Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    Topikgazda

    válasz A_ScHuLcZ #6295 üzenetére

    Ár-teljesítmény viszonyra szerintem a 450Gx4 sokkal jobb, mint a hex. Mondhatni ennek (és még pár db új típusnak) a megjelenése, sok eddigi típust tett elavulttá. Sőt talán kicsit saját magának csinált konkurenciát ezzel a mikrotik - de az igények miatt mondhatni muszáj volt lépniük, ha meg akartak maradni ebben a szegmensben. Nekem az a szemléletmódom, hogy ha valamiben változtatni kell (kell egy új hardver, egy új router vagy akár egy új autó) akkor az, ha sokkal nem, akkor legalább egy kicsivel, de legyen jobb mint az előző. Az internet elérések gyorsulni fognak, és lehet, hogy hamarabb mint ahogy képzeljük. Manapság szerintem nem érdemes semmi olyan routert, vagy hálózati eszközt megvenni, ami nem képes egy gigabites kapcsolat kiszolgálására, még akkor sem ha jelenleg nem lesz kihasználva. A hex határeset ebből a szempontból, de mióta létezik hAPac2, RB450Gx4 vagy éppen RB4011, eszembe nem jutna egy hex-et megvenni. Az őseid vélhetőleg nem mikrotik szakértők, nekik csak kell egy router ami teszi a dolgát, Te viszont kicsit előbbre léphetsz, lenne egy sokkal jobb routered, aminek lehet, hogy a nem túl távoli jövőben már hasznát is veszed.

Új hozzászólás Aktív témák