Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabodar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Láttam, hogy szoktatok használt gépekről is véleményt alkotni. Így merült fel bennem is a kérdés, hogy szerintetek ez az összeállítás működőképes lenne?
    Csatoltam egy képet róla.[kép]

    A VGA talán a gyenge pontja(talán enélkül és a háttértárolók nélkül is vásárolnám, így pénz is fenn maradhatna), egy 1060-at gondoltam oda (az jelenleg 90-100 ezer környékén mozog, amit itt is szoktatok ajánlani a rufuszos phoenix[link]), ha érdemes belemenni, és esetleg még meg is lesz addig.

    A legnagyobb félelmem oka: olvastam arról hogy az adott gépben lévő memória(Corsair Vengeance LPX White 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz ) nem támogatja a ryzen processzorokat.
    Az árukeresőn is volt egy ilyen felhasználó, aki erről írt, bár én a hivatalos oldalon nem találtam erről annyira információt.
    [link]

    Mi a véleményetek erről?

    Előre is köszönöm a választ!

    Hogy ne legyek annyira off topic:
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Single és multiplayer játék is akár (nem feltétlenül magas beállításokon), általános felhasználás (word, ppt, pdf, illetve előadások szerkesztése), továbbá videó szerkesztés lenne még (türelmes típus vagyok és nem mozi filmek, csak egyszerű tanrendi oktató videók diákoknak).
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Igazából háttértárolók vannak(ssd is), illetve monitor, egér, billentyűzet.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A kettes pontban említett periférián és ssd-n kívül mindenre (alaplap, proci, ram, ház, hűtés, videokártya, táp).
    4. Mennyi a kereted rá?
    200-300 ezer forint környékén
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Egy Samsung T24C300EW Monitorral rendelkezem per pillanat.
    1920 x 1080
    [link]
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem vagyok elkötelezett, még a használt is szóba jöhet, ha érdemes, így merült fel a fenti létező összeállítási ajánlat is. Annyi talán, hogy a házban lenne legalább 2-3 ssd és minimum 2 db 2-3 TB winchester, így ennek hely is kell és táp is.

  • szabodar

    csendes tag

    válasz dugo_ #133797 üzenetére

    Köszönöm a választ! Időközben kiderült, hogy lekéstem, de a garanciák sem az eladóhoz szóltak minden elemében, hanem x-edik emberhez, picit bonyolult volt a helyzet.

    Így újra előröl! :)

    Sziasztok!

    Gépet szeretnék vásárolni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Single és multiplayer játék is akár (nem feltétlenül magas beállításokon), általános felhasználás (word, ppt, pdf, illetve előadások szerkesztése), továbbá videó szerkesztés lenne még (türelmes típus vagyok és nem mozi filmek, csak egyszerű tanrendi oktató videók diákoknak).
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Igazából háttértárolók vannak(ssd is), illetve monitor, egér, billentyűzet.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A kettes pontban említett periférián és ssd-n kívül mindenre (alaplap, proci, ram, ház, hűtés, videokártya, táp).
    4. Mennyi a kereted rá?
    200-300 ezer forint környékén
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Egy Samsung T24C300EW Monitorral rendelkezem per pillanat, és tudom hogy nem egy erős darab, de meglepően jó.
    1920 x 1080
    [link]
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem vagyok elkötelezett, annyi talán, hogy a házban lenne legalább 3-4 ssd és minimum 3-4 db 1-3 TB winchester, így ennek hely is kell és táp is.

  • szabodar

    csendes tag

    Köszönöm a választ!

    Nagyjából ez körvonalazódott bennem, és a pcx-től rendelném, kivéve a VGA, az rufusztól jönne:

    Intel:
    Ház táp nélkül | Phanteks Enthoo Pro PH-ES614P_BK fekete számítógép ház | 33.806 Ft
    Tápegység minőségi | FSP 500W Hyper M tápegység | 17.469 Ft
    Intel 1151 v2 processzor | Intel Core i5-8400 BX80684i58400 processzor | 57.238 Ft
    Intel 1151 v2 alaplap | Asrock Z370 PRO4 alaplap | 33.196 Ft
    DDR4 memória | G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB memória | 46.404 Ft
    Processzor hűtő | Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő | 10.655 Ft
    Optikai meghajtó | LG GH24NSD1 SATA fekete OEM DVD író | 3.535 Ft

    Gépösszerakással:
    203.837 Ft

    (itt alternatíva: 199.335 Ft
    Processzor hûtõ | Arctic Freezer 7 Pro Rev 2 processzor hûtõ | 6.152 Ft_ elvileg ez is elegendő hozzá)

    AMD:
    Ház táp nélkül | Phanteks Enthoo Pro PH-ES614P_BK fekete számítógép ház | 33.806 Ft
    Tápegység minőségi | FSP 500W Hyper M tápegység | 17.469 Ft
    AMD AM4 processzor | AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAEBOX processzor | 49.325 Ft
    AMD AM4 alaplap | Asus Prime B350-PLUS alaplap | 31.591 Ft
    DDR4 memória | G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB memória | 46.404 Ft
    Optikai meghajtó | LG GH24NSD1 SATA fekete OEM DVD író | 3.535 Ft
    Gépösszerakással:
    187.119 Ft

    Ha nem a Phanteks lesz, akkora háznál még versenyben van:
    Ház táp nélkül | Aerocool Aero-800 fehér számítógép ház | 19.375 Ft
    Ház táp nélkül | DeepCool KENDOMEN TI fekete ablakos számítógép ház | 16.099 Ft
    Ekkor 10-15 ezerrel olcsóbb lesz.

    A VGA az általatok is preferált rufuszos 1060 lesz 90 ezerért.

    Mit szóltok hozzá?
    Milyen alternatívákat ajánlanátok?

    (sajnos a pcx-nél sem elérhető sok általatok ajánlott jó termék, így ezért lettek ezek pl.: az AMD összerakósnál ezért lett az az alaplap, illetve az Intelnél is, a táp azért lett ez mert ez 60 hónap garit kap)

    [ Szerkesztve ]

  • szabodar

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #133959 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszodat!

    Akkor valami ilyenre gondolsz?

    AMD:
    Ház táp nélkül | Phanteks Enthoo Pro PH-ES614P_BK fekete számítógép ház | 33.806 Ft
    Tápegység minőségi | FSP 500W Hyper M tápegység | 17.469 Ft
    AMD AM4 processzor | AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor | 54.322 Ft
    AMD AM4 alaplap | Asus PRIME B450-PLUS alaplap | 33.892 Ft

    DDR4 memória | G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB memória | 46.404 Ft
    Optikai meghajtó | LG GH24NSD1 SATA fekete OEM DVD író | 3.535 Ft
    Gépösszerakással:
    194.497 Ft

    A gyári processzor hűtő jó lesz rá, igaz? Vagy inkább vegyek hozzá biztos, ami biztos alapon?

    (ha a b350-et kérem bios frissítéssel akkor 34081 Ft-ba kerül a lap)

    Illetve azt megtudod te vagy bárki mondani, hogy ha beteszek egy SSD-t M.2 csatlakozással ebbe a mostani alaplapba (Asus PRIME B450-PLUS vagy ha van jobb alternatívád, akkor szívesen fogadom), akkor automatikusan letilt egy SATA lehetőséget? Mert erről nem találok információt.
    pl.: amit ajánlottatok itt korábban, ASRock Z370 Extreme4 alaplapnál egy SSD.M2 letilt 2 SATA csatlakozást, szóval bár 8 SATA csatlakozása van az alaplapnak, ha mindkettőt kihasználjuk, akkor már csak 4 db van, ellenben nem minden lap ilyen, mert valamelyiknél meg írta, hogy nem tilt le SATA lehetőséget. Ezért lennék kíváncsi, hogy mi történik ennél a lapnál.
    (szeretnék egy ilyet beletenni még: SSD M.2 | Western Digital 120GB Green WDS120G2G0B M.2 SSD meghajtó | 8.982 Ft ; ezért merült fel ez a fenti kérdés, mert ha el vesz egy/kettő lehetőséget a létező 6 db SATA csatlakozásból, akkor inkább kihagyom egyelőre, és max majd ha lesz pénz egy nagyobbra akkor fogok bele menni).

    Köszönöm a válaszotokat és a rám szánt időtöket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák