Keresés

Hirdetés

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • gwuix2

    csendes tag

    Sziasztok szeretném a segítségetek kérni!

    Van egy komplett gépem de két radeon 6950-es lesz belerakva, szóval kell vennem új:
    - Alaplapot ( Asrock-ra gondoltam FM2-esre, de bármilyen FM2 jó lenne ( AMD olcsó és jó szerintem))
    - CPU-t ( AMD FM2-esre gondoltam, egy erősebbre, integrált vga-val)
    - Táp-ot (legalább 650W-osat, de a lényeg, hogy max 20 ezerből a legmegbízhatóbb tápot megvegyem.)
    - DDR3-as RAM-ot (Itt gőzöm nincs melyik jó, legalább 4 giga elég lenne (linuxot használok programozásra csak, 1,5 giga fölé még nem ment))

    olyan 70-80 ezerből jó lenne kijönni. persze az ár/érték a legfontosabb.

    Javaslat?

  • gwuix2

    csendes tag

    **
    Sziasztok szeretném a segítségetek kérni!

    Van egy komplett gépem de két radeon 6950-es lesz belerakva, szóval kell vennem új:
    - Alaplapot ( Asrock-ra gondoltam FM2-esre, de bármilyen FM2 jó lenne ( AMD olcsó és jó szerintem))
    - CPU-t ( AMD FM2-esre gondoltam, egy erősebbre, integrált vga-val)
    - Táp-ot (legalább 650W-osat, de a lényeg, hogy max 20 ezerből a legmegbízhatóbb tápot megvegyem.)
    - DDR3-as RAM-ot (Itt gőzöm nincs melyik jó, legalább 4 giga elég lenne (linuxot használok programozásra csak, 1,5 giga fölé még nem ment))

    olyan 70-80 ezerből jó lenne kijönni. persze az ár/érték a legfontosabb.

    Javaslat?
    **

    Kedves sketchifun és tikshow.

    Azért akarok integrált vga-s FM2-t mert, olcsó és a videókártyákat nem játékra fogom használni, hanem bitcoin bányászásra kellenek. De azt nem értem miért kéne egy i5 vagy 8 magos AMD, mert Manjaro Linuxom Openbox-al, 1 giga ramot eszik jelenleg egy 6950-el, és egy Phenom II-es procival. Igaz a procit 35-50%-on megy, de úgy gondoltam egy FM2 a10 5800K jó lesz bele, talán lehet ott gyenge.

    De még mindíg ott vagyok hogy megbízható táp és 4 giga ram is kéne :)

  • gwuix2

    csendes tag

    Köszönöm a segítséget, bár nem tudom kik írnak ide, de úgy látom a saját tudásom, habár az utóbbi években egyáltalán nem követtem a piacot, messze megelőzi az itteni színvonalat, akinek nem inge...

    Óva intek mindenkit attól, hogy itt kérjen tanácsot, valószínűleg 15 éves gyerekek dobálóznak itt nagy számokkal. :)

Új hozzászólás Aktív témák