Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotyko

    csendes tag

    válasz Zotyko #174518 üzenetére

    Átírom a kérdésekre:

    Sziasztok!
    2019-ben vettem egy asztali gépet, főleg játékra és otthoni mindenes gépnek. Nem egy csúcsgépet vettem, de eddig tökéletesen kiszolgált, viszont mostanában kezdek gondolkodni, hogy esetleg lehetne-e rajta erősíteni. A fő szempontom, hogy egy amennyire lehet időtálló, mindent futtató gép legyen, nyilván nem kell mindent ULTRA beállításokon, én annak is örülök, ha a következő 1-2 évben közepes grafikán tudom játszani az újabb címeket is. Egyáltalán nem sürgős a dolog, ezért egyelőre csak a tanácsotokat szeretném kérni, hogy mit, hogyan lehet és hogyan érdemes fejleszteni a gépemben? Cserélni kell-e mindent? Mi az ami esetleg maradhatna? Mit lenne érdemes ár/érték aranyában újítani és mennyibe kerülne?

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Minden féle játékra, a következő években, de nyilván nem baj, ha nem mindent max grafikán. Mindent Full HD-n játszok, 1080 képponton (nem igénylem a 4K-t).
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Jelenlegi gépem:
    AMD Ryzen 5 2600X BOX (AM4)
    MSI AM4 B450M Mortar
    Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix 6GB GDDR6
    Crucial BX500 480GB [2.5"/SATA3]
    Toshiba P300 High-Perfomance 2TB [3.5"/64MB/7200/SATA3]
    G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB
    Fractal Design Focus G Mini (Ablakos) - Fekete
    Arctic Freezer 34 eSports (Universal) – Fehér
    Corsair RM550X
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ez a kérdésem.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Elsőnek 150.000-200.000-et gondoltam rá szánni, de nyilván ez változhat, főleg, ha mindent cserélni kell. Egyelőre felmérni szeretném a lehetőségeket.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Monitorom: ACER Nitro VG0 VG0 VG240Ybmiix [23.8", IPS]
    23,8" FHD 1920 x 1080 IPS képernyő 75Hz képfrissítés, FreeSync 1 ms válaszidő ZeroFrame, keret nélküli kialakítás VGA, 2x HDMI, Audio in/out csatlakozók
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nincs semmilyen előzetes elképzelésem, a javaslataitokra vagyok kíváncsi, mert 100% hogy sokkal jobban értetek hozzá, mint én. Minden működik a jelenlegi gépben, szóval a cserélendő elemeket eladogatnám.

    Köszönök minden segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák