Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz ddekany #69 üzenetére

    Igen...még azt sem tudjuk, mi lenne a jó vele kapcsolatban.. csak találgatunk.

    #72 másra nem tudok nagyon alapozni, de talán okosabb leszek, miután lediplomáztam AI-ból. Ez egyelőre totál megjósolhatatlan kimenetelű dolog, mivel alapból nem az AI-n múlik, hanem rajtunk. A rábízott szabadságfokok, képességek.. amit ember ad a kezébe, mint teremtője.. lesz-e "üvegplafon" neki, avagy sem.. áttöri-e saját korlátait, avagy sem.. még sorolhatnám, csak nagyon a felszínt kapargatva. Ez a legkevésbé kód, és leginkább tömény pszichológia. De az emberiség alap problémáit sokezer éve képtelenek vagyunk megoldani, ergo ebbe vagy belepusztulunk, vagy ahogy ddekany sugallta, végül egy AI fog megmenteni minket. Ha mondjuk szeretetet is programozunk bele (definiáld) :D , amit aztán öntanulóan gyakorol és továbbfejleszt, az igazságos elosztással karöltve. Uh, már nagyon sci-fi, túl szép, igaz ? Majd az elit, aki pár cégen és azoknak többszörösen leány vállalatain keresztül a világunkat uralja, ezt csak úgy engedik.. aha.. :D No, kezd körvonalazódni, mivel állunk szemben ? Nem ? Jó. Nekem sem. Másnak sem... Igaz, nem vagyok olyan okos, mint Hawking kis angliai tudósfizikus-gittegylete. Ők egyértelműen a kipusztít minket-re szavaztak. Meglátjuk. És amit ma annak látunk, hogy "áhh, ez még semmi", ... várjunk kicsit. Nem tudok okos lenni. De más sem, szerintem.. :U

    Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !

Új hozzászólás Aktív témák