Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz asdf_ #85731 üzenetére

    "nem az orszagban"

    Igen, a hivatalos importőr megkerüléséről van szó, bár ez nem országról szól hanem régióról (persze mondjuk az USA esetében ez történetesen egybeesik, de az EU-nál ugye nem), és igen, itt csempészetről, és ezzel a hivatalosan befizetendő közterhek elkerüléséről van szó.

    (#85732) topikk: de ezt miért nekem mondod? Én tudom :)

    szerk: mire gondolsz? Én a csalás technikájának nagyon nem jártam utána (bár gondolom egy gyors google kereséssel megteheted ha nagyon érdekel) de ezek ázsiai cégek, akik nagy tételben megveszik a cuccokat Ázsiában (ott még _akár_ lehet ez legális is, ha ugyanabban a régióban adnák el, csak aztán persze becsempészik az USÁba/EUba. És persze lehet hogy legalább egy részük már ott Ázsiában is a "leesett a kamionról", meg a kicsempészték a gyártósorról kategória)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • Studi

    addikt

    válasz asdf_ #85731 üzenetére

    A szürke azért szürke, mert valahol a teljesen legális, és gyártó, valamint helyi forgalmazó által is elismert, valamint a teljesen illegális között helyezkedik el. Hogy hol, azt nem feltétlen lehet meghatározni. Szürkeimportnak hívjuk azt is, amikor teljesen legálisan hozza be, de nem az imprtőröm keresztül, de azt is, amikor már egy elvben legálisan létező utat jár be az áru (belépteti az adott országba, de papíron azonnal ki is lépteti, és ezért nem vámkezeli ott), de fizikailag mégis más a mozgása. Ez utóbbit játszották például nagyban itthon a kristálycukorral, liszttel a közelmúltban. (meg megannyi más áruval, amiből nem lett Híradótéma...)

Új hozzászólás Aktív témák