Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz taboros #18290 üzenetére

    Hali!

    Először is nagyon szívesen! ;)

    Hát, ha annak idején az lett volna a tényállás, hogy belefér 228k is, akkor én is raktam volna hozzá ehhez hasonlót dolgokat... :) De szerintem majd minden felesleges, vagy megoldható olcsóbban is...

    LAP: Végülis ok, de sokkal olcsóbban is van olyan, amin van három féle videó kimenet, meg optikai hang, pl. ASRock B75 Pro3... Egyedül talán az 1 db SATA3, amiben más (de ez max. egy második SSD-hez kellene, a HDD-k nem érik el még a SATA2 határát sem), viszont 5 ezerrel olcsóbb... Szerintem gondold át...

    CPU: Tiszta... Ha csak egy ezres a különbség, akkor megéri a 3470-est venni...

    GPU: Elég drága ez a 7750-es, és ahhoz képest elég gyenge... Ha esetleg FullHD-ban, vagy magasabb felbontáson akarnál játszani, oda már elég kevés lenne... Az meg oké, hogy passzív (=hangtalan), de az ilyen kártyákat le is kell ám normálisan hűteni, nagyon jó szellőzésnek kell lennie a leendő házban... Erre majd figyelj, ha meglesz a végleges ház...

    SSD: Elenyésző a különbség sebesség terén, nagyjából csak annyi, hogy az Agility-ben aszinkron, a Vertex-ben szinkron chip-ek vannak... Ha csak 1-2 ezressel drágább a Vertex 3, akkor az jó vétel, főleg, hogy - az Agility 3-mal ellentétben - beépítő keretet is adnak hozzá...

    TÁP: Ha belefér ez is, és sokat számít, hogy moduláris és brutál halk legyen, akkor hajrá... De megjegyzem, hogy már a sokadik CTG500-at hallgatom (akár tök csöndben), mert elég sok ismerősnek raktam össze ezzel konfigot, és semmi hangját nem hallottam egyiknek sem... A tápos topic-ban ugyanezt olvashatod a szakértőktől... És ez a Chieftec táp 12-13 ezerért a Tiéd... De van ennyiért moduláris is, az ugyancsak nagyon halk Sharkoon WPM400... Persze, brutál jó táp ez a BQ, de én lehet hogy nem adnék ki majd 30 ezer forintot a tápra egy ilyen, keveset fogyasztó, az esetek elég nagy százalékában alapjáraton futó konfighoz...

    A CLR biztos, hogy befér abba a házba, mint ahogy még elég sok másikba is... 163 mm a magassága, ennyi hely általában szokott lenni a viszonylag komolyabb házakban... Az általam ajánlott Midgard II-be pl. max. 170 millis proci hűtő fér...

    Az 1x8GB RAM-nak, akkor van értelme, ha egyszer majd 32-t is akarnál... Egyébként mivel 4 RAM foglalatos lapokat nézegetsz, így még a 2x4GB után is lehetőséged bővíteni...

    Asszem ennyi... :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Új hozzászólás Aktív témák