Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Axel pRo

    aktív tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Jatek (single, multi egyarant szoba johet de nem életvitelszerűen), filmezes altalanos felhasznalas, (internet, youtube,..) esetlegesen neha NX (CAD program) ez utobbi a "jo lenne ha erre is alkalmas lenne legalabb alap szinten" kategoria.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nincs semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépház es ami benne van, kivéve VGA
    4. Mennyi a kereted rá?
    Max. 300 ezer forint
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1920x1080, HDMI, d-sub (nincs se gsync, se freesync)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Mindig is Intel és nVidia párti voltam, ez nincs másként a kellemetlen Intel árak idején sem. Házból ablakosat szeretnék, minél letisztultabbat.

    Egy ideje már nyomonkövetem az ajánlásaitokat, azok alapján a saját elképzelésem valami ilyesmi:

    Lap: Asrock Z370 pro4 (ha jól vettem ki az eddigiekből az extreme4 inkább tuning esetén indokolt, én ezzel nem vesződnék, feleslegesen pedig nem venném a drágább lapot, ha nem indokolt)
    CPU: i5 8600k
    RAM: 2 x 8GB DDR4 3000Mhz CL15 (pl.: corsair lpx)
    PSU: Seasonic focus plus 650W (januárban egy 1070Ti-t vagy 1080-at szeretnék a géphez társítani, ez a 300-as kereten felül lenne)
    SSD: Kingston UV500 vagy samsung 860 EVO 500GB
    VGA: fent leírtak alapján később venném
    CPU hűtő: pure rock slim
    Ház: NZXT h500

    "Cogito ergo Sum."

  • Axel pRo

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #136892 üzenetére

    Rendben, köszönöm szépen!

    "Ryzen semmiképp?"
    Soha nem volt AMD-m, kicsit tartok tőlük. Habár ha jól tudom ez a Ryzen széria már közel úgy megállja a helyét játékok terén is mint az Intel.
    Igazából, ha ugyanerre a keretre mondasz egy ryzen konfigot, azt megköszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "Cogito ergo Sum."

  • Axel pRo

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #136892 üzenetére

    Sziasztok!

    Az általatok javasoltakkal kapcsolatban felmerült bennem még az a kérdés, hogy memória esetén (intel i5 8600k-t feltételezve Z370 lappal) 3000Mhz CL15 2x8 GB előnyösebb vagy 3200Mhz CL16?

    Előbbinek az órajele alacsonyabb ugyan de a késleltetése is kisebb, míg a második órajelben nagyobb de késleltetésben is.

    Lenne érezhető különbség átlag felhasználó számára és ha igen melyiket javasoljátok :F Árban kb egyforma néhány ezer forint a különbség, 45 vagy 50 ezer forintnál nem ez az 5ezer számít.

    "Cogito ergo Sum."

  • Axel pRo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Picit még módosítottam a megálmodott gépen (8. gen-ről 9.-re), rendelés előtt még szeretnélek titeket megkérni, hogy nézzétek meg, nehogy valami olyat rendeljek ami nem kompatibilis vagy csak nem jó választás:

    Ez lenne a végleges, illetve ugye Januárban egy 1070Ti, addig pedig csak net és filmezésre lenne használva.

    "Cogito ergo Sum."

  • Axel pRo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Most raktam össze egy gépet az ajánlásotok alapján és bekapcsolást követően a ventik (kettő a házban NZXT h500i, es egy a processzoron Be quiet pure rock slim) hangja mellett egy halk, váltakozó hangmagasságú ciripeléshez hasonlatos folyamatos hangot hallok.

    Azért ide írtam mert fogalmam sincs melyik alkatrész okozza ezt. HDD nincs a gépben. A mozgó alkatrészek a ház két ventije, a procié és a tápé. (Azthiszem)

    A hang egész halk, ha nem a fejem mellett lenne az asztalon a géphaz hanem az alatt, talan nem is lenne hallhato. De az ablakos haz ertelmet veszti ha eldugom az asztal ala. Jelenleg viszont rendkivul zavaro a hang.

    Talalkozott e valaki hasonloval barnelyik alkatresz kapcsan?

    [ Szerkesztve ]

    "Cogito ergo Sum."

  • Axel pRo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Új gépet szeretnék építeni, ebben kérném a segítségeteket.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék elsősorban (multi és single egyaránt), illetve olykor CAD szoftverek futtatása (Siemens NX, Autocad Inventor), még ennél is ritkábban hobbi szintű fotószerkesztés.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi, mindenből újra lenne szükségem.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Lásd: előző kérdés
    4. Mennyi a kereted rá?
    Nagyon maximum 600 ezer forint, de ha közelebb van az 500-hoz az sem hátrány.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Ez még nincs meg de elsőre egy 1080p 144Hz lenne majd pedig később egy 1440p (örülnék ha az erre való bővítés max egy erősebb videokártyára váltással megoldható lenne de a gép többi részéhez ne kelljen hozzányúlni.) A monitornak NEM kell beleférnie a 600 ezerbe, az csak a gépre van.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Alapvetően Intel +nVidia párti vagyok, de ha van lényegesen jobb ajánlat más felállásban, azt is meghallgatom.
    A mindenféle RGB-s dolgokért nem vagyok oda, így azokat kerüljük / minimalizáljuk, de szeretném ha letisztult üveg oldalfalú, sötét színű házba kerülne az egész.
    Ha jelenleg nem fér bele ebbe a keretbe egy igazán jó videókártya (a fenti felhasználáshoz mérten), akkor az is megfelel, ha csak például egy Rtx 2060 kerül most bele és jövő év első felében valamikor cserélnék egy erősebbre.
    Köszönöm előre is a segítséget!

    "Cogito ergo Sum."

Új hozzászólás Aktív témák