Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biacsia

    tag

    Sziasztok!
    Milyen lapot javasoltok egy C2D alá? (e8***)
    A problémám, az hogy elveszek a típusjelölések között.. :(
    Ha valakinek, van valami ami bevált ! Szívesen venném az ötleteket!
    Köszi!

    "...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

  • biacsia

    tag

    Sziasztok!!

    Tegnap éjszaka, sajnos elhalálozott a régi , jól bevált ASUS P5K-Premium lapom.
    Egyik overclock beállítás után, eldobta a bios-t, és csak egy képernyőt volt hajlandó mutatni...
    Bois recovery.... én szépen leszedtem neki a legfrissebb biost 1101-es -t feltettem egy frissen formázott pendrive ra. majd vártam a csodát.. azonban 5 -10 perc elteltével sem történt semmi, pedig a fájt direkt át neveztem P5K-Premium-1101.ROM -ról , P5KP.ROM ram, mivel a gyári cd-n is ezt olvasta később... Végső elkeseredésemben betettem az alaplap gyári lemezét, hogy arról javítsa a boist, de erre az volt a válasza , hogy -az ismétlem gyári- cd-n lévő bios régi és hogy nem jó ahhoz a laphoz amihez adták. Gondolom, csak régebbi ,mint ami a lapon van, de ilyeneken miért kell fennakadni?! Próbálkoztam,még "jumper le-fel"-el, de csak azt sikerül elérnem, hogy most, már csak sima fekete képernyővel fogad, ha bekapcsolom... Ideigelenes megoldás még régebbi P5LD2 berakása a gépbe egy Presscott kályha társaságában...mivel esélytelennek látom,hogy én itthon visszavarázsoljak egy használható biost a lapra, ezért új lap után nézek! Bár, ha van valakinek egy megváltó ötlete, szívesen fogadom!

    A fentiek miatt tanácsot szeretnék kérni!
    Ugye S775 öt már nem gyártanak, így maradt az apró. ez nem gond.
    Viszont Tudnátok ajánlani valami lapot ami megfelel az általam támasztott követelményeknek:
    - a gép szíve egy Q9550 eddig 8,5x430 FSB vel ment , nem szeretnék fsb-ben visszalépni, inkább előre p35->p45/csak azt nem tudom, hogy p45 ben van e ddr 2-es foglalatos?!
    - adott itthon 4GB DDR2-es 1066-os Ram,jó lenne, ha nem kéne ddr3-at venni/bár elég olcsó, végső esetben belefér/
    -fontos a jó ház-venti vezérlési lehetőség !/szeretem a csendet/
    - tokozást nem szeretnék váltani, mert teljesítményben értelmét nem látom/ nálam minden játék VGA limitbe fut GTX 560TI/

    Minden segítséget köszönök!

    [ Szerkesztve ]

    "...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

Új hozzászólás Aktív témák