Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szép napot mindenkinek, kérdezek, hátha valaki már járt hasonló cipőben: nagylányom asztali gépét szeretném cserélni, lehetőleg megszüntetve az asztalán lévő kuplerájt egy all-in-one megoldással, de ezeket abszolut nem ismerem. Fogalmam sincs, hogy melyikben milyen (asztali, vagy laptop) alkatrészek vannak, és úgy általában is bizonytalan vagyok a hardverekkel kapcsolatban, jó ideje nem követem a friss híreket.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Internet, skype, filmek, játékból főleg Sims 3, illetve ha jó gyerek lesz, akkor hamarosan talán Sims 4.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Egy E8400 alapú asztali gépe van most, 4GB RAM-mal és egy GF9600GT-vel, ill. SSD-vel. Az én régi gépem volt, tavaly cseréltem le a sajátomat i5-re, de amíg nekem nem számít, hogy van egy nagy doboz az asztal alatt, nála ezt szeretném elkerülni.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Processzorból minimum i5, RAM-ból minimum 4GB (de inkább több), SSD, VGA fogalmam sincs, hogy mi kell Sims 4-hez, kijelző minimum fullHD, valahol 23" körül (+/- pár coll).

    4. Mennyi a kereted rá?
    Jöhetnek az ajánlatok, készen állok rá, hogy sokba fog ez nekem kerülni... Ezt ellenpontozandó, szeretnék egy időtálló megoldást, amihez nem kell legalább 2 évig hozzányúlni.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    AIO gép esetében ez nem tudom, mennyire releváns kérdés, de említettem fentebb, hogy kellene a fullHD legalább.

    Nézegettem pár modellt nagyobb üzletekben, de jellemzően mindenféle integrált megoldásokkal operálnak VGA-ügyben, amitől kicsit tartok, ráadásul fogalmam sincs, hogy mit tud egy Intel HD akármennyi, vagy az asztali chipek mobil változatai.

    Ugyancsak szemügyre vettem az Apple-verziókat is AIO-vonalon, de az áruk elborzasztó, ráadásul a kisebbik változat csak 21", a nagyobbik pedig már 27, az ár meg ráadásul exponenciálisan nő a jobb felszereltséggel és VGA-val. Ráadásul az operációs rendszerét sem ismerem, és ugyan a személyzet szerint 100 EUR körüli felárért jogtiszta Windows-telepítőt is adnak hozzá, ami szerintük teljesen jól futna, és minden működne vele, nekem azért vannak kételyeim ezzel kapcsolatban.

    Szeretettel várok javaslatokat, tapasztalatokat, ha esetleg valaki használ ilyesmit, hát még ha esetleg játékra is...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DR|FTK|NG #79291 üzenetére

    Köszönöm mindkét választ, de nem az volt a kérdés, hogy AIO, vagy nem, hanem hogy abból melyik esetleg az ajánlott. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák