Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Byk01

    senior tag

    válasz Lauda #37963 üzenetére

    Te irtad az elobb, hogy egyenloek. Akkor most megsem? ;)

    De igen, csak én nem a jogi, hanem szemléletbeli egyenlőségre gondoltam. Az autósok jelentős részének a fejében az van, hogy az utakat az autóknak építették, biciklinek semmi keresnivalója ott. Szerintük a bicikli gyerekjáték, vagy sporteszköz, és így az udvaron, vagy sportpályán van a helyük.
    Ha bevezetnéd a vizsgakötelezettséget, a gyerekek jelentős részét eltiltanád az utaktól, és ez által a biciklizéstől, és ha kicsi korukban nem tekernek, nagyobbként még annyira sem fognak.

    Szerintem egyszeru. Szemelyre kotik.

    Ha kötelezővé tennéd, jönnének a hőbörgők, akik életükben nem ültek biciklin, és nem is szándékoznak, hogy velük miért fizetteted meg? Autóra sem kell, ha nincs autóm.
    Lehetne biciklire köttetni, de akkor olyan nyilvántartást kellene bevezetnie az államnak, ami kiadással jár, cserébe nem számíthat bevételre utána. Ha megfizettetnék a biztosítóval, akkor meg olyan biztosítási díjak lennének, hogy az emberek inkább megszabadulnának a biciklijüktől.
    Szóval elsőre szépnek tűnik, de lenne vele probléma rendesen.

    Úgy gondolom, hogy ez a téma elég messzire vezet, nem biztos, hogy a topikba tartozik. Szerintem megegyezhetünk abban, hogy az iskolai kresz oktatás bevezetésének szükségességében egyezik a véleményünk, a többi meg utópia (az is, amit te gondolsz, hogyan kellene lennie, és az is, amit én). :)

    "Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Új hozzászólás Aktív témák