Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Egy kolléganőm kislánya összegyűjtött egy kis zsebpénzt, és egy ismerősük ezt a konfigot pakolta össze neki (az árak iponos bruttó árak):

    ASROCK B85M-HDS 15.337 Ft
    INTEL Pentium G3220 3.00GHz 1150 BOX 14.554 Ft
    CRUCIAL 4GB DDR3 1600MHz CL11 CT51264BA160B 10.801 Ft
    SAPPHIRE 11222-17-20G R7 260X 2GB GDDR5 PCIE 35.617 Ft
    SEAGATE Barracuda 500GB 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002 13.526 Ft
    SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM 4.075 Ft
    HKC 3021GB 420W 9.030 Ft

    A kérdésem a következő, hogy ti ennyi pénzből ezt a konfigot ajánlanátok-e, vagy inkább valami mást? Nekem pl. szemet szúrt, hogy hiába az alaplap 1600 Mhz-es FSB támogatása, meg a memória modulok és tudnak ezen a frekin működni, de pl. a proci nem (nem vagyok épp expert, szóval ha hülyeséget mondtam bocsi...).
    Nem lesz-e kevés a proci ehhez a VGA-hoz?

    Tehát a limit kb. 100k, játékokra kellene a kiscsajnak.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Egy pici, barbone szerű gépet szeretnék összerakatni öcséméknek.

    A feladatai:

    Internetezés, levelezés
    FullHD filmlejátszás (mkv-k).
    Irodai programok futtatása

    A cél az hogy minél kisebb és halkabb legyen, de ezeket a feladatokat atombiztosan hozza. Windowsos környezet (inkább 7 mint 8 nekik).

    A megjelenítő egy TV, mert azon nyomnak mindent - 1366*768-as felbontással.

    SSD legyen benne + legalább 1TB vinyó. Ha nagyon szűkös, akkor a plusz vinyót talán meg tudom oldani a régi gépükből.

    Jah, ha van akkor valami 5.1-es hangkimenet is jó lenne.

    Komplett gép táppal mindennel kellene, keret kb. 80k.

    Köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Srácok, köszönet mind a kettőtöknek, végül az ITX konfig lett megvéve... Most meg majd szívhatok vele mire összerakom abba a csöpp kis házba.... :W :DD

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    Nagyon időszerű lenne már az asztali gépem toldozgatása helyett valami új konfigot összeraknom. A monitor vagy 15 éves, még Phenom X6 1100T hajtja az egészet. A legújabb komponens egy Geforce 750 TI, de valószínű az is menne a lecsóba.

    Alapvetően munkára használom, Excel, Word, PPT, néha egy kis játék - LoL szörnyűségesen bonyolult világa. Ámde, óriási ME fan vagyok, és most fog megjelenni az Androméda. Ahogy eléztem a gépigényeket... hát... A jelenlegi kis turmixgépem max. megmosolyogni tudja ezt az egészet.

    SSD van, azt meg is tartanám, van még egy két terrás média lemez is, de a többi benne lévő cucc szinte mind kuka.

    Ezt a kis konfigot dobtam össze utána olvasgatással, meg a PH!-s topikok bújásával.
    Leszögezném, hogy abszolút hülye vagyok már a desktop világhoz, nagyon régen nem követem hogy mi a tuti.

    Cooler Master Silencio 452
    Thermaltake Berlin W0393RE 630W
    MSI B250 GAMING PRO CARBON alaplap
    Gigabyte GeForce GTX 1060 OC 6G WindForce
    Intel Core i5-6600K
    16GB 2400MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black
    3TB WD 3.5" Purple SATAIII 64MB
    24" LG 24MP68VQ-P LED

    Namost amikor megláttam az aqua.hu-s árak alapján, hogy ez majdnem négy guriga, ott lementem hídba. Szóval ha van ötlet arra, hogy lehetne egy kicsit pofozni, úgy hogy azért legalább 300 alá bekússzon az ára, de jelentősen nem romlana a teljesítménye, azt megköszönném.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz deja vu #120643 üzenetére

    Köszönöm mind a kettőtöknek! Alapvetően Egy normálisabb LG IPS paneles monitort néztem... a franc tudta eddig mi az a Freesync.... :DDD

    Átnyálazom amiket adtatok, a ház egyedül amit sajnálok. Tetszik a letisztultsága, meg az hogy felfelé néznek a csatik, mert a lábam mellett van a gép. De elhiszem hogy melegedős a ház (bár kb. egy 486 DX4 volt az utolsó procim amit húztam, szóval... :D).

    i5 7500 vs 6500 pro és kontra?

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Édesanyámnak állítanék össze egy konfigot, mert meguntam az ősöreg innen-onnan beszerzett laptopjait heggeszteni, amik annyira mobilisak, hogy akku sincs már bennük, tápról mennek, és el sem hagyták a szobája asztalát két éve.

    Erre felesleges laptopot tartani.

    Az új konfigból egy elég patent Dell Monitor van (talán egy Dell SE2419H-t kapott, de most ha agyonvertek sem tudom megmondani - de HDMI tuti van rajta), és egy vezetékmentes egér :D

    A kérés szörnyen bonyolult, egy pici gépet szeretnék neki építeni (Mini-ITX vagy hasonló előny), ami egy kis méregzsák, szóval két év múlva nem kell kukázni, de viszonylag csendes is. A dolgot nehezíti hogy Wifin tud csak csatlakozni, mert voltunk annyira kis genyók, hogy nem húztunk le az Ő szobájába is egy drótot amikor a ház épült (felesleges is lett volna).

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Kizárólag filmnézés, böngészés, YouTube ezerrel, meg némi levelezés, és irodai szoftverek.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ezt korábban megírtam, semmivel. Egy monitor van.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett szett, alaplap, SSD (500GB), memória (legalább 8GB), proci, ház+táp. Integrált GPU-s történet tökéletesen megfelel.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Na ez bajos, mert olyan 100k-t szánna rá.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont).

    1080/60Hz, HDMI.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nem, afelé lesz elkötelezett amit összerakok neki. Az ízléstelen dolgokat nem viseli el (én sem). Szóval ilyen bazári-csillivilli-halálfejes-villogó házak szóba sem jöhetnek.

    Az egészen Win10 64 futna, azt mellécsapom neki ajándékba. Ha ne adj isten túlszaladunk a 100k-n akkor azt is.

    Köszönöm a segítséget! :)

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz palfitom #143073 üzenetére

    Köszönöm mind a kettőtöknek, végül majdnem maradtam az Mini TX vonalon (össze raktam egy hasonló konfigurációt), de a beszerzés sürgőssé vált (és ezek az alkatrészek mindenhol 3-4 nap alatt érhetők el) - szóval palfitom köszönöm az akonfigot, végül ezt rendeltem le (Ryzen alapút).

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Szeretnék segítséget kérni, mert Konfigurálnék új gépet magamnak, mert a mostani cucc 5,5 éves - és akkor sem volt csúcs kategória (MSI B250 Krait Gaming, Kingston HyperX 16G ram 2133 Mhz, MSI GeForce GTX 1060, Adata ASX950USS-480GT-C rendszer SSD, i5-7600, Cooler Master Silencio 452, FSP Hexa+ 500W) kezd leharcolódni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

    Főleg munka, 10-12 órát töltök a gép előtt, Videoszerkesztés, átlagosan 4-5 LAN video stream fogadása és küldése erről a desktopról, a hálózat többi gépe felé, néha elmebeteg XLS táblák, amikkel számolni is kell, Photoshop, Premiere, After Effects. Egy Plex szerver folyamatosan fut a gépen, illetve nem egyszer van használva arra is, hogy távolról streameket szippantsanak át erről a desktop gépről kollégák a szélrózsa minden irányából / ba, illetve párhuzamosan én is húzok tőlük - H.264 és HEVC kódolásúak).
    Ritkán játszom, ha igen akkor főleg single player gamek, a multikkal már felhagytam (kiöregedtem én is meg a játszó pajtások is).

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Gépház és táp ha még vállalható akkor megmaradna, a vinyókat és az SSD-t megtartanám (lehet hogy vennék új SSD-t rendszernek, ezt meg szofter installra és miegyébbre meghagynám).

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Esélyesen lap, proci, GPU, új memória modulok, és egy rendszer SSD. Persze ha a többi sem elég (pl. Táp) akkor azt is kukázom.
    4. Mennyi a kereted rá?

    Nem tudok egy milliót szánni rá jelenleg, vagy hasonló összeget. 400k-ba vagy nagyon max 500-ba férjen bele ha egy mód van rá (mert esetleg a jelenlegi konfigból kieső használt cuccokat beáraztatom és eladom, de nem hiszem hogy 100k-nál többet ér).

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

    Két Dell van, egy Dell UH2419H és egy Dell P2719H. Mindkettő FullHD. Támogat-e G-Syncet vagy Freesyncet? Lövésem sincs. Szerintem nem.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nem, sőt. A legjobb ár/érték arányú cucc érdekelne, nem izgat hogy AMD vagy Intel lesz a megoldás, ahogy nVidia vagy AMD dedikált GPU sem izgat.

    Amit szeretnék:
    - Egy olyan alaplapot amin két NIC van, egy gigabit, a másik meg akár lehetne 2,5G vagy 10G.
    - A hálózati protokoll amivel dolgozom (NDI) ugyan elvan gigabiten, de nem árt ha esetleg lesz plusz bandwidth, főleg hogy most már optika van bekötve nálam (2/1). A router tud 2,5G-et, lokál hálón pedig tudnék 10G-re negotiateltetni egy switchel.
    - jó lenne egy olyan konfigot magam alatt tudni, amivel esetleg elvagyok a következő 5 évre.
    - Tunningolni, cpu-t húzni nem szeretnék, inkább legyen atomstabil, mert sokszor élőben megyek ki webinarokra, és ha valami összehányja magát, az több kárt okoz nekem, mintha két hangyalábbal lassabb mint húzás nélkül.

    Köszönöm az idejét és a türelmét annak aki válaszol, ha esetleg nem fogalmaztam egyértelműen valahol, vagy hiányos, disznótorost szórjatok fejemre.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz palfitom #167241 üzenetére

    és u299975, köszönöm a segítséget :)
    Megnézem ezeket, aztán majd szép lassan csérlgetek.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Egy ismerősöm gyermeke szeretne gamer konfigot.
    A keret 450k, perifériák (bill, egér, monitor megvan), sima HDD van, de rendszer SSD mindenképp kellene. Sajnos elég vékony lesz a keret látva a mai GPU árakat, de azért jó lenne valamit bele szuszakolni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

    Kizárólag játékra gyakorlatilag, call of duty modern warfare Ark survival evolved The isle Valorant

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Egy vinyó adat tárolásra, és egy 27" LG 27MK400H

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Komplett gépkonfig, ház+táp+GPU, lap+CPU+memória.

    4. Mennyi a kereted rá?

    450k bruttó.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

    75Hz, FullHD, Freesync.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Személy szerint én nem, de itt egy 14 éves srácról beszélünk. Szóval lehet hogy neki érdekes lehet az arcából is kifolyó RGB. Szerintem prefernciája nincs, az édesanyjának meg biztosan az, hogy olcsóbbnál is olcsóbb legyen.

    Én inkább azt mondanám, hogy jó lenne egy jövőállóbb konfiggal kihasználni a 450k-s keretet, de legalább egy jó ár/érték arányt belőni.

    Köszönöm a segítséget! :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    Imerős fiának szeretném a segítségeteket kérni, gépet szeretne frissíteni, és én mint a legutóbbi X alkalammoal amikor itt jártam, elmondhatom hogy már teljesen hülye vagyok ehhez (is). Itt a szokásos kérdésekre a válasz:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    Elsősorban játékra, a multiplayerre főleg, az új COD Warfare III fusson rajta legalább HIGH beállítással (specifikusan ez volt a kérés).

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    AMD Ryzen 5 - 3600, MSI MPG X570 GAMING PLUS, 16 GB RAM, AMD Radeon RX580, Samsung EVO 970 SSD, Chieftec Smart GPS-700A8 700W táp.
    MSI Optix G27C4 monitor van

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Új Proci, lap, memória, GPU, esetleg táp... A házat is érdemes opciósan beleírni, esetleg egy új SSD-t az EVO mellé.

    4. Mennyi a kereted rá?

    Összesen bruttó 480-500k HUF.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

    MSI Optix G27C4 van, FullHD-t tud, és ez a monitor maradni is fog.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Intel / nVidia preferált, de ha jobb ajánlat az AMD alapú vas, akkor az is tökéletes. Nincs preferencia. Használtról is lehet szó, de legalább jó lenne valami még garis cuccot mellétenni.

    Nagyon szépen köszönöm!
    üdv,

    crey

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák