Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necronom

    senior tag

    válasz Gino20 #5823 üzenetére

    Nos, az ARC (audio return channel) - eleve azt a celt szolgalja, hogy azon a csatlakozon tuti legyen hang
    (bar ez innen mar nagyon off)
    szoval, ha a TV egyetlen HDMI kimenetet - ami az ARC jelolesu - osszedugod a hangkeltododdel, akkor annak nincsen hangja? - mert nekem ez jon le
    masreszt, a CEC dolga az lenne, hogy azon a soron levo eszkozoket kezelje
    azaz ha - jelen esetben a hangkeltod kimenete (ARC) ossze van dugvan a tv HDMI 2-vel, akkor a tv csatorna valtasakor (HDMI2-re) be kell azt kapcsolja (fel kell ebressze), de ezaltal a rakott boxot is, hiszen azon a vonalon helyezkedik el
    elofordul hogy a tv HDMI2 csatornajara kapcsolva (samsung tv-ken vagy egy elonezet is, ami olyan, hogy eleg ha raviszed a kurzort, megmutatja a lehetoseget, majd ha a csatorna "eletkepes" at is kapcsola ra par mp mulva) csak az egyik eszkozt irja ki - de ezt kulon is megteszi, errol mar csatoltam egy fotot korabban is


    magyarul lathatok a CEC eszkozok kulon kulon is - de nalam sem latszik az erosito, pedig o is CEC kepes, mindettol fuggetlen bekapcsol, ha CEC eszkozrol inditjuk (ezt ertem az azonos soron levo eszkozokre)

    Szerintem probald egyesevel tesztelni, azaz elobb az egyszerubbet a TV ARC -->Projektor HDMI in
    Latszik-e a projektor, tudod-e vezerleni stb stb...
    Aztan johet a tobbi

    TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Új hozzászólás Aktív témák