Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #78032384

    törölt tag

    Idevág, csak átmásolom a WIN10 topikból az Edge tapasztalataim:

    Beharangozták nagy dumával, aztán félkész bughalmaz, ígért feature-ök fele sehol, cserébe alapfunkciókat is kiszedtek. Nem tudsz előre-vissza swipe-olni! Back gombot kell nyomogatni mint a barbárok. És hosszan nyomva a visszát sem jön elő az előzmény.
    Tabok thumbnailje hiányzik. Nem lehet tálcára szúrni. Új tab top sites csak 8 weboldal látszik, pedig alatta van hely 24-nek is. Pop-up testreszabás hol? Sehol.
    Könyvelzőket nem húzta le MS fiókból, importáltam kézzel (el is kavarta a sorrendet) de tök hülyén mutatja a site neve alatt a teljes URL is, minek? Ha kikapcsolom Cortanát, nincs jobb klikkre keresés. Követésvédelmi listák sincsenek, mivel még kiegészítők sem, így csak reklámokkal együtt lehet netezni. Ahol lehet az olvasómód segít valamennyit. Ennyi is volt részemről egyelőre. Marad az IE11.
    Az a kevés ember, aki most kipróbálja sírva menekül vissza Chrome-hoz, hiába egy bloatware már. Aztán az MS mire kihozza az igazi ígért szuper Edge-t, már késő lesz. Pedig pont az volt a cél a névváltással az IE rossz hírnevétől megszabadulni. Most a Spartan/Edge is már bűnben születik. És kivették a Metro IE-t, tableten, érintőképernyőn pedig az verhetetlen volt.

    Reklámszűrővel majd veszettül gyors lesz az látszik már, a weboldal firkálás jegyzet is hasznos funkció.
    Az UI is lehetne jobb, eléggé Safari utánérzés
    életlen betűk és ikonok
    olvasómód ikonja feleslegesen animál
    a kedvencek jele most három csík a csillag helyett, a csillag most a kedvencek hozzáadása mint a Chrome-ban = azt kavarják meg direkt aki "hűségesen" IE-t használt eddig
    tálcán az ikonja nem mutatja a tabokat

    Share gomb és erre oldalt beúszik WIN8 stílusban az óriási szinte üres oldalsáv. Hát nem azért szedték ki a globális charm bart hogy majd minden app a saját share gombjával ott rögtön felkínálja a lehetőségeket? És nem ezt utálta mindenki minek jön be nagy animációval egy félképernyős panel egy darab gombbal? Akkor miért tartották ezt meg? Ilyenekből látszik minden ígéret ellenére egyáltalán nincs átgondolva ez a rendszer. Öszvérmegoldás mindenhol, minden óra használattal egyre több az akadály. Kíváncsi leszek hány hónap kell mire alap dolgokat visszatesznek, kijavítanak.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz astorre19 #97 üzenetére

    Előbb Firefoxból régi IE-be. Régi IE megnyitása: Edge tetszőleges oldal, 3 pötty megnyitás IE-vel.
    IE könyveljzőknél importáld Firefoxból IE-be, onnan már tudja importálni az Edge. Csak az Edge-ben nem a csillag jelöli a kedvenceket, hanem az a három csík. És ha egyéni sorrendben voltak, készülj fel ABC-be fogja rendezni...
    Vicces ahogy a MS reklámozza az új böngészőt, de aki át akarna térni nem tud egyszerűen költözni.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz astorre19 #100 üzenetére

    Nem lehet mappázni sem? Engem az zavar az IE-vel ellentétben azt sem lehet megcsinálni eszköztáron csak az ikonokat mutassa. Lehet még a félkész jelző is túlzás. Gyorsaságról: adblock kiegészítő és követésvédelmi lista hiányában hosts fájl cserével teszteltem, meg kell hagyni piszok gyors. Számomra egyébként az lenne a tuti ha az Edge és az ablakos appok elérhetőek lennének 8.1-en. A 10-nek a 4 féle UI keveredése pár nap alatt az agyamra ment.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    válasz #56474624 #104 üzenetére

    Érthetetlen tényleg és nagy öngól. A forradalmian új böngésző, de alap dolgok hiányoznak. Szabadulni akartak az IE rossz hírnevétől, erre még ahhoz képest is félkész. Hamar elkönyvelik ezt is kudarcnak az emberek, pedig tényleg takarékosabb, gyorsabb mint a Chrome. Csak használhatatlan ebben a formában. Ősszel gondolom a telefonom is elrontják. :)
    Állítólag még augusztusban jön egy nagyobb frissítés, meglátjuk mennyire javítják a hibákat, milyen tempóban kapjuk vissza az ezer éve létező és az új funkciókat.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz #56474624 #107 üzenetére

    A Metro IE is spártai (haha) de legalább lehet érintővel használni, nagy thumbnailek, nincs a tartalom útjában semmi, adblock listák működnek, kedvencek és top sites szép nagy ikonok, nem ilyen kicsik mint Edge-ben és külön ki tudom tűzni a start screenre amit akarok. Pl. youtube csatornák, windows central szépen live tile-lal, outlook.com ami legalább teljes funkciós nem mint a butított mail app. Tényleg csak az kellett volna ablakban is fusson a Metro IE, mert asztali monitoron zavaró a sok teljes képernyős animáció mikor teszel-veszel. Egyébként én szeretem a minimált, asztalomon nincs egy ikon se, taskbar rejtve stb.

    Ha az Edge ki lesz pofozva szerintem nekem tetszeni fog, de most olyan sok hiányossága van és ismerve az MS-t egy év múlva se lesz sokkal jobb a helyzet. Különben tényleg jó lenne, ha elérhető lenne 8.1-en is.

    Az a baj semmi nincs átgondolva kiadás előtt és után sem. Erőltették a metro témát, a 8 nagy sokk volt a népnek, aztán 8.1 használhatóvá tették, most meg vissza desktop, döntsék már el. Control panel és új settings: egyik eldugva, másik hiányos és lassú. UI-nál régi start menü vissza, de azért metro maradékok is. Globális charm bar kilőve, de azért metro panel úszik be megosztáskor. Döntsék már el. És opciók miért nem lehetnek? 8.1 Metro IE olvasó nézet és az appok vízszintesen tördelték a szöveget, ami tableten jó, desktopon képtelenség megszokni. Most a 10-ben fixen függőleges, desktop usernek jó, a tabletes szívjon, miért nincs rá opció? Telefonon ugyanez a hátraarc mindenben: 8.0 klassz integráció hihetetlenül kényelmes volt rendszer szintjén a kapcsolatoknál facebookozni, a fényképek app panoráma hátterét azóta is siratom, minden kéznél volt alul a pöttyöknél, most 8.1 alatt integráció kilőve, hamburger és resuming... volt egy egyedi rendszer és most IOS-Androidra akarnak hasonlítani (pl. kontaktok kerek feje). És ha már okostelefon miért nincs opció este adott időpontban magától váltson fekete témára és vegye le a fényerőt, reggel vissza, miért nincs egyedi csengőhang, ha hazaérek és leteszem az asztalra és közben kapcsolódik az otthoni wifihez akkor tudja otthon vagyok tehát levehetné magától a hangerőt 8-asról 4-esre és rezgés ki, ne nekem kelljen állandóan tamagocsizni, lehessen bármilyen email csatolmány stb. Remélem legalább telefonon elégedettebb leszek a 10-zel.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    Fél éve kommunikálja a Microsoft hogy a Spartan/Edge le fog alázni mindent és az új név is azért volt, hogy eltávolodjanak az IE kétes hírnevétől. Ehhez képest kihozták most a béta Windows 10-et az alpha Edge-dzsel. Átlaguser kipróbálja mert default, de csak azt látja még az IE-hez képest is hiányzik egy rakás funkció. Alapvető dolgok, most hadd ne soroljam. (tabletesektől meg elvették a Metro IE-t, ami pedig a legjobb érintős böngésző) Hogy kiegészítőkre még várni kell, ezen senki nem hisztizik. De napi használatra alkalmatlan, alap dolgokra se jó hónapokig, akkor hogy gondolták? Erről semmit nem szólt a telepítő. Az egésznek az lett volna a lényege, hogy ez most ütni fog. Most az iskolakezdési gépeladással és ingyenes frissítéssel megmutatni. Elszúrták és így marad minden a régiben az átlagnál, csak nem IE-vel töltik le a Chrome setup.exe-t, hanem Edge-dzsel. Aztán X hónap múlva mire kicsit kalapálják, már rég elkönyvelte a többség gagyinak. Egyszerűbb lett volna nem alapértelmezetté tenni és amikor tényleg kész a tálcán jelezni a több millió embernek itt a szuper Edge, próbálják ki. Most egy béta oprendszeren alpha böngészőt defaultnak tenni óriási öngól.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #150 üzenetére

    Miért Chrome-ot töltik le? Talán mert az otthoni átlag userek körében a legelterjedtebb?
    Jó hogy helyettem megmagyarázod mit miért használjak. Ha tudni akarod IE11 volt a böngészőm amióta kijött, mert a Chrome és a Firefox sem tetszik.

    Edge: hogy nincs még kiegészítő az egy dolog, de a TPL támogatást is kivették, átlag user nem fog hosts fájlt szerkeszteni. Nincs normális könyvjelző kezelő. Nem kevés UI probléma. Tabokat nem mutatja a tálcaikon. A home gombra nem lehet a new tab-ot beállítani. Néha váratlanul elszáll. Sokan panaszkodnak nem lehet scrollozni amíg teljesen be nem tölt adott oldal. Felugró ablakok és más beállítások sehol, nem lehet úgy hogy új tabon nyíljon meg. Vissza gombnál nincsenek ott az előző oldalak. Új tabnál a címsor gyakran nem fókuszál. Új tab oldalon a gyakori oldalak ikonja kisebb, nincs alatta az inkognító mód sem. Jobb gombos menü vicc. Kedvencek sávon nem lehet beállítani csak a weboldalak ikonját mutassa. WP telefonommal nem szinkronizál. Mondjam még? Az MS harangozta be messiásként, én nem vártam rögtön szuper legyen és elvegye a Chrome, FF piacát, na de az szánalom még a sokat szidott IE-hez képest is félkész és ezer éve megszokott alapvető funkciók hiányoznak, ráadásul volt képük defaultnak tenni.

    Win 10: a topikjában már leírtam részletesen, most csak röviden: sokaknál a frissítő segéd kiírta minden ok, aztán telepítés után kiderült mégsem minden kompatibilis. 4 féle UI azt se tudják mi van, egy kis desktop, egy kis metro maradék, charm bar halott de azért pl. megosztásnál fél képernyős metro panelek még mindig, metro appokra várni kell egy SSD gépen, cserébe funkcionálisan gyengék. Navigáció rémálom: OneNote nyisd meg: bal oldalt hamburger, alsó fogaskerék, majd a jobb oldalon dobja ki a panelt ahol alig van opció. Máshol meg 3 pötty vezet a beállításokhoz. Én pl. angol nyelven magyar billentyűzettel használom a rendszert, de az istenért se lehet beállítani ne ellenőrizze a helyesírást, így a magyar jegyzeteket aláhúzza. Marad a desktop verzió. Metro számológép még a splash screent nyomja mikor a hagyományosban már rég kiszámoltam amit akartam. Fantom értesítések, jelez az ikonja de nincs semmi.
    Nincs vendégfiók, ez vicc. Témák, login háttér semmi testreszabás. Érintőképernyősök számára elrontották a navigációt. Elcseszték a Onedrive szinkronizáció módját. Metro Skype halott. A charm barhoz tartozó jól látható óra halott, a tálcán kell keresni a kis régi szart. Mivel eltűnt a metro IE, a start screenre pinnelt live tile weboldalak megbénultak. Ja és a 8.1 opciókkal teli start screenjét is megölték. All apps nincs kategória nézet, csak egy hosszú ABC lista. És még száz dolog előjött az 1 hét teszt alatt.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #156 üzenetére

    Az első 5-10 hülyeségnél amibe belefutottam még írtam a feedbacket, utána feladtam. Windows és Edge szintjén annyi alapvető hiányosság van, hogy lehetetlen ők ne vennék észre. Csak ha volt képük így piacra dobni fél év és több millió insider után, akkor képzelem mennyire érdekli őket. Azt kivárom legyen kiegészítő, legyen jobb klikk keresés és winben legyen vendégfiók meg a többi. De a fundamentális funkcionális, navigációs, UI hibák, amelyek szerintük nem is hiba? És csak én vagyok helikopter hogy zavar a 4 féle UI meg a bal hambi alsó csavar jobb panel kombó, meg a 4 éveseknek írt metro appok? Engem idegesít, hogy elbénázták. A platform érdekében. Most majd a Lumiákon is továbbrontják a felhasználói élményt? Mint 8 és 8.1 váltáskor? Ne rontsák el nekem a WP-t, mert iphone-ra sajnálom a pénzt, androidot meg nem szeretem. Az szép adnak egyik kézzel pár remek új feature-t pl. most ez a weboldal firkálós jegyzetelés, de ne vegyenek el a másik kézzel tízszer annyi megszokott hasznos dolgot. Az nem tanács, hogy akkor ne használjam. Az sem hogy akkor adjam le az igényeket. Ráadásul a sok milliós tömegben sokan úgy használják "elégedetten" a gépet "panasz nélkül", hogy fogalmuk sincs normálisan milyennek kéne lennie. Mivel nem ért hozzá nem tudja nem oké ha 5 percig tart a boot, nem veszi észre programtelepítéseknél tele lesz toolbarokkal és reklámokkal a böngészője, használják boldog tudatlanságban.

    Én azt akartam jó legyen, erre így kiadták az új rendszert... Kinek mi a jó és elég jó és nagyon jó persze szubjektív, ez egyértelmű. Csak az a furcsa a 8 joggal a radikális újdonság miatt, de még a 8.1 is amilyen indokolatlan fikázást kapott a sajtóban, most tele a net milyen szuper a 10 cikkekkel, blogokkal. (tisztelet a kivételnek, pl. ars technica nem hallgatta el a hibákat, hülyeségeket sem)

    Bíztam bennük ha már újratervezés gombot megnyomták és marketingben is elszakadtak a korábbi iránytól, akkor tényleg odavágnak, ehhez képest katyvasz az egész új win. Ha ez a jövő lehet tényleg gyűjtenem kell mac-re, pedig otthoni célokra rohadt drága magyar viszonyok közt. És bár az OS X-nek is megvan a maga nyűgje, de legalább van átgondolt koncepció és irány. Egy, nem négy féle összevissza hátraarcokkal, mint az MS-nél.

    Adblock problémára mondhatnám hogyan kell a hosts fájlt izélni hogy az Edge is tiszta legyen, de inkább a user barát módszert ajánlom az átlagembernek: firefox, opera vagy chrome szimpátia szerint és egy kattintással telepítse a ublock origin kiegészítőt, opcióknál pipálja a HUF filtert és jó napot. Probléma esetén egy kattintással kikapcsolható, nem kell rendszerfájlokat túrni. Vagy mivel szerintem az IE11 elég gyors és szerintem kevésbé eszi a gépet mint a chrome és ha nem kell spéci kiegészítő, akkor ott IE galériából követésvédelmi listák és kész.

    Most majd a héten állítólag jön egy adag rendszerfrissítés, aztán majd októberben az igazán nagy. Ha akkor se javítják az alapvető hibákat, nem változtatnak a hülyeségeken, vagy legalább adnának opciókat, akkor hiába minden remény.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    Várható volt, hogy várni kell... vicc már

    Megjelenéskor bosszankodtam én is ezt így béta állapotban defaultnak betenni óriási öngól.

    2015 eleje:
    Készítenek egy új böngészőt a Win10-hez, ami lenyomja a Chrome-ot mindenben. Teljesen új lesz az alapoktól, nem lesz rossz hírneve mint az IE-nek. Egyelőre Spartan a neve, cool mint Cortana, ugye?

    Nyár: hát maradjon inkább a kék E betű és legyen Edge a neve. Kiterjesztésekre még várni kell. De azért swipe navigáció, pop up blocker, követésvédelmi listák, tab nézet, vissza gomb történet, teljes képernyő, normális kedvencek és szinkronizálás nélkül berakni alapértelmezettnek és reklámozni mint a Messiást... hát még az IE11-től is nagyon messze van. Reklámszűrő nélkül egyszerűen használhatatlan, kifagy egy kicsit komolyabb oldaltól. Még az ablak helyzetét sem képes megjegyezni, bár ez Win10 bug is mert a sima explorer is ott nyílik meg ahol éppen kedve tartja. Új tab és gépelnéd a címet és nem aktív a címsor sokszor. És aki a megvette a reklámozott érintős tableteket, laptopokat most szívhat egy évig mert a jól működő 8.1 Metro IE nincs már. Csak a béta Edge és az IE11 amit úgy kell előtúrni. Na de majd októberben!

    Október: novemberben!

    November: na majd nyáron!

    Végül is sikerült tiszta lappal kezdeni, egyáltalán nincs rossz hírneve az Edge-nek, ugye? :) Gyakorlatilag a szidott IE11 megelőzi mindenben: swipe navigálás, reklámszűrő, szinkronizál a Lumiámmal, kedvencek menedzselése.

    Kiterjesztések nélkül még kibírható lenne most is, bár a dashlane miatt mégse, de ha most novemberben nem teszik bele a swipe-ot, követésvédelmi listákat akkor nyárig rá se nézek. Pedig írtam a feedbacket szorgalmasan.

    Tök nem érdekel hogy legyek türelmes, nulláról építik fel, várni kell. Ők harangozták be Jézus második eljöveteleként, ők rakták be alapértelmezettnek. Maradtak volna csendben és amikor készen vannak minden funkcióval akkor bemutatni. Magával a Windows 10-nel is sokat bénáztak, de ez az Edge sztori viszi a pálmát.

  • #78032384

    törölt tag

    Lehet a Microsoft annyit kaszál a vállalati üzleteken (Windows, Office, Azure...) nem prioritás nekik a consumer cuccok fejlesztése. Azért ilyen bénák ezek a metro appok. És az egyik kéz nem tudja mit csinál a másik. A marketing részleg nyomja ezeket a lebutított appokat, pedig gondolom biztosan volt egy fejlesztő aki szólt talán ilyen állapotban nem kellene alapértelmezetté tenni az Edge-t. Nem látom a fejlődést.

    Edge mikor jut el legalább az IE szintjére?
    Groove Music oda ahol a Zune Music volt 5 éve?
    Mail app is hiányos, bénán szinkronizál, szerintem anno az Outlook Express-ben vagy Windows Live Mail-ben több funkció volt, egyszerűbb nekem böngészőben az outlook.com
    Photos: nem képes megjegyezni a beállításokat
    Calculator: várni kell egy ilyen egyszerű programra 2 másodpercet, hogy megnyíljon... gondolom a metro környezetet tölti be, a régi azonnal megjelent
    Word Mobile: mivel az univerzális app szöveget mondják akkor letöltöttem PC-re. Office 365 előfizetés nélkül csak read-only, de ha lenne előfizetésem akkor a teljes verziót használnám, nem? Miért nem lehet a fapados verziót ingyen használni appként alap dolgokra, ha a onedrive-nál böngészőben lehet ingyen alap funkciókkal szerkeszteni a word fájlokat.
    VLC metro app: elszáll, bugos, csíkos a képe. Rendes VLC tökéletesen fut, tettem rá egy metro skin-t
    Facebook és társait hagyjuk is. Van még pár felemás tapasztalatom, egyik app telefonon jó, PC-n nem, a másik vásárlás után pár hónappal nem működik.

  • #78032384

    törölt tag

    Reklámokat csak hosts fájl szerkesztéssel lehet blokkolni rendszerszinten. Ha nem tudod mi az inkább bele se vágj, csak elrontod a windows-t. Ráadásul úgy sem az igazi, nem olyan kényelmes mint egy normál kiegészítővel. Nincs követésvédelmi lista sem, pedig a 8.1 Modern IE tudta.
    Letöltési mappát nem lehet megváltoztatni, jobb klikkes keresés sincs. (Ask Cortana nem ugyanaz)

    Ez egy béta szoftver. Gyakori fagyások, alapvető dolgok hiányoznak még a régi IE-hez képest is, alkalmatlan napi használatra. Az csak a Microsoft idiótasága volt, hogy így berakták alapértelmezettnek és előre reklámozták mint a böngészők megváltóját. Majd talán jövő nyáron használható lesz. Talán.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #266 üzenetére

    Gúnyolódás nélkül is lehetne. Különben igazad van megoldható úgy, viszont az rendszer felőli beavatkozás és nem a böngésző beállítása kérdezi egyszerűen na hova is legyen a letöltés. Persze amiért napi használatra alkalmatlan az Edge tucatnyi másik probléma miatt, kb. mindegy ezt a letöltés kérdést egy nem túl elegáns megoldással meg lehet így oldani. Egyszerűbb ha a user marad a megszokott böngészőjénél, amíg az Edge ennyire béta. Lehet másnak fontos, nekem ez a hova mentsen a legutolsó ami érdekel. Jó alap módon a letöltések mappába. Előbb inkább a stabilitáson, kedvencek kezelésén, kiegészítőkön, swipe navigáción és más fontos funkciókon dolgozzanak. Valahogy rossz a fontossági sorrend náluk. Pl. a tab preview-t behozták most a TH2-vel de a tálcán még mindig nem mutatja a lapokat úgy mint az IE. Tegyük fel nyitva van 20-30 lap hát nem fogok egyenként hoverelni mindegyik fölé hol van amelyiket keresem, gyorsabb ctrl tab végigpörgetni. Az IE a tálcán szépen listázza a lapokat és egérrel is megtalálom, csak le kéne másolniuk.

  • #78032384

    törölt tag

    Kivételesen nem a szokásos mikor lesz már stabil, mikor lesz hozzá kiegészítő, normális könyvjelző miatt panaszkodom: Hihetetlennek tartom nyár óta nem oldották meg, hogy emlékezzen az ablak pozíciójára és ne ott nyíljon meg minden alkalommal ahol kedve tartja.
    Ciki az egész modern app és Lumia téma már komolyan... vajon a Microsoft fejesek is ennyit szívnak naponta a mobiljaikkal, gépeikkel?

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #316 üzenetére

    Végre valami fény az éjszakában. :) Remélem az érintős gesztusokat sem felejtik ki. Érintős egerem van és nagyon megszoktam már csak swipe és lapozhatok vissza. Enélkül nem fogom lecserélni az IE-t Edge-re.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #318 üzenetére

    Nem, ez más dolog itt először jobbal kattintani kell és utána jöhet a koreográfia. Én az érintős swipe-ról beszélek ami a kukázott Modern IE-ben benne volt, és Edge-en kívül bármelyik böngészővel működik. Logitech T400 egyébként az egér. Finom kis érintés balra és már vissza is lapoztam, nem kell semmit kattintani és mozgatni az egeret. Most vadászni kell (kellene ha használnám az Edge-t) a back gombot bal gombbal, tiszta középkor. Akinek tablete van és frissített Win10-re most nem tud tapizással lapozni, hanem bökdösni kell a visszanyilat?
    Gyanítom a probléma az Edge már az új csodálatos UWP app és azért nem működik. Ahogy pl. a Sport appnál se működik, nem is használom azt se. Nagyon gyerekcipőben járnak ezek az modern appok.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz mefistofeles #322 üzenetére

    Nem lehet más választ adni sajnos, egyszerűen nagyon bugos, hiányos az Edge. Nálam is van username mezőbe hiába kattintok nem tölti ki. Ott a név, de nem tölti ki, be kell gépelni megint.

    Azt se értem miért nem ismeri fel asztali gépen egérrel használom, tehát nem szükséges óriási sorközt használni menükben, kedvenceknél. Utóbbi megvalósítása is botrányos, minek a könyvjelző neve alatt még a teljes url-t is mutatni?

    És miért olyan rondák a füleken, címsorban a betűk? Szőrösek.
    Miért kell splash screen induláskor, miért nem jegyzi meg az ablak helyét? A swipe navigáció hiányáról már panaszkodtam korábban.

    Miért unalmas szürke egész hiába van a settings-nél beállítva szín? Ami az IE-nél látszik is. Szóval az új modern vezérlőpult appnál megadja az ember a kívánt színt, tálca, start, ablakok címsora és akkor a modern cuccok maradnak ronda szürkék és csak a régi win32 dolgok lesznek színesek. És Redmondban senki nem kiált fel mekkora idiótaság ez? Nem fogják fel az UI az első amivel a felhasználó találkozik? Soket lehetne írni mennyire elcseszett design ez az egész UWP app téma. Mail app is bal alsó sarokban fogaskerék megnyitja jobb oldalt a panelt, agyrém.

    Ha sok lap van nyitva, csak parasztvakítás a pár hónapja beletett tab preview, semmit nem ér. Mert nem írja ki ha fölé viszed az egeret mégis mi az az oldal, ahogy az IE teszi. Ilyen atom alap dolog hogy maradhatott ki?

  • #78032384

    törölt tag

    válasz s7evcsenko #327 üzenetére

    Nálam régebben előfordult ugyanez. Használsz host file reklámblokkolót? Nálam hostsman-ben valamelyik szűrő lista frissítése ugyanígy blokkolt oldalt facebookon olyat is amit nem kellett volna. Visszacserélve a host file-t, megoldotta. Egyébként inkább használj normális böngészőt, az Edge még alkalmatlan komolyabb napi böngészésre. És az MS-t ismerve a nagy nyári frissítés után is még hiányozni fognak alap dolgok.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #332 üzenetére

    Az jó, ha neked megfelel. Kinek mi az igénye. A-ból B-be eljutni alkalmas a MÁV is, a minőség nem mindegy. A semmi gondot én nem mondanám. 2015-2016-ban alapnak számító funkciók hiányoznak (nem a kiegészítőkre gondolok), még az IE-hez képest is. Talán majd Redstone frissítés után érdemes lesz újra megnézni lehet-e alapértelmezettnek beállítani.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #335 üzenetére

    Szerintem erre gondolt:

    Redstone után elvileg sokat fog javulni az Edge, ha minden igaz végre bekerül a swipe visszalapozás is, nem kell ballal nyomogatni a back gombot. Elég gáz az UWP appok most nem támogatják az érintős vagy dedikált back gombbal rendelkező egereket. A kedvenceket is végre rendbe teszik, sávban csak ikon vagy név is, oldalt pedig ha minden igaz nem lesz ott feleslegesen az url is. A letöltések pedig nem indulnak el maguktól, hanem megkérdi. Kiegészítők végre. Flash click to play. Sajnos a tab preview az marad a mostani szart se érő, ha jól láttam. Mindenesetre Redstone után már bátrabban be lehet rakni alapértelmezettnek, tavaly nyáron óriási öngól volt szerintem erőltetni a népre.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    válasz Pierre75 #337 üzenetére

    Jobb klikk keresés se ártana. IE-ben kényelmes ott a Google, Wiki. Sietve kiadták tavaly nyáron, jobb lett volna csendben lenni és amikor kész bemutatni a tutit. Főleg a tabletesekkel toltak ki. Hiába lesz jó a nyári frissítéssel, hátrányból indul az Edge az elmúlt év miatt. Pedig az új név is azért volt, megszabaduljanak az IE hírnevétől, hiába gyors és korrekt a 11-es. (jobban kedvelem mint a Chrome-ot)

  • #78032384

    törölt tag

    válasz Pierre75 #340 üzenetére

    Nálam csak úgy gyors, ha host file reklámszűréssel segítek neki. Anélkül a Windows Central is megölte iróniával. Néha pár oldalnál még így is not responding vagy újratölt. Redstone után adblock kiegészítővel megnézem újra.
    A gyorsaságot úgy is értem az eléggé lassítja a böngészést, hogy még nincs swipe navigáció és a vissza gombra kell kattintgatni állandóan vagy nem tudsz jobb klikkel google, wiki keresést gyorsan. Kérdéses jobb klikk Google vajon lesz-e mert most Cortanát erőlteti az MS. Csak hát Amerikán kívül nem sokat ér. Sok megnyitott lapnál nehéz megtalálni amelyik kell, vagy ugorjon a megnyitott fülre magától amit feljebb hiányolt valaki. Nálam új tabot nyitok az IE azonnal mutatja a top sites linkeket, az Edge egy kicsit várakoztat. Sok ilyen apróság miatt még nem alapértelmezett nálam. Augusztusban meglátjuk milyen lesz, tervezek Redstone után egy clean installt és úgy tesztelni a Win10 dolgait.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz saelin #348 üzenetére

    Ez fizetős program, lehet azért. Ingyenes HostsMan portable módban egyszer beállít és kész. Nem muszáj telepíteni, állandóan futnia. Persze nincs sok opció, kivétel megadása is macerásabb de célnak megfelel amíg nincs rendes kiegészítő. Host piszkálásra se lenne szükség, ha az MS betette volna az IE-ből a Tracking Protection List funkciót.

  • #78032384

    törölt tag

    Kedvenceknél végre eltűnt a teljes URL, elég ronda volt úgy. Kedvencek sávot én nem használok, nem tudom a mappás-hover dolgot javították-e. A tab preview nem lett javítva sajnos, így semmit se ér. Nincs swipe lapozás érintővel. Elég random mikor jegyzi meg az ablak méretét és helyzetét. Ha Settings-nél adsz az ablakok fejlécének színt, az Edge nem veszi fel. Illetve induláskor egy pillanatra igen, aztán vált az Edge féle szürkére. Ez így hibás. Az egész rendszerben béna az UI sajnos 1 év után is.

    Adblock Plus storage full hibát dob ki, ublock origin fejlesztője is ezzel küzd, gondolom ez is valami szar UWP limitáció. A sima Adblock nem dob hibát, csak lassú vele az oldalbetöltés. Azt mondták simán át lehet hozni a Chrome kiegészítőket és ugyanúgy működik. Hát nem, nagyon nem... még azt se lehet hogy inkognitóban is működjön a reklámszűrő. Hát egy év várakozás után ez így vicc. Legalább az IE tracking protection támogatása lenne.

    A sebesség és a scroll miatt jó az Edge és már lehet alapként használni, de még mindig nem az igazi sajnos.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz Воланд #407 üzenetére

    Örülök szerencséd van. Hány lista van nálad bekapcsolva? Nálam 3-ra már sorra dobja a storage full hibaüzeneteket. Az ABP blogon is írják:

    However, since Adblock Plus for Microsoft Edge is still in early development stage, there still are some issues and limitations. Most notably we are currently limited in the amount of space we have to store your filter subscriptions.

    Ublock fejlesztője is erre a limitre panaszkodik githubon, szóval csak a szokásos UWP szarakodás az MS részéről. Egy évet várt a nép, elvárható lenne ha ugyanúgy működne mint más böngészőkben.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #410 üzenetére

    Hardver nem lehet, szoftver bug ez. Most levettem kettőre a listák számát, csak easy list és malware protection. Így viselkedik rendesen az ABP. Nálam 3-4 listánál dobja a hibát.

    Lapozás problémámra néztem a Mouse Gestures-t, szerintem meg tudom majd szokni ezt is. Jobb klikk Google, Wikipedia keresés kellene még... csak szerintem Cortana miatt nem lesz.

    Kiegészítőkkel azért mintha simán enne annyi memóriát az Edge is mint a Chrome szokott, de nem baj az van. Csak a procit ne tekerje. A smooth scroll fantasztikus.

    Vannak még hiányosságok persze, de nálam mostantól alapértelmezett lesz az Edge.

  • #78032384

    törölt tag

    ABP Youtube hiba: elveszi a kurzort a keresősávból, nem tudsz rögtön írni. Kattintás után pedig hiába írsz nem dobja fel a javaslatokat. Mellékesen eléggé fogja a gépet sok megnyitott oldalnál, lehet muszáj lesz visszatérni host blokkolásra?

  • #78032384

    törölt tag

    válasz Xeon7 #415 üzenetére

    Van baja még bőven az Edge-nek. Szerintem próbáld úgy IE-ben importáld Chrome-ból, majd Edge-ben IE-ből. A kedvencek sávot ha használod, elég fapados még arra készülj fel.

  • #78032384

    törölt tag

    Előbb említett Youtube hiba megoldva: lecseréltem az ABP-t a sima Adblockra. Így már jó. Elvileg stabilabb is, az ABP még béta.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz daimonion #420 üzenetére

    A többiek viszont tudják azt csak az utolsó óra, nap előzményeit törölni. Kiegészítők itt nem futhatnak privát módban. 1-2 oldal még kifekteti, viszont a sebesség és a scroll remek, biztonságos is. Flash click to play még jöhetne azért. És a tab némítás is kimaradt. Olvasó nézet mellett olvasó lista is beépítve. Végre lehet rögzíteni lapokat és jobb klikkre lehet választani minden más tab bezárása, csak jobbra lévők bezárása. Nincsenek témák, UI minimalista, de lehet sokan a ronda szót használnák rá. :) Engem inkább zavarnak a UI hibák: gyakran elfelejti az ablak méretét, helyét. Szerintem 2016-ban már az állandó scroll bar is felesleges. Az aktív tabnál hover mutatja hol vagy

    nem aktívnál meg kifelejtették ezt, ennyiből találd ki mi az a lap

    Ezt egy éve nem veszi észre az MS :W megnyitsz 20 Wikipedia lapot és nem tudod melyik mi csak ha tippelsz vagy ctrl-tab gyorsan végig... Ennek ellenére nálam is már alap az Edge, nincs is más fent.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    Adblock Plus bevallottan még béta, 3 bekapcsolt szűrővel már elszáll. A sima Adblock stabilabb, jobb jelenleg. Az igazi majd a ublock origin lesz szerintem erőforrás szempontjából. Bár az Edge miatt ki tudja az amúgy ismert kiegészítők itt mennyire terhelik a gépet. A RAM használat nem izgat annyira, csak a CPU-t ne pörgessék. Az fekteti ki a gépet, ahogy bénázik a Flash. Nálam alapból kikapcsolva, de néha még kell. Kár, hogy 4 lépés kell a kapcsolgatásához...

    A Flash évek óta megérett a pusztulásra, már az Adobe szerint is. Annyi kéne Google, Microsoft, Apple közösen bejelentenék 2017-től alapból tiltva, oldják meg az átállást a honlapok. Facebook, Netflix, YouTube megy. Spotify web player, BBC videói még mindig Flash alapúak. Unicredit internetbankhoz is kell tavaly óta, na azóta mobilról bankolok. Nem vicc, reklámozták hogy megújul a honlap ami addig működött Flash nélkül, ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    válasz guftabi96 #440 üzenetére

    B tervként importáld először IE-be, majd IE-ből Edge-be. A favicon idővel frissül ha megnyitod az oldalakat, bezárod az Edge-t és vissza. Ha marad az általános csillag, add kedvencekbe újra és felülírja. Pár oldalnál nekem is el kellett ezt játszani.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz guftabi96 #442 üzenetére

    Nem tudja sajnos, indítja a videót automatikusan. Némítani se lehet egy tabot, pedig ikonban mutatja szól valami. Sok még a hiányosság, elég visszaolvasnod itt pár oldalt.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz junior11 #447 üzenetére

    Néha előfordul beakad egy oldal. Ez még szerencsésebb hiba, mint amikor hirtelen összeomlik az egész és egy villanással eltűnik.

    Érdekes másfél hét eltelt és nincs új kiegészítő. Egy darab se.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz netpeti98 #449 üzenetére

    Nekem nincs sokra szükségem, csak kíváncsi leszek mennyi időbe fog telni. Kicsit unalmas már az állandó "Soon" MS cuccok kapcsán. Pár hónapja még az volt, csak várjuk ki az AU-t, és hogy milyen könnyű portolni. Erre megint várni kell? És mit kell tesztelni, ezer éve léteznek ezek a kiegészítők. Ja hogy az Edge instabil és nincs még kész, igen azt nehéz lenne reklámként eladni.

    Viszont ha ilyen óvatosak, pl. az ABP miért lett beengedve a Store-ba? Bevallottan béta, 3-4 listánál már meghal. Nálam most Adblock, RES, Mouse Gestures, OneNote Clipper van fent. Nem panaszkodom, nekem ezek fontosak, ezek működnek. RES-től néha elszáll az Edge, bár ez csak gyanú, nélküle is sok megnyitott oldalnál hajlamos elszállni.

  • #78032384

    törölt tag

    válasz netpeti98 #451 üzenetére

    A biztonság fontos, ellenőrizzék a kódjukat folyamatosan. Usernek ebből semmit nem szabadna észrevenni. Bankolni úgyis privát módban szokás, amikor tiltott minden.

    És arról is volt szó az Edge ugyanolyan UWP app nulláról írva, akkor miért nem Store-on keresztül gyakran frissítve? Amilyen állapotban van, minimum havi, negyedéves szinten kellene kapnunk új verziót a javításokkal. Tényleg az lesz csak évi egyszer új build idején frissítik mint most AU? Miben más ez akkor a régi várjunk sok időt a service packra dologhoz?

  • #78032384

    törölt tag

    válasz Pikkolo^^ #452 üzenetére

    Új lap az mindig új lap. A home gombot lehet csak állítani: settings - advanced settings - show the home button - start page

Új hozzászólás Aktív témák