).
    A kérdésem még az lenne ezzel a lappal kapcsolatban, hogy alaplap marad-e még 5 év múlva is?

  • gyík001

    csendes tag

    Na újra itt vagyok, mostmár kevesebb kérdéssel és megközelítve a végleges konfigot. :))

    Na ugyebár a gép játékra, filmek FULL HD-ban nézésére kell(zene, net stb... de ez mellékes, ezekhez nem szükséges semmi létfontosságú alkatrész ;] )
    Ugyebár tuningolni nem akarok, maximum a későbbiekben bővíteni.
    A gépre 200 db ezresem lesz/van.

    Alaplap: ASRock H61-M-U3S3 21.500,-

    Proci: Intel Core i5 3.3GHz 2500 57.800,-

    RAM: 2x 4GB Geil 1333MHz(ha már a proci tuning nélkül nem kezeli max 1333MHz-en) 13.600,-

    HDD: Seagate 750GB 7200rpm 27.400,-

    VGA: Shappire HD6870 63.000,-(Ft-os verzió)

    183.500,- (a maradék megy egy optikai meghajtóra, a házra és tápra)

    A lényeg hogy az NFS Run-t full grafikán vigye ez a cucc és kb 3 év múlva megjelenő top játkot legalább közepes grafikán vigye, 5.1-et tudjak a gépre "láncolni", egy FULL HD-s monitorral gondolom hogy tudok FULL HD-ban filmezni vele. :Y

    Krédéseim:

    1. Ugyebár ez az alaplap mATX-es. Az mATX-es alaplapokat bele lehet pakolni ATX-es házakba, vagy csak mATX-esekbe lehet pakolni?

    2. Erről a seagate HDD-ről, mi a véleményetek, jóféle, vagy sokáig nem bírja és gagyi?!

    3. Ennek a VGA-nak elvileg vinnie kellene full grafikán az NFS Run-t. Vagy nem???
    (Azért írom mindig az NFS-t, mert nagy az ajánlott gépigénye, és úgy tudok viszonyítani mindenhez)

    4. Én úgy tudtam, hogy az ASRock alaplapok, úgymond "butított", "az ASUS gagyibb" termékei. Most mennyire jók, melyik esetleg jobb ennél, mennyire fogja bírni a dolgokat, egy ASUS-hoz vagy MSI vagy Giga alaplaphoz viszonyítva milyen értéke van??
    ASUS-t szerettem volna mindenképp, csakhát nem olcsó, és ha ár/érték/minőség-ileg jó a fenti alaplap és beleillik a konfigba, akkor lemondok az ASUS-ről, mert én sem vok milliomos és nem akarok túlköltekezni a semmiért, mert még kellene hagynom egy keveset monitorra is. :DD

    Előre is köszönöm azok válaszát, akik kielégítik a kérdéseimbe fektetett vágyaimat, hogy tudjam mit veszek. :)) :D :DD :P

    [ Szerkesztve ]

  • gyík001

    csendes tag

    Na újra itt vagyok, mostmár kevesebb kérdéssel és megközelítve a végleges konfigot.

    Na ugyebár a gép játékra, filmek FULL HD-ban nézésére kell(zene, net stb... de ez mellékes, ezekhez nem szükséges semmi létfontosságú alkatrész )
    Ugyebár tuningolni nem akarok, maximum a későbbiekben bővíteni.
    A gépre 200 db ezresem lesz/van.

    Alaplap: ASRock H61-M-U3S3 21.500,-

    Proci: Intel Core i5 3.3GHz 2500 57.800,-

    RAM: 2x 4GB Geil 1333MHz(ha már a proci tuning nélkül nem kezeli max 1333MHz-en) 13.600,-

    HDD: Seagate 750GB 7200rpm 27.400,-

    VGA: Shappire HD6870 63.000,-(Ft-os verzió)

    183.500,- (a maradék megy egy optikai meghajtóra, a házra és tápra)

    A lényeg hogy az NFS Run-t full grafikán vigye ez a cucc és kb 3 év múlva megjelenő top játkot legalább közepes grafikán vigye, 5.1-et tudjak a gépre "láncolni", egy FULL HD-s monitorral gondolom hogy tudok FULL HD-ban filmezni vele.

    Krédéseim:

    1. Ugyebár ez az alaplap mATX-es. Az mATX-es alaplapokat bele lehet pakolni ATX-es házakba, vagy csak mATX-esekbe lehet pakolni?

    2. Erről a seagate HDD-ről, mi a véleményetek, jóféle, vagy sokáig nem bírja és gagyi?!

    3. Ennek a VGA-nak elvileg vinnie kellene full grafikán az NFS Run-t. Vagy nem???
    (Azért írom mindig az NFS-t, mert nagy az ajánlott gépigénye, és úgy tudok viszonyítani mindenhez)

    4. Én úgy tudtam, hogy az ASRock alaplapok, úgymond "butított", "az ASUS gagyibb" termékei. Most mennyire jók, melyik esetleg jobb ennél, mennyire fogja bírni a dolgokat, egy ASUS-hoz vagy MSI vagy Giga alaplaphoz viszonyítva milyen értéke van??
    ASUS-t szerettem volna mindenképp, csakhát nem olcsó, és ha ár/érték/minőség-ileg jó a fenti alaplap és beleillik a konfigba, akkor lemondok az ASUS-ről, mert én sem vok milliomos és nem akarok túlköltekezni a semmiért, mert még kellene hagynom egy keveset monitorra is.

    Előre is köszönöm azok válaszát, akik kielégítik a kérdéseimbe fektetett vágyaimat, hogy
    tudjam mit veszek.

  • gyík001

    csendes tag

    Na újra itt vagyok, mostmár kevesebb kérdéssel és megközelítve a végleges konfigot.

    Na ugyebár a gép játékra, filmek FULL HD-ban nézésére kell(zene, net stb... de ez mellékes, ezekhez nem szükséges semmi létfontosságú alkatrész )
    Ugyebár tuningolni nem akarok, maximum a későbbiekben bővíteni.
    A gépre 200 db ezresem lesz/van.

    Alaplap: ASRock H61-M-U3S3 21.500,-

    Proci: Intel Core i5 3.3GHz 2500 57.800,-

    RAM: 2x 4GB Geil 1333MHz(ha már a proci tuning nélkül nem kezeli max 1333MHz-en) 13.600,-

    HDD: Seagate 750GB 7200rpm 27.400,-

    VGA: Shappire HD6870 63.000,-(Ft-os verzió)

    183.500,- (a maradék megy egy optikai meghajtóra, a házra és tápra)
    A lényeg hogy az NFS Run-t full grafikán vigye ez a cucc és kb 3 év múlva megjelenő top játkot legalább közepes grafikán vigye, 5.1-et tudjak a gépre "láncolni", egy FULL HD-s monitorral gondolom hogy tudok FULL HD-ban filmezni vele.

    Krédéseim:
    1. Ugyebár ez az alaplap mATX-es. Az mATX-es alaplapokat bele lehet pakolni ATX-es házakba, vagy csak mATX-esekbe lehet pakolni?

    2. Erről a seagate HDD-ről, mi a véleményetek, jóféle, vagy sokáig nem bírja és gagyi?!

    3. Ennek a VGA-nak elvileg vinnie kellene full grafikán az NFS Run-t. Vagy nem???
    (Azért írom mindig az NFS-t, mert nagy az ajánlott gépigénye, és úgy tudok viszonyítani mindenhez)

    4. Én úgy tudtam, hogy az ASRock alaplapok, úgymond "butított", "az ASUS gagyibb" termékei. Most mennyire jók, melyik esetleg jobb ennél, mennyire fogja bírni a dolgokat, egy ASUS-hoz vagy MSI vagy Giga alaplaphoz viszonyítva milyen értéke van??
    ASUS-t szerettem volna mindenképp, csakhát nem olcsó, és ha ár/érték/minőség-ileg jó a fenti alaplap és beleillik a konfigba, akkor lemondok az ASUS-ről, mert én sem vok milliomos és nem akarok túlköltekezni a semmiért, mert még kellene hagynom egy keveset monitorra is.

    Előre is köszönöm a válaszokat, véleményeket!

  • gyík001

    csendes tag

    válasz horush #1828 üzenetére

    Köszönöm a javaslatokat először!

    Mitorra van kb 40eFT.

    A tép és a ház 27EFT amit írtál, azt én soknak találom, itt meg is kérdezem akkor hogy mennyit számít a táp "minősége" egy olcsóbb 450W-os táp és egy drágább közt mi a különbség és annyira sokat számít??

    A táp lényege hogy "legyen áram a gépben", minek kellene többet rászánni?
    Vagy az olcsóbbak rövidebb élet tartamúak mint egy drágább?

    Monitorra ezt néztem, most akciósan 40.200,-

    Samsung S22A350H LED monitor

  • gyík001

    csendes tag

    válasz balpis #1825 üzenetére

    Van még pénzem, de nem akarok semmiképpen sem túlköltekezni azért... :)

    Nagyon drágának mondhatók az ajánlott VGA-k.... szóval még most sem hiszem el hiogy ennyit kell költeni VGA-ra hiogy maxon menjen egy majdnem 2012-es játék... :W

Új hozzászólás Aktív témák