Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g_g_g

    őstag

    válasz MrChris #76736 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a választ.

    #Balinov Nem is jutott eszembe, hogy a RAW és JPG között lehet ilyesmi különbség. Délután lőttem pár képet RAW+JPG beállítással, holnap majd megnézem mit mutat.

    #Lassú Víz Ki voltak kapcsolva amit írtál, plusz rázkódásvédelem is 1/8-ra volt állítva. Ezzel az exponálás beállítással még van gondom, nem igazán tudom, hogyan is csináljam.
    Valahogy azt gondoltam, hogy f5.6 - f8 rekesznél lesznek hű de brutál élesek a képek, de ezek szerint ez már sok lehet.

    #m3ss PS-ben csináltam utólagos élesítést (Smart sharpen) és segített is rajta, bár a PS-t is alig-alig ismerem még. "pixelszinten fokuszfetisiszta" ez baromira tetszett, van benne igazság :) de nem veszek tükröset, kiszolgál még ez engem.

    #MrChris Minden kép "A" beállítással készült, általában jók voltak a záridők hozzá, az 1/100 már valóban határeset. Szenzorstabi be volt kapcsolva, igen.
    Ahogy már fentebb is írtam, ezzel az expo beállítással nem állok sehogy, azt hiszem ez lesz a következő amibe bele fogom ásni magam.

    Mindenesetre -szerencsére- nincs az objektívvel semmi baj (mert ez is eszembe jutott), én meg még tanuljak sokat és majd lesz ez még jobb is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák