Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz fullextra #16597 üzenetére

    Eddig is ezt magyaráztam: az követelje rajtam a jogait, aki betartja kötelezettségeit. A magyarországi szabálytalan közlekedők nagy többsége tudatában van, hogy amit tesz az nem helyes. Mégis megteszi. Hát akkor én nem segítek rajta minden igényt kielégítőn, csak amennyire nekem szükséges.
    (Ha gyerek tizedszerre is játszik a gyufával, akkor addig nem veszem el tőle míg meg nem égeti magát. Sérülés veszélye elenyésző, de legalább megtanulja miért ne játsszon vele. Ez nem jelenti azt, hogy leöntöm benzinnel és felgyújtom, mert abból majd jól megtanulja. A kettő közt elég nagy különbség van, amit nem akartok észrevenni)

    A KRESZ teljesen egyértelmű: vesszen az autó, ha ezzel elkerülhető a személyi sérülés. Erre viszont nem vagyok hajlandó, mert ha én elkerülöm a balesetet azzal, hogy sérül az autóm, akkor ugye az azt jelenti, hogy nem történt baleset. Ha nem történt baleset és én nem vagyok az úton, akkor a másik autó valószínűleg végig az úton volt és nem sérült meg. Ha nem sérült meg akkor meg sem áll, hiszen tudja, hogy ráhúznák a vizes lepedőt. Ezek után bizonyítsd be, hogy ott volt, hogy ő okozta a károdat és fizettesd ki vele vagy a biztosítójával. Na ezt hívják úgy, hogy Mission: Impossible. Emiatt nem fogom másokért lezúzni az autóm, csak ha az én életben maradásom is azt kívánja.

    Lehet érte utálni, ezen nem fogok változtatni. Ettől még átengedem a zebrán a gyalogost, elengedem/előreengedem a motorost/biciklist, cipzár szerűen beengedem a besorolókat, teljesen korrekt vagyok a vezetőkkel, amíg ők is azok.

    Jogai annak vannak, aki teljesítette kötelezettségeit. Aki nem teljesíti a KRESZ-ben előírt kötelezettségeit, az rajtam se követelje a KRESZ-t.

Új hozzászólás Aktív témák