Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nefri

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    150-170 ezerből szeretnék venni processzor + videokártya + alaplapot játék gép céljából.
    Processzorból AMD 8350-re gondoltam, de többen javasolták, hogy inkább Intel i5/7-ös megoldások vmelyikét részesítsem előnyben. Ezzel a kerettel, ti mit ajánlanátok?
    Videokártyából pedig Radeon 7950-re gondoltam, de csak mert úgy láttam ez van az összegkeretnek megfelelő árkategóriában, tehát itt sem ragaszkodom semmihez.
    Alaplap meg természetesen az előző két választás függvénye, lényeg, hogy kompatibilis legyen és kitudja használni a processzor+VGA kártyát.

    Memóriát az összegkereten felül vennék bele. Mekkora és milyen márkát javasoltok, ha a fenti konfigurációhoz hasonló színvonalat szeretnék elérni?

    Továbbá LC POWER (lc6650) 550W 4A 230V 50Hz tápegységem van, az elegendő-e a fenti konfiguráció működtetéséhez vagy abból is kéne egy újabb? Ha igen mit javasoltok?

    Előre is hálásan köszönöm a javaslatokat!

  • Nefri

    csendes tag

    válasz solfilo #24356 üzenetére

    A felhasználható pénz összeg úgy néz ki, hogy 170-et kapok külső forrásból, tehát minimum ennyit rá is szeretnék költeni. Saját zsebből meg kb 30-al tervezem kiegészíteni, annak megfelelően, hogy mennyi szükséges, tehát kb 200-as kerettel lehet számolni, amit ha csak kicsin múlik vmi jelentős minőségi különbség kitudok tolni 220-ra. Amennyiben olcsóbban is meglehet úszni természetesen nem akarok rá többet költeni mint szükséges. Előreláthatóan kb 5 év múlva fogok legközelebb gépet cserélni, így a cél, hogy alacsony grafikai beállítások mellett kb elfussanak rajta az 5 év múlva megjelenő játékok is. Tehát alaplap+processzor+VGA+memória+táp kéne.

    Monitor Samsung 1920*1080. Ház, billentyűzet, egér, HDD már van.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Nefri

    csendes tag

    válasz #98593280 #24358 üzenetére

    ShellKretor köszönöm az ajánlást! Igazán rendes tőled, hogy képes vagy ennyi embernek ajánlatot kitenni pillanatokon belül :)

  • Nefri

    csendes tag

    Kedves szakértők!

    300-380 ezerből tervezek összerakni egy játékgépet, amihez szeretném a tanácsotokat kérni.

    1. VGA: GTX 970-el szemezgetek Gigabyteot 103 ezerért lehet kapni. Asus is érdekes lehet mert állítólag csendesebb és nem olyan extrém hosszú, cserébe 10K val drágább, kicsit gyengébb és jobban melegszik állítólag. Más kártyák is szóba jöhetnek hasonló ár és teljesítmény kategóriában, viszont ez tűnt a legkedvezőbbnek érték/ár arányban.

    2. CPU: Eredetileg Intel Core i7-4820K-ra gondoltam 97 ezerért, de nem rég vettem észre, hogy 2011-es socket kéne hozzá, amihez jóval drágább alaplapok tartoznak így eléggé elbizonytalanodtam. Gondolkoztam még a Intel Core i7-5820K és a Intel Core i7-4790K-on a 1150-es foglalat miatt, de ha van egyéb javaslatotok rugalmasan alkalmazkodom.

    3. Alaplap: fogalmam sincs. PCU függő lesz a választás valószínűleg.

    4. RAM: régebben is ilyen drágák voltak? Corsair 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CML16GX3M2A1600C10-ra gondolok 38 ezerért.

    5. SSD: még nincs vele tapasztalatom azért nem tudom mennyire éri meg a windows + aktuális játék számára, kísérleti jelleggel beruházok egy Kingston SSDNow V300 120GB SATA3 SV300S37A/120G ra 17 ezerért.

    6. HDD: Toshiba 3TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA300 27 ezerért. + a régi gébem 1 terrás samsung vinyója.

    7. Ház: Kéne egy, amibe bele is férnek a fentiek, nem nagyon rusnya, van sok USB portja és jó szellőzése.

    8. Táp: Kéne egy táp ami megbízhatóan elviszi a tervezett konfigurációt.

    9 Hűtés: Ha szükségesnek ítélitek extra hűtést is ajánljatok.

    Eddigi kalkulációm szerint a fix alkatrészek 185 ezerbe kerülnek tehát ha legfeljebb 380as kerettel számolok akkor 195 ezer marad a PCU+alaplap+ház+táp+hűtésre. Jó lenne ha nem merítenénk ki a keretet, de minden javaslatot szívesen fogadok. Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

  • Nefri

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő konfigurációt raktam össze komolyabb játék gépnek:

    Intel Core i7-4790K
    Gigabyte GeForce GTX 970 GV-N970WF3OC-4GD
    Kingston HyperX Fury 120GB SHFS37A/120G
    Toshiba 3TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA300
    Kingston 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz KVR16N11K2/16
    GIGABYTE G1.Sniper Z97 Alaplap
    FSP Hyper 700W

    A gépház még bizonytalan és, hogy kell-e hozzá külön hűtés. A kérdés az lenne, hogy láttok-e vele valami súlyos problémát, esetleg hasonló árkategóriában 300-380K-ból tudtok-e jobbat ajánlani. Folyamatos középkategóriás alkatrészek lhasználatával hosszú távon biztos jobban megérő konstrukciót is össze lehetne hozni, de nem nagyon szeretnék kb 5 évig foglalkozni gépvásárlással és bízom benne, hogy addig azért kielégítően fognak futni rajta a játékok.

    Hálás köszönet minden tanácsért!

  • Nefri

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    200K s keretből kéne alaplap + CPU + VGA + házat venni. A gép játékra lesz. Nem muszáj kimaxolni a keretet, de ha éppen fölötte lenne vmi alkatrész kiemelkedő ár/érték aránnyal, akkor néhány 10-essel fölé lehet menni. Továbbá jelenleg van egy GE-P450P-C2 550W tápom, ami eddig jól szolgált, de nem tudom, hogy az új gép igényeit is kitudná-e elégíteni. Ha esetleg nem akkor a kereten fölül a kategóriának megfelelő tápot is ajánljatok. Elsődleges szempont a jó ár/érték arány. Előre is hálás köszönet, minden javaslatért!

  • Nefri

    csendes tag

    válasz membrandj #96631 üzenetére

    Lesz benne 1 db WD Green ( WD30EZRX) 3TB os vinyó, 2*8 GB kingston 1600Mhz memória. A Ház+CPU+VGA+Alaplap pedig kéne 200K ból. És kérdéses, hogy ezt elbírja-e a GE-P450P-CE tápegység. Ha nem akkor azt is kéne ajánlani. Előre is köszi!

  • Nefri

    csendes tag

    Sziasztok!

    250, max 300-ból szeretnék játékgépet venni. Eddig laptopom volt azért mindenre szükség lesz. A felső igény, hogy overwatch fusson max beállításokkal és minecraft is elmenjen sok moddal. Monitor+billentyűzet nem kell konkrét ajánlat, de azt is számoljuk bele a költségvetésbe.

    Előre is köszönöm szépen a segítséget!

  • Nefri

    csendes tag

    Sziasztok!

    A gépem felújításához szeretném a segítségeteket kérni! Az idők folyamán cserélgettem benne alkatrészeket és legfeljebb régi játékokkal játszottam, így eddig eldöcögött, viszont Minecraft modolva és textura csomaggal már zavaróan szaggat pár óra játék után és most kedvet kaptam a Total War 40K 2-vel való játékhoz, ami már élvezhetetlen a jelenlegi konfiggal.
    Jelenleg:

    CPU: AMD Phenomon II X3 720 3.0Ghz
    VGA: AMD Radeon HD 7960 4GB
    Alaplap: GA-MA790FXT-UD5P
    Ram: 2*8 GB Kingston
    Táp: FSP Raider 550

    Arra gyanakszom, hogy a processzor már meglehetősen ősi, így azt kéne cserélni, viszont tartok tőle, hogy ez maga után vonja az alaplap cseréjét is. A videókártyát egyelőre megtartanám tehát a következők a szempontjaim:
    1. Legfontosabb a jó ár/érték arányú processzor + alaplap.
    2. Az alaplap legyen képes kezelni a jelenlegi videokártyámat is.
    3. Az alaplap legyen még használható ha esetleg 2-3 év múlva a videokártyát is cserélném.
    4. Eddig nem volt SSD a gépemben, azért egy 120/240GB körülin morfondírozom. PL: a legendary hosszú minecraft/total war töltési időkön az javítana?
    5. A vásárlás nem sürgős kb féléven belül szeretném, így ha addig még várható vmi újdonság vagy árlesszállítás akkor azt meg tudom várni.
    6. Kb 150K-t szánok az alkatrészekre, nem baj ha olcsóbb, vagy akár túl is lóghat 20-30K-val, ha van vmi, ami nagyon megérné.
    7. Egyelőre a cél, hogy elfusson a Minecraft kb 200moddal, modolt Skyrim és Total War 40K 2, nem kell, hogy minden maxon legyen, viszont mivel nem teljes gépet szoktam cserélni, hanem mindig csak a leggyengébb alkatrészeket, jó lenne, ha amit most veszek azok legalább 5 évig nem szorulnának cserére.
    8. Ha bármi egyéb észrevételetek van, pl: valójában van más a szűk keresztmetszet vagy pl hűtés sem ártana, komolyabb táp lenne már indokolt stb, kérlek azt is jelezzétek!

    Köszönöm szépen a segítségeteket!

  • Nefri

    csendes tag

    Sziasztok!

    Proci + alaplap + esetleges hűtés vásárlással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. A kérdés pedig úgy szólna, hogy ha ár/érték arányra szeretnék optimalizálni, mely proci+alaplapot ajánlanátok?

    Bonyolító tényezők:

    1. A jelenlegi procim lassan 10 éves, azért csak alaplap cserével együtt tudnám cserélni és anyagi korlátaim sincsenek (költséghatékonyságra törekszem) ennél fogva akár caffee lake is szóba jöhet.

    2. Nincsenek nagy igényeim, bőven megfelel, ha közepes beállításokkal tudok futtatni játékokat és még az se zavar ha nincs meg 60 fps. Aminek örülnék ha élvezhetően futna: Skyrim (sok moddal), Minecraft (sok moddal), aktuális Total War, esetleg LoL. (Nem FPS-ezek online)

    3. Az is jó ha csúcskategóriás alkatrészeket veszek és akkor 5-6 évig használom, vagy az is jó ha csak közepeset és mondjuk 2-3 év múlva ismét lecserélem.

    4. Van egy öcsém, akivel opcionálisan tudnánk alkatrész csereberélős taktikákat megjátszani. Eddig ezt csak videokártyával csináltuk, de valójában lehet, hogy sokat spórolhatnánk ha jobban összehangoljuk és pl az egyikünk 2-3 évente vesz csúcs alkatrészeket a saját közepesen elavult darabjait pedig tovább adja a másiknak. Neki jelenleg egy közepesnél kicsit jobb Intel gépe van, ahol kb 2-3 év múlva lesz esedékes a processzor csere (tehát alaplap csere is). Ehhez viszont össze kéne hangolni az alaplap típust, ami hosszabb távú elköteleződést jelentene az Intel/AMD mellett. Azért is lenne jó, mert így egyikünknek mindig lenne egy gépe, amin akármi jól elfut, így ha akármelyikünk kedvet kap vmi újabb játékhoz, egyszerűen addig oda ül a jobb géphez, multiban meg úgy sem játszunk túl gépigényes dolgokat.

    5. Alapvetően AMD párti vagyok, különösen a jelenlegi viszonyok mellett úgy érzem az AMD sokkal jobban megérdemli a támogatást. Az Intel egyedül azért vonzó, mivel épp most kényszerít mindenkit új alaplap vásárlásra, nekem pedig, amúgy is kell új alaplap, tehát ha sokáig tudnám használni akkor megérheti. (Bízom benne, hogy Ice Lakehez nem akarnak új alaplapot vásároltatni ismét a népekkel) Tehát ha most az új alaplappal együtt veszek egy jó procit és a következő alaplap váltás előtti pillanatban is veszek egy aktuálisan jó procit hozzá, akkor elég hosszan tudom használni az alaplapot, hogy megérje. Tudom, hogy inteles esetben mindenképpen kéne, hogy várjak pár hónapot a vásárlással, és még úgy sem biztos, hogy a legolcsóbb, de ha hosszabb távon megéri akkor nem gond.

    6. AMD esetében a probléma, hogy nem világos, hogy mikor készülnek alaplap váltásra, így könnyen meghiúsíthatják az esetleges alkatrész cserélős terveket. Illetve nem látom át, hogy Ryzen 1500, 1600, 1700, 1800 és az X-es verziók közül, melyik érné meg a leginkább a jelenlegi árak mellett? Általánosságbanúgy érzékeltem, hogy az 1500-as és a 1600-as versengenek a legjobb ár/teljesítményért, de csak amerikai árak mellett találtam listát, tehát ha az aktuális itthoni árakkal épp egy drágább proci jobb költséghatékonyságot eredményez, akkor inkább azt venném. Továbbá, ti hogy látjátok, a jövőben mennyire lesznek egyre több magra optimalizálva a játékok? Mert ha semmi se tudja kihasználni, akkor valójában fölösleges, hogy ennyi mag van benne.

    7. Jelenleg nincsen hűtésem, szerintetek arra szükség lenne, vagy pl Ryzeneknél az fölösleges is? Ha esetleg kéne, akkor melyiket tudnám a leghosszabban használni?

    8. A monitorom 1080p, a házamba minden befér, a tápom is bírja még, a többi alkatrésszel meg azért nem fárasztalak, mert komótos ütemben, de folyamatosan cserélgetem a leggyengébbet így nincs az a probléma, hogy esetleg túl erős lenne a proci és nincs kihasználva, mivel amúgy is eljön a pillanat, amikor a proci válik ismét a szűk keresztmetszetté.

    Elnézést, hogy ilyen hosszú lett és kaotikus szempontrendszerrel fárasztalak, köszönök szépen minden javaslatot!

Új hozzászólás Aktív témák