Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strix Aluco

    aktív tag

    válasz nonames #32010 üzenetére

    Ház: Ha fontos az előlapi USB3, akkor Asgard Pro, ha nem, akkor Vaya. Core1000 nagyon keskeny, és a kábel-menedzsmentet is elég hülyén oldották meg benne.

    HDD: 250GB 11k, 500GB 13k, Ft/GB-ra lebontva a 250GB rossz vétel.
    Az a vinyó tökéletes. Gyors, halk, nem lesz vele gondod.

    Táp: havernak ne higgy, a teljes konfig fogyasztása net alatt 40W, terhelés alatt 70-80W.
    Bőven elég az a táp, sok is.

    Monitor: A jelenlegiden ha van D-Sub csati, akkor rá tudod kötni, de én még most vennék monitort, azzal a Flatronnal a szemed is tönkreteszed amellett, hogy gyenge képet kapsz. Amit ajánlok: Samsung SyncMaster S22B300B, 30k.

    Hűtő: Fölösleges, jelen esetben a gyári Intel hűtő is megteszi, nem nagyon lesz mit hűtenia, nem fog melegedni net és filmnézés alatt a proci.

    Bolt: pcx.hu, ipon.hu, acqua.hu, amelyik szimpi. pcx-nél most akcióznak.

  • balpis

    őstag

    válasz nonames #32010 üzenetére

    - netezésre, filmnézésre, webes játékokra a HD2500 sem kevés (i3-3220). Ha mégis játék lenne, méajd úgyis kell egy VGA kártya. Azaz nem biztos, hogy a HD4000-re szükséged van, ami plus 2k-val drágább. Ha hosszú távon nem tervezel videokártyát, akkor talán megérheti.

    - kisebb vinyó sem olcsóbb csak 1-2k-val, nagyon nem éri meg. Akkor már inkább egy használt darab...

    - a táp elég lenne bőven, még egy komolyabb VGA kártya mellett is, de rég nem jártam a tápos topicban. Lehet, nem frissítették, de ez nincs rajta a "jotapok" listán amit ők raktak össze. Én inkább onnanválasztanék.

    - én az asgard pro-t preferálnám. De ha olcsóbb kell, a Vaya se rossz választás.
    A gyári hűtő, elég lesz a CPU-ra, ha olyan házat veszel, amiben csak egy venti van (pl. Vaya), akkor később érdemes majd plusz egyet tenni bele, de egyelőre nem sürgős.

    - a monitorod biztosan rádughatod, van D-SUB, DVI és HDMI kimenet is az alaplapon
    Új monotort a monitoros topicban érdemes kérdezni, de tisztázni kell a méretet és a keretet.

    - optimális tendszer, Kinek mi. Pl. Ubuntu :) Ha M$, akkor valamelyik win7 talán.

    (#32016) J3LLyF!sH: valamivel kisebb fogyazstás az újabb technológiának köszönhetően (22nm vs. 32nm). 5-10%-kal nagyobb teljesítmény ugyanolyan órajelű hasonló processzorok esetén

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Új hozzászólás Aktív témák