Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarabaeus

    őstag

    válasz INTELligent #87664 üzenetére

    Sima vágásra (és összeillesztésre) a Smart Cuttert szoktam használni. Durva és finom csúszkákkal pontosan frame-re lehet állítani, a műveleteit pedig újrakódolás (így minőségvesztés) nélkül végzi el. Csak a "félbevágott" blokkokat tömöríti újra, az adott szakasz elején-végén, a többit simán átmásolja, ahogyan pl. az MP3 Direct Cut az mp3-aknál. A másolás hozadéka, hogy hosszú felvételek vágását is másodpercek alatt oldja meg, hiszen nincs (számottevő) újrakódolás. Ez a program viszont csak vág, nincsenek áttűnés effektek, nincsenek feliratok, ilyesmi.

    Ha a kimenetre egyéb effektek kellenek, már nem ússza meg az ember újrakódolás nélkül, akkor már inkább valamilyen NLE kell, Adobe After Effects, ilyesmi, de mivel a magam részéről én meglehetősen érintőlegesen foglalkozom videóval, a képek mellett az általában a percet sem elérő videórészleteimmel, ezért a képek feldolgozásával szemben nem ruháztam be videók feldolgozásába, és eléggé el nem ítélhető módon a (szerintem a) világ legrosszabb grafikus felhasználói felülettel rendelkező programjai között dobogós Blender 3D modellező-renderelő program videószerkesztőjével oldom meg azokat, ami annyira unintuitív, hogy nekem is mindig újra és újra utána kell néznem a dolgainak két videószerkesztés között. :) Viszont ingyenes.

    [ Szerkesztve ]

    Quoth the Raven "Nevermore."

Új hozzászólás Aktív témák