Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Egy C2D E6300 procim van P35-ös alaplapban, Radeon 4850 VGA, és 4 Gb ram. Talán 6 éves lehet, nem is tudom. Sajnos 43 évesen játszani is szoktam, most hogy van magyarítás, a FC3 végigtolását tervezem, újra. Ezt még vitte a gép. Sajnos most kevés az anyagim (házvásárlás, felújítás..) de mivel télen szoktam játszani, illetve akkor ülök sokat a gép előtt, lassan aktuális lenne a fejlesztés. Úgy gondolom nem vagyok teljesen járatlan a dologban, kollégáim gépét is én szerelem, nagyjából képbe is vagyok mit akarok. Eddig Intel Chipset@Intel proci párosra esküdtem, anno AMD K6-2 után BX-es Intel lapra és Cerkára váltás óta vallom ezt a nézetet, persze tudom hogy már más szelek fújnak... Na, mostanában kicsit lemaradtam processzorok terén. Először procit kellene találnom, aztán lapot, a többit nagyjából eldöntöttem. Sajnos a foglalatokkal nem vagyok tisztába, illetve a jövővel. Ugy tudom az Intel Lga 1150 hamarosan kifut, AMD-nél az Fm2+, és Fm3+ van, de mintha valahol azt olvastam volna hogy az Fm2+ az időtállóbb... Magyarán: Szeretnék egy kisebb költségvetésű gépet összerakni, amivel tudok játszani is, aztán jövőre proci cserével esetlegesen fejleszteni. Prociból Intel vonalon i3 4xxx, AMD vonalon Fx-6300 a kinézett. Ehhez vennék egy olcsó, megbízható deszkát, tuningolni nem fogok. Radeon 7750-7770 kártya, 1 Tb HDD, 8 Gb Ram, 400w-os táp (Fsp?), Ház USB3 előlapi csatlakozóval. Kb ennyi lenne amit szeretnék, a procin hezitálok. Ha azt mondjátok, hogy van olyan integrált VGA, ami erősebb a 4850-nél, abban is benne lennék, bár ezt kétlem. Anyagilag 120e.-ből jó lenne kijönni, de fölé tudok menni. A gépet 95%-ban netezésre használnám, torrent, képszerkesztés (tükrös gép RAW fájljait) ,filmnézés. Ha jön a hóhordás akkor meg 12 óra játék éjjeles műszak után kávészünetekkel, fejfájással. :B
    Vélemény, ötlet?

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz membrandj #52621 üzenetére

    Jó, bár a GTX 660-at sokallom, max. 7770-ben gondolkodtam. Alaplap kellene olyan, ami később nagyobb procit elvisz, ez a deszka ugye Fm2+-os...? Szóval olyan lap kellene, amibe egy Fx8320 elmegy később. Nézelődöm közben, egyre jobban AMD fele húzok. De nem akrok várni a vásárlással, már vagy két éve terveztem bővítést, de aztán, jaj, várok még, jönnek az új procik, új foglalatok. Viszont olyan alaplapot akarok, amibe jövőre esetleg tehetnék egy erős procit. Ugye, mint írtam alakalmi játékos vagyok, a VGA-t lehet egy hónapig sem használom, azt viszont nem szeretem érezni, hogy külső vinyóra másolok hosszú ideig, és a gép közben használhatatlanul lassú.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz membrandj #52623 üzenetére

    Köszi. Közben nézegetek, csak már belekeveredek ebbe a sokfajta AMD foglalatba. Melyik foglalatot nézzem a jövőre is gondolva? Am3+, vagy Fm2+? Gondolom egyik sem kompatibilis a másikkal.... Milyen jó is volt, amikor a Socket 7 foglalatba belement az Intel és AMD CPU is... ;]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Na, kezd összeállni a gépem. Kb 2 hete kértem tanácsot, azóta követem a fórumot. Tegnap vettem egy Dell 23" IPS monitort, már muszáj volt a 10 éves régi monitort cserélnem. Eddig azon filóztam, hogy egy Amd X4 750 K, vagy egy Haswell Pentium, esetleg i3 köré építsek gépet. Úgy néz ki hogy Intel fele hajlok, később egy négymagos procival bővíteném. Elsősorban netezés, zenehallgatás, filmnézés lenne a gép dolga, de sajnos vén f@szként játszani is szoktam, utóljára a FC3 volt amit megvettem. Bár egyre kevesebbet játszom, télen azért odaszorulok a gép elé, végig szeretném tolni újra a FC3-at magyarítással. 120-130K lenne a gépre szánt összeg. Előlapi USB3 jó lenne, azért ezt a házat választottam, az ajánlásokban lévő Sharkon házon nincs elől USB3. Szóval ezt raktam össze a PCX-nél, úgy nézem egyik legolcsóbb. Iponnál olcsóbb az biztos. Vélemény, ötlet? Összesen: 135,049 Ft

    Cooler Master 400W Elite Power RS400-PSAPI3-EU tápegység 24 hó gar. 6,712 Ft + Áfa 8,524 Ft 8,524 Ft

    Cooler Master Midi Elite Knight 350 RC-K350-KKN2-EN számítógép ház 36 hó gar. 8,055 Ft + Áfa 10,229 Ft 10,229 Ft

    Gigabyte 7770 OC 1GB DDR5 GV-R777OC-1GD videokártya 36 hó gar. 20,624 Ft + Áfa 26,193 Ft 26,193 Ft

    Gigabyte B85-HD3 alaplap 36 hó gar. 16,361 Ft + Áfa 20,778 Ft 20,778 Ft

    Intel Pentium G3420 processzor 36 hó gar. 14,413 Ft + Áfa 18,304 Ft 18,304 Ft

    Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1K2/8GX memória 999 hó gar. 16,759 Ft + Áfa 21,283 Ft 21,283 Ft

    Pioneer DVR-221LBK fekete OEM DVD író 12 hó gar. 4,014 Ft + Áfa 5,098 Ft 5,098 Ft

    Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200 merevlemez 24 hó gar. 15,787 Ft + Áfa 20,049 Ft 20,049 Ft

    Akciós gépösszeszerelés 3,071 Ft + Áfa 3,900 Ft 3,900 Ft

    Háztól-házig garancia 543 Ft + Áfa 690 Ft 690 Ft

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz membrandj #54265 üzenetére

    Na, hezitáltam, fölé megyek azt hiszem a keretemnek, és egyszerre négymagos procit veszek, van 42-ért I5. Ez így jó? Közben rájöttem, nem fontos az előlapi USB3, úgyis teszek az asztalra egy hub-ot, mint eddig.

    Komplett gép
    FSP HEXA 400W tápegység 24 hó gar.
    1 db 9,314 Ft
    Komplett gép
    Gigabyte 7770 OC 1GB DDR5 GV-R777OC-1GD videokártya 36 hó gar.
    1 db 26,193 Ft
    Komplett gép
    Gigabyte B85-HD3 alaplap 36 hó gar.
    1 db 20,778 Ft
    Komplett gép
    Intel Core i5-4430 processzor 36 hó gar.
    1 db 42,746 Ft
    Komplett gép
    Kingston HyperX PnP 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3P1K2/8G memória 999 hó gar.
    1 db 22,320 Ft
    Komplett gép
    Pioneer DVR-221LBK fekete OEM DVD író 12 hó gar.
    1 db 5,098 Ft
    Komplett gép
    Seagate 2TB 64MB SATA3 ST2000DM001 merevlemez 24 hó gar.
    1 db 20,422 Ft
    Komplett gép
    Sharkoon Vaya 4044951011728 fekete számítógép ház 24 hó gar.
    1 db 8,176 Ft
    Komplett gép
    Akciós gépösszeszerelés
    1 db 3,900 Ft
    Háztól-házig garancia
    1 db 690 Ft
    Összesen: 159,637 Ft

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Zolee_70 #54268 üzenetére

    Nézd meg föntebb amit összeírtam, ez is 159. Az Imperiumos gépben lévő Nvidia 650 kissé karcsú. Egyben van benne a ram, nem dualos. A Tápegység Cooler Master, nemrég szállt el főnököm fiánál, vitt mindent. Szerencsére vihar volt előtte, és hát villámcsapásra fizet a biztosító. Egyébként én is ezt nézegettem, és a fentebb írtak miatt inkább válogatott alkatrészekből rakom össze ennyiért.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz membrandj #54271 üzenetére

    Kösz, igazad van az a 4k már tényleg semmi (7770-7790), előbb is láttam hogy javasoltad, csak amin lehet spórolnék. Ennyiért van 650 TI is. Nem jobb..??

  • Zoli bácsi

    őstag

    Membrandj, akkor a tanácsaidra hallgatva, meg kissé túlmenve a keretemen (mert 2 évig nem akarok hozzányúlni) itt a véglegesnek tűnő összeállítás. Iponnál, mert náluk van ez a Sharkon ház, meg a PCX hirtelen fölemelte a kinézett I5 proci árát. ;] Szóval egy katt, és rendelem. Okés így?

    Alaplap GIGABYTE GA-B85-HD3 1 db 21.146 Ft
    Processzor INTEL Core i5-4440 3.10GHz 1150 BOX 1 db 44.296 Ft
    Memória KINGSTON 8GB HyperX Plug n Play DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3P1K2/8G 1 db 23.127 Ft
    Videókártya GIGABYTE GV-R779OC-1GD HD7790 1GB GDDR5 PCIE 1 db 31.433 Ft
    Merevlemez SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001 1 db 21.275 Ft
    Optikai egység ASUS DRW-24F1ST fekete OEM 1 db 5.131 Ft
    Billentyűzet GENIUS KB-110X USB Magyar Fekete 1 db 2.159 Ft
    Egér GIGABYTE GM-M5050 USB Fekete 1 db 1.575 Ft
    Ház SHARKOON Vaya Value Fekete + 1 nap 1 db 10.387 Ft
    Táp FSP Hexa 400W 1 db 10.109 Ft
    Összeszerelés 1.905 Ft
    Összesen: 172.542 Ft (135.860 Ft + áfa)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Bocs az offért. Szerdán este rendeltem gépet a PCX-nél, gépösszerakóból, összeszereléssel. Mailben vissza is igazolták. Kb. mire várhatom? Azért szólnak előtte ugye, egyeztetnek időpontot..?

  • Zoli bácsi

    őstag

    Jók a PCX árai, onnét rendeltem gépet, holnap lesz egy hete. Múltkor már érdeklődtem itt, mennyi idő alatt jön meg kb. futárral. Ma mondom rájuk csörgök, mégis...... jó lenne tudni. Egész nap foglalt a telefon. Ha kicsöng, akkor meg nem veszik föl. De. 10 óta próbálom hívogatni őket, 1/4-fél óránként. Gondoljátok meg, hogy ilyen helyről rendeltek-e gépet. :(

  • Zoli bácsi

    őstag

    Egy héttel a rendelés után én is reklamáltam a PCX-nél. Tegnap lehetetlen volt őket hívni, ma délelőtt sikerült. Ugyanaz a tapasztalat, mint makko0071 fórumtársnak, mailre nem válaszoltak.. Azt ígérték a héten át tudják adni a futárnak, mondtam hát a héten éjszakás vagyok, jövő hét nem egyszerű, azt mondja péntekre megpróbálják elküldeni. Nem volt raktáron egy-két cucc, azért kellett várnom, de már minden megvan. Normális, segítőkész volt a srác (Hegedűs, talán), ezek után türelmesen várok.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Sokadik gépemet venném a 286-os óta. Régebben magamnak raktam össze, de már nem nagyon foglalkozom a gép hardveres részével, szóval vennék egy újat, kompletten. A régi, vagyis mostani gépem 10 éves elmúlt, egy Intel I5 4440 proci a lelke, 8gb RAM, és újonnan volt benne dedikált VGA kártya (Azt hiszem Radeon 7770 OC), mert játszottam. Aztán kollégának eladtam a VGA-t, hogy erősebbet veszek, de nem lett, megvoltam az integrált kártyával, netezni jó volt. Egyrészt korszerűbb gép kellene, másrészt megint kellene alap VGA, játékokhoz. Mentőknél dolgozom, a 24-ek miatt van szabadidő, januárban néha még sok is, megint megindult a vezérhangya, hogy télen előszedem a régi Farr Cry játékokat, illetve megveszem az újabbakat. Ugyan 54 leszek, de öreg gamer nem vén gamer!... ;) Szóval lövöldöznék egy kicsit. Régen összeraktam magamnak válogatott alkatrészekből, de már nem akarok, nem is merek nekiállni, rakja össze, aki ért hozzá. :K
    Computer Imperiumnál nézegettem új gépeket, konkrétan kettőt néztem ki:
    Egyik olcsóbb, kisebb a VGA: [link]
    És egy kicsit erősebb: [link]
    Nem fontos AMD proci, semmi bajom az Intellel, ahogy Nvidia kártya sem szentírás.
    Kell egy proci, ami pár évig elketyeg, legalább 16Gb RAM, ha lehet, 1TB SSD. Jó tápegység, meg persze, egy VGA, amin pár játék télen elketyeg. Nem tudom, elég lenne-e a kisebb. A bolthoz sem ragaszkodom, de úgy nézem, olcsóbb, mintha én ugyanezekből a részegységekből összeraknám. Kollégám nézegette az oldalukat, onnét jött nekem is az ihlet.
    Pár éve még képben voltam, én ajánlottam kollégáknak is gépet, de mostanában nem figyelem a hardver piacot. Elvesztem, nem tudom melyik proci, melyik VGA milyen erős, mire elég...
    Ezért kérnék tanácsot, kitöltöttem az összefoglalót természetesen. És neten szeretnék w11 kulcsot venni majd, ha esetleg ez számít. Tudtommal ezeken a gépeken már elfut.
    Köszönöm! :R


    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Legfőképp internet, levelezés, zenehallgatás. Régebben játszottam, a Far Cry 4 volt az utólsó játék, mikor abbahagytam a játékokat. De most megint elkapott a hév, 54 évesen nekiállok megint, valószínűleg megveszem a FC. azóta megjelent részeit. Csak single playerként, hosszú téli napokon.....
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi, régi gép egyben megy ajándéknak.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden kell, monitor van, azzal semmi bajom.
    4. Mennyi a kereted rá?
    250-300E
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    1920x1080 Dell U2312HM van.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Mindegy a gyártó, márka, de lehetőleg minden új legyen.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Na, fasza, nem hallgattam rátok...... :W

    Mondtátok hogy ne vegyek Computer Imperiumnál gépet, inkább alkatrészekből rakassak össze. Próbáltam a PCX-nél, de az a helyzet, hogy ennyi pénzből nem tudtam összerakni, illetve kicsit erősebb gép áráért (Plusz egy tizes) már Imperiumnál még sokkal erősebb gépet adtak. Áh, gond nem játék, megrendeltem a Geforce 3050-es kártyával a 224 ezres Ryzen gépet, lehet 1x indítok játékot télen. Meg is hozta a futár, nemrég. Nézem, 500gb SSD a számlán. Leveszem a gép oldalát, az van benne, 500GB SSD.
    Oldalon egyértelműen 1 TB: [link]
    Felhívom őket, kis tanácstalanság, utánanéznek. Hát, telefonon adtam le a rendelést, és aki fölvette, valami kifutott típust rendelt meg a szerviztől (V10.11), akik ezt a típust építették össze.(Nem volt nekik gyanús...? :U ) Beszéljek a szervizzel. Felhívtam a szervizt..Igen, ők ezt rakták össze, értik mi a probléma. Vigyem be a gépet (Sopron mellett lakom) a szervizbe. Esetleg küldjem vissza saját költségemen futárral.
    Hát.. mondom, nem lehetne, hogy beküldöm az SSD-t, és küldenek egy nagyobbat? Esetleg postán küldenek egy 500Gb-os 2,5" SSD-t, beépítem és megvagyunk..?
    Nem, nem lehet, küldjem be a komplett gépet. Csak ők cserélhetik ki......
    Hát, most gondolkodok. 12 e. ft egy 500gb-os 2,5" SSD. Olcsóbb, mint elmenni Pestre. Futár olcsóbb, de szerviz is mondta, kockáztatom, hogy sérül a csomag.
    Ti mit tennétek? Hagynátok a francba, vagy visszaküldenétek? :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Gave #176810 üzenetére

    Köszi.
    Előző két gépemet alkatrészekből rakattam össze. Amit most használok, 10 éve PCX-nél gondosan összeválogatott alkatrészekből rakattam össze. Mindegyikkel gond volt, előzőben hibás volt az alaplap, gyári hibás. A PCX-es gép házát csak az "Error házának" hívom. 10 éve nem jövök rá, mi okozza a főleg alvó állapotból felébredést követő kékhalálokat. Cseréltem tápot, memóriát, procit, azt gondolom itt is az alplap a hunyó, főleg mert más Gigabyte lap tulajdonostól is olvastam hasonlókat.
    Ja, szóval ráfaragtam mindig az összerakásra, azért gondoltam, nem tökölök, veszek egy kész konfigot. Amúgy itt helyben véve legalább a másfélszerese lenne, azért így rendelem, én is pénzből élek. :D

Új hozzászólás Aktív témák