Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Debilon #33633 üzenetére

    Szvsz még akkor is alternatíva az állat elütése mint egy comb v derék vastagságú fáé.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Debilon #33633 üzenetére

    "Neked szerencséd volt, de amerre lakom, rengeteg az erdő, elég sok vad elütéssel, sokszor előfordul, főleg éjszaka, hogy mire ésrevennéd, nincs annyi időd hogy egy tisztességeset vészfékezz"

    Az első felét nem vitatom, éppen a második felének függvényében: pont arról szól a játék, hogy van-e időd a vészfékezésre. Ez nyilván függ a sebességtől, de nem vagyok álszent, nyilván nem fog senki 30-40-nel közlekedni esténként erdőben, ez némiképp életszerűtlen. Én olyan helyeken, ahol tudom, hogy fokozott vadveszély van, általában 70-80-nál tök egyenes úton sem megyek gyorsabban sötétben, de nappal is sokkal jobban odafigyelek. Persze azzal is tisztában vagyok, hogy egy szép nagy állat így is totálkárosra törhet - engem is, és az autót is, de ahhoz már tényleg pech kell, hogy pont akkor, és pont úgy lépjen ki eléd, hogy esélyed se legyen már korrigálni, vagy vészfékezni.

    Amire próbálok rámutatni: általában nem az a választás, hogy fának menjek, vagy szarvasnak, hanem az, hogy hogyan tudom minimalizálni az ütközés következményeit. Egy mód a kikerülés, de ez is kétesélyes, nem mindig van hova, ráadásul el is veszítheted az uralmat az autó fölött, különösen hóban, sárban, esőben, vagy esetleg az állat is arra korrigál, mint te. Különösen nagy sebességnél nő exponenciálisan a veszély. Arra próbáltam rámutatni, hogy személyes véleményem szerint, ha csak kicsit is problémás lehet a kikerülés, a legtöbbet akkor segítesz magadon, ha beleállsz a fékbe, de durván, és azon szorítasz, hogy mire elütöd, lecsökkenjen annyira a tempó, hogy ne nézzen be az utastérbe a dög. Ha meg van időd arra, hogy méricskélj, hogy merre is kerüld ki, akkor meg általában megállni is van idő. Szóval inkább satufék, és káromkodás, mint kormányrángatás, és valami ismeretlenbe (laza útpadka, mély árok, erdő) belemenni.

    Erdőket és vadveszélyt meg nem kell bemutatnod, nem pesti gyerek vagyok, ahol legfeljebb a romkocsmába tartó, kótyagos bölcsészek, az ablakmosó hajléktalanok, és a félhivatásos örömlányok jelentik a helyivadvilágot, Zala megyében élek (éltem), annak is az eldugottabb, vadregényes részén (lásd még: Sötét Zala). :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák