Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugo_

    veterán

    válasz mouzrr #128887 üzenetére

    Egy SSD-t utána bárhol máshol is fel tudsz használni, nem veszik el.
    Azt nem tudom megmondani, hogy hardverhibás-e a géped, de egy 5400-as notivinyón, pláne ha töredezett, simán akadhat minden.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz mouzrr #128887 üzenetére

    + vegyél a notiba 1 SSD-t, minimálisat vesztel vele, ha egyáltalán.
    Nem olyan rég vettem 512GB-os használt Samsung 830-as SSD-t 30 alatt (jó sok írás volt benne, de még így sem volt az élettartama végén).
    Ha nem jönne be (nem túl valószínű) akkor még mindig minimális buktával tovább tudod adni.

    A 775-ös rendszert fejleszteni, javítgatni ma már rémálom. Amíg megy jó, viszont ha hozzá kell nyúlni akkor iszonyat szabad időd viheti el. Én kb. az elmúlt hónapban végig ezzel küzdöttem (igazából családi gép, csak próbáltam/om rendbe rakni).

    Ami hozná most a notid szintjét az 4 magos proci lenne (ami még mindig meglepően drága ha tényleges 775-ös) vagy átmatricázott 771 ami még ha nútolt is lehet csak fizikailag megy be a mostani alaplapodba, de kezelni nem fogja tudni.
    Normális 775-ös lapot szerezni meg nem könnyű. Tapasztalat. Az első amit mostanában vettem totál halott volt. Teljesen korrekt volt az eladó szó nélkül visszavette, csak fél napom vitte el az, hogy elmegyek, szétkapom a gépet, rájövök, hogy totál halott visszaviszem.
    A második amit vettem szintén instabil (ami nem csoda, hiszen ennyi idő alatt a kondik kiszáradnak) és nem mellesleg valami ősi BIOS volt rajta ami semmilyen újabb procit nem fogad. Újabb felesleges órák (illetve honnan szedek 32 bites gépet ami az alaplapgyártó önkicsomagoló exe-jét futtatja, mert ugye ma már csak 64 bites gépeim vannak, de szerencsére Linux Wine-al megoldotta).
    Nem mellékesen ha 775-ös rendszerből csendest építeni külön kihívás mert azok amik relatíve jól teljesítenek öntik a hőt. Ilyen szempontból egy gen6-os (1151) kis fogyasztású Intel sokkal jobb lehet, de megint lehet csak a proci meg a lap felemészti a teljes költségvetésed.

    Ahhoz, hogy a géped csendes legyen kell bele 1 jó táp pl. Na most jó tápot olcsón megint nem lehet szerezni, nekem pl. a jónak hitt FSP Zen 400-as adta fel a harcot 10 év után. Ugyanaz a történet mint általában: a kondik a hőtől kiszáradnak és egy kevésbé bírja a terhelést (nem indul).

    Csendes géphez jó hűtés kell. Megint csak nem olcsó. A Ninja 4 amivel mostanában volt dolgom szuper, megkockáztatom kisebb TDP-s procit (nem a quad core 775-ösöket) még venti nélkül is tudna hűteni, de megint nézd meg az árát.

    Egyébként volt gondom SSD-vel is (Crucial M4 talán) aminek valami gondja volt a SATA idle mód kezeléssel, de modernebb cuccokkal már nincs ilyen gond.

Új hozzászólás Aktív témák