Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Middreks

    csendes tag

    Üdv!

    Már egy ideje nyűvöm ezt a fülest, csak mostanában gond van vele...
    Azt most hagyjuk, hogy nem a legjobb hangzásban, de nekem a mikrofon része a legfontosabb egyelőre.

    A gond a következő: Win7 Ultimate x64 alatt bedugom bármelyik USB portba, a hangja recsegős, főleg ha hangosabb a zene vagy akár a skype. Rendszerhangok is recsegnek szóval vmi gebasz lehet a driverrel szerintem. Mikrofon jól működik egyébként azzal szerencsére nincs gond.
    Amikor csak simán bedugtam a fülest és offline felrakott hozzá egy generic usb-s drivert, akkor tökéletesen ment. Miután felraktam hozzá a Lifechat 1.4-et (kár volt...), azóta recseg állandóan. Mivel friss telepítés volt, visszaraktam egy korábbi időpontra system restore-ral és akkor jó volt. Utána megint recsegett, biztos vmi eldugott mappából visszarakta a lifechat driverét... Próbáltam 1.3-al is, ugyanaz az eredmény.
    Próbáltam eszközkezelőből is eltávolítani a drivert, de ugyanazt a rossz drivert kapom vissza mikor letölti netről. Ha skippelem a microsoft update-et, akkor is.

    Előtte jó ideig használtam asztalin, most külföldön tartózkodom jó ideig és laptoppal használom, így kapcsolattartáshoz elengedhetetlen és sürgős lenne.

    Ha tudtok esetleg segíteni abban, hogy hogyan takarítsam ki a drivert a windows agyonbonyolított mapparendszeréből vagy valami generic drivert hogyan tudnék hozzá telepíteni, azt megköszönném.
    Gugliztam már egyébként, de szinte sehol sem írnak erről a problémáról, egyet találtam itt a PH-n, de ő sem kapott választ.

    Ha még valami információra van szükség a probléma megoldásához, ne habozzatok kérdezni :)

    Üdv,
    Middreks

  • Middreks

    csendes tag

    válasz Middreks #1 üzenetére

    Legalább annyit írjatok légyszives, hogy ez a füles egy rakás sz*r és az ABC cég XY típusú fejhallgató-headsetjét ajánlom helyette vagy azt, hogy javíthatatlan vagy akármi. Tényleg nagyon fontos lenne minél hamarabb.

  • Middreks

    csendes tag

    válasz Middreks #1 üzenetére

    Üdv!

    Ideiglenes workaround-ot sikerült találnom.
    Haver is 64 bites Windows 7-et használ, bedugta a fülest, és az általa használt fájlokat átmásolta pendrive-ra.
    Ezeket simán a megfelelő mappába másoltam (nem kellett felülírni semmit, mert nem ott tárolja a fileokat a windows, hanem talán a winsxs nevű szörnyeteg valamelyik eldugott sarkában...) Újraindítás után majdnem úgy megy mint régen, oh yeah :)
    Annyi csak a zavaró, hogy néha még picit berecseg (haver gépével nem volt semmi ilyesmi), de nem vészes, zenehallgatás/játék közben nem igazán lehet hallani, csak ha arra figyel az ember :)

    Ha esetleg másnak is volt gondja vele, megosztottam a zipet a fájlokkal és készítettem hozzá egy egyszerű .bat file-t ami mindent a megfelelő helyre másol.
    Íme a link: http://www.4shared.com/file/GMDcYlf3/lifechat_lx-3000_proper_win7-x.html

    Az érintett fájlok a következőek egyébként:
    sysfxui.dll
    WMALFXGFXDSP.dll
    drmk.sys
    ksthunk.sys
    portcls.sys
    USBAUDIO.sys

    A .dll fájlokat egyszerűen a System32 -be, a .sys fájlokat pedig a System32\drivers -be kell másolni.

    Tudomásom szerint más rendszeren nem jelentkezik a probléma (Vista x86/x64, Win7 x86), ha igen, akkor csak saját felelősségre próbáld használni a pakkot.

    Egyelőre ezzel a húzással sikerült megspórolnom jónéhány ezer forintot, de ha esetleg hardveres gond lenne, akkor vagy Fatal1ty fülest veszek vagy Creative HS 950-et.

    Remélem tudtam segíteni másoknak :)
    Ha nem működik a link, szóljatok és feltöltöm újra.

    Üdv,
    Middreks

  • deathtania

    senior tag

    válasz Middreks #4 üzenetére

    hali!
    én most használok pont egy ilyet! évek óta megvan, de nagyon nem kellett eddig használnom, csak most rákényszerültem, mivel eladtam a nagy hancuccomat, amivel eddig zenét hallgattam. meglepően jól szól szerintem és rendkívül tiszta hangja van. :Y nekem nagyon bejött. win7ultimatex86-al használom, és nekem egyáltalán nem recseg. :C
    eddig nagyon bejön a hangja.

    www.brczart.hu

Új hozzászólás Aktív témák