Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Painordead

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretnék új gépet venni, a segítségeteket kérném. Leginkább játékra lenne a masinéria, úgy, hogy a kövi 2-3 évet minimum kihúzza fullHD-ban jó beállítások mellett. Ezt néztem össze magamnak (a keret az olyan 300-320k):
    Alaplap GIGABYTE GA-Z87-HD3 1 db 27.648
    Processzor INTEL Core i5-4670K 3.40GHz 1150 BOX 1 db 58.550
    Memória CORSAIR 16GB Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 KIT CMY16GX3M2A1600C9 1 db 48.979
    Videókártya SAPPHIRE 11196-09-40G HD7950 3GB GDDR5 VAPOR-X OC PCIE 1 db 75.555
    SSD SAMSUNG 120GB SATA3 2,5" 840 MZ-7TD120KW 1 db 29.667
    Optikai egység SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM 1 db 4.458
    Ház SHARKOON T28 Fekete - Kék + 1 nap 1 db 20.028
    Táp CORSAIR Builder Series CX600W v2 + 2 nap 1 db 16.985

    A kérdés leginkább az lenne, hogy nagyjából egy szinten van e a RAM-Proci-VGA trió, nem lesz e nagyon limites a gép valamelyik miatt, elég e neki a 600W-os táp, esetleg ramon nem lehetne e karcsúsítani? A másik kérdésem az lenne, hogy wifi-n csatlakozna a gép a netre, mert nem tudok kábelt húzni a helyére sajnos, és elég lenne-e egy ilyen USB-s mini antenna neki, vagy kéne bele venni hálókártyát is hozzá? (Bocsi ha hülye a kérdés, de hálzatokhoz nagyon-nagyon nem értek :'( )

    Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot mindenkinek!

    Ui.: Hűtés elég lesz gyári a procinak ha egy kicsit húzni akarom azokkal a ventikkel, amik a házban vannak, vagy valami combosabbat kéne a "k"-s i5 alá rakni, hogy ne olvadjon le?

    [ Szerkesztve ]

  • Painordead

    csendes tag

    válasz membrandj #51107 üzenetére

    Köszi szépen a segítséget, akkor hasonlóan az általad írtakhoz módosítottam, erre:
    Alaplap ASROCK H87 Pro4 1 db 23.241 Ft
    Processzor INTEL Core i7-4770 3.40GHz 1150 BOX 1 db 74.933 Ft
    Memória CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1866C9 26.149 Ft
    Videókártya SAPPHIRE 11197-12-40G HD7970 3GB GDDR5 VAPOR-X PCIE + Never Settle Forever Kupon 1 db 106.130 Ft
    SSD KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G 1 db 21.708 Ft
    Optikai egység ASUS DRW-24F1ST fekete OEM 1 db 5.131 Ft
    Ház ZALMAN Z9 fekete + 2 nap 1 db 17.470 Ft
    Táp FSP Raider 650 1 db 18.479 Ft

    Fatal1ty alaplap nem volt, illetve kiszedtem a winyót, mert van egy 3TB-s külső, amire a filmeket egyebeket mentem, az SSD meg elég a winfosnak+ játékoknak, programoknak. Olyan házat nem tudsz ajánlani, ami fekete kívül, és alapból van benne neonkék fény (azért esett a Sarkoon házra a választás elsősorban, mert abban ahogy néztem volt, és nem kellett vna vele utólag pepecselni)?

    Vagy szerinted jobb választás lenne egy gtx 770 mint a HD 7970? (vagy r9 280x? a 290x szerintem a csillagos egekben fog járkálni megjelenéskor :S )

    [ Szerkesztve ]

  • Painordead

    csendes tag

    válasz membrandj #52022 üzenetére

    Szia!

    Nem rég kértem tanácsot itt hogy milyen gépet is vegyek, de tekintve hogy megjöttek az első eredmények az R290x-ről ill. videokártya téren történt egy kis átrendeződés mindkét oldalon, jó GPS-hez méltóan az újratervezés mellett döntöttem.

    A kérdés az lenne, hogy szerinted mi érné meg jobban? Jelenleg 1080p-re lenne a masinéria, később lehet hogyha végre monitorokban is elterjedtebb lesz a nagyobb felbontás, akkor nagyobb felbontáson menne majd a játék. A dilemma a következő lenne; mi érné meg jobban:
    - CF-be kötni 2db 7970-es kártyát
    - Cf-be 2db 280x-es kártyát
    - 1 db 290x miután már normális hűtéssel is engedi forgalmazni az AMD
    - NV 780 OC ([link]

    A 780 ~130k, a 280x-ek, 7970-ek ~160, a 290x detto. Megéri a CF-ből adódó erő a plusz macerát vele (alaplap, gondolom erősebb hűtés kell alá, jobb esetben vizesblokk), vagy 1080p-re jelenleg elég lesz e pl BF4 alá egy 280x aztán majd ha kezd kifulladni egyedül akkor szerezzek be mellé még egyet?

  • Painordead

    csendes tag

    válasz membrandj #52049 üzenetére

    Ez lesz akkor szerintem a végső variáció:
    Módosítanál rajta valamit esetleg? 3-4 évig nem szeretnék hozzányúlni, max lecserélni a 2*4Gb ramot 2*8ra, ha szükség lesz rá, de jelenleg 8gb csak elég lesz. Vagy esetleg érdemesebb lenne most venni 2*8at, minthogy megpróbálni később eladni a 2*4et és venni egy 2*8-as kitet?

  • Painordead

    csendes tag

    válasz membrandj #52058 üzenetére

    Akkor marad a 8 :) A GB verziónak van olyan jó hűtése, mint a Vapor-Xes sapphinak?
    Apollo_21: azért kell a 3 TB mert régi gépről+ laptopról is megy rá adat, az instant 1.5TB, vagy marad egy terrás vinyó+ veszek egy 2 v 3 terrás külsőt mellé. Adattárolásnak bőven elég a 5400rpm-es viny is, nem kell neki 7200-as, ugye?

  • Painordead

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rég óta nem követem már az asztali gépek és alkatrészek szegmensét, viszont ismét úgy alakult, hogy lehetőségem lesz arra, hogy asztali gépen játszhassak és filmezhessek.
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játék, filmezés, későbbiekben VR.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi, teljesen nulláról kezdeném.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, beleértve monitort is.
    4. Mennyi a kereted rá?
    ~500.000 + 100-120.000 monitorra.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Monitort is szeretnék venni, lehetőleg szélesvásznút, íveltet, 4k felbontásút.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem, teljesen mindegy a márka, a lényeg, hogy minőségi legyen, ne adja be fél év után a kulcsot az alkatrész.

    Olyan számítógépre lenne szükségem, amin minden elfut akadásmentesen 4k-ban, valamint egy szép képű, lehetőleg ívelt monitorra.

    Előre is köszönöm a segítséget, ötleteket!

    [ Szerkesztve ]

  • Painordead

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnétek tőletek kérni, nagyon régen volt már, mikor utoljára gépet vettem-szereltem-újítottam, mivel nem volt időm már jó ideje játszani, csak munkára használtam laptopot, teljesen elvesztettem a fonalat, hogy jelengleg hol tart a technika. Viszont úgy adta az élet, hogy időm és pénzem is lesz, szeretnék egy olyan vasat, amin minden elfut, valamint hozzá egy jó monitort is.
    1, Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Munkára (statisztika és MRI képalkotó diagnosztikának az elemzésére), valamint játékokra (Cyberpunk és egyéb új, nem sokára megjelenő szebb grafikával megáldott muntiplayer és signle player játékokra is, lehetőleg max grafikán)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmivel, teljesen új gépet szeretnék.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép + monitor.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Gépre kb. 500.000 (ha 50-100 ezerrel több, az se nagy baj), monitorra kb. 150.000

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Új monitort is szeretnék venni, nem értek hozzá, mérete legyen legalább 26 collos, szép színei, jó betekintési szöge. Nem baj, ha ívelt.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem vagyok márkahű, csak működjön. Gép színvilága, ha lehet, akkor fekete-kék ledes legyen, valamint legyen benne SSD (250-500 GB rendszernek és gyakran futtatott programoknak), illetve HDD is munka során használt nagy méretű adatnak, filmeknek, családi albumnak-videóknak stb.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

  • Painordead

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis (na jó, sok) segítséget szeretnék kérni teljesen új config összeállításához. Jó pár éve már nem tudom érdemben sajnos követni a technika alakulását, legutoljára kb. 10 éve raktam össze magamnak gépet. Azóta sajnos vagy pénz, vagy idő nem jutott rá, úgyhogy kicsit háttérbe szorult a dolog. Most viszont úgy hozta az élet, hogy időm és pénzem is lenne játszani, bepótolni rengeteg kimaradt játékot, ehhez szeretnék egy teljesen új gépet-egeret-billt-monitort.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Érdemben csak játékra (excel, word, SPSS, statisztikai szoftverek, de ezeknek mind kisebb az erőforrás igénye, mint a mostani AAA kat. játékoknak). Olyan gépet szeretnék, ami a jelenlegi "legszebb", játékokat is kb. max beállításokkal tudja 50-60 FPS-el vinni.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmivel, teljesen alapról indulok, billentyűzet, egér, monitor is kéne.
    A gépházzal kapcsolatban annyi preferencia lenne, hogy mindig is tetszettek a LED kivilágított gépházak, így átlátszó házat, lehetőleg fekete fémvázzal, kék/zöld világítást szeretnék.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre.

    4. Mennyi a kereted rá?
    ~7-800.000, nagyon max 1 millió.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Monitor is kéne, nincs preferenciám, az asztalon bármekkora elfér, teljesen mindegy, hogy ívelt-e, vagy sem, annyi kitétel lenne, hogy falra nem tudom rakni, mindenképpen asztalon talpon álló monitor kell.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem.

    Előre is köszönöm szépen a segítségeteket, szép napot mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Painordead

    csendes tag

    válasz palfitom #164084 üzenetére

    Egy 32 inches SAMSUNG Odyssey G7-re, vagy G5-re gondoltam. Van érdemi különbség (a ~100.000 ft-os cédulát leszámítva) a két monitor között amúgy, ha nem használok semmilyen képszerkesztő-renderelő programot, csak filmet néznék rajta, illetve játékra használnám?

    Egyebekben semmilyen preferenciám nincs semmilyen gyártóval szemben. Illetve még az lenne a kérdésem, hogy ahogy olvastam az új NVidia kártyák már gyárilag fojtott hash rate-tel fognak kijönni, úgyhogy elvileg várható majd egy csökkenés a következő 2-3 hónapban a kártyák árában. Szerinted/szerintetek érdemes lenne várni emiatt őszig a vásárlással?

  • Painordead

    csendes tag

    válasz palfitom #164097 üzenetére

    Szia!
    Tudom, kicsit kicsúsztam a keretből (szerencsémre úgy néz ki, hogy tudok még rá spórolni 2 hónapot, így ~+500.000 bele fog férni). Mi a véleményed, életképes lenne ez így, vagy változtatnál rajta valamit?
    Alaplap: MSI Z590 Pro Wifi (nincs kábeles opció sajnos a lakásomban :'( )
    Proci: I7-10700K 3.80 Ghz LGA-1200 Box
    RAM: Gskill 16GB Ripjaws V RED DDR4 3600 Mhz CL 19 KIT F4-3600C19D-16GVRB
    Videokari: Sapphire 11308-03-20G RX 6900 XT 16 GB GDDR6 Nitro+
    HDD: WD RED 4 Tb 3.5" 54000 RMP, 256 MB
    SSD: WD 2TB Blue SATA 3 2.5" WDS200T2B0A
    Ház: Zalman Z8 TG
    Táp: Be quiet! Pure power 11 FM 750W
    Bill: ASUS TUF Gaming K3
    Egér: Razer Viper
    Monitor: Samsung Odyssey G5 34"
    Proci hűtő: SilentiumPC Fortis 3 Evo ARGB
    OP: Win 10 Home

  • Painordead

    csendes tag

    válasz palfitom #164211 üzenetére

    Alapvetően nem, de ezen nem múlik, milyet javasolsz, ami bele is fér a házba és jó is lenne?

  • Painordead

    csendes tag

    válasz palfitom #164213 üzenetére

    Illetve annyi a kérdésem még, hogy mik a tapasztalatok az ASROCK vs. Sapphire kártyákkal, illetve a GSKILL, HyperX RAMokkal? Megéri a hatalmas árkülönbséget és van annyi minőségbeli, illetve időállóságbeli különbség a márkák között (eddig szinte csak MSI dolgaim voltak, azok tökéletesen működtek 5+ éven át).

Új hozzászólás Aktív témák