Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz jjeahh #65180 üzenetére

    Hasonlókat tapasztaltam én is a 45-ösössel. Ekkora tárgytávon kicsit belágyul a képe nyitott rekeszen, ami a kisebbik baj, mert ettől még használható lenne, akár f1,8-on is, csak ilyenkor valahogy elveszti az AF a stabilitását is és gyakran kicsit mellé megy a fókusz. Ez meg az amúgy is lágy képpel kombinálva sokszor olyan végeredményt ad, mint egy olcsó régi manuál. :)

    Az általam jól ismert mirrorless fix obik közül a Lumix 20/1,7 és a Fuji XF 35/1,4 sokkal stabilabb ilyen helyzetekben is. És hogy miért bizonytalankodik a 45-ös ilyenkor? A kontraszt AF-nek nyilván kontrasztra van szüksége, ha meg ekkora tárgytávon kicsit belágyul a 45-ös képe.. :U

    Ettől még persze egy jó ár/érték arányú obi továbbra is, csak tudni kell mikor mit várhatsz el tőle. Ilyen helyzetekben pl érdemes rajta kicsit rekeszelni.

    A Sigma 60/2,8 meg nem is kérdés, hogy pusztán optikai teljesítmény szempontjából sokkal erősebb darab. Az könyörtelenül jó már nyitott rekeszen is. Más kérdés persze, hogy a 45/1,8 lerekeszelve f2,8-ra már szintén nincsenek ilyen problémái.

    Lehet már nem emlékszel rá, de nem véletlenül mondtam neked korábban, hogy mFT vonalon AF-es portré obi terén feljebb akarsz majd lépni azt jelenleg normális áron nem tudod megtenni.
    A 45/1,8 inkább csak egy kicsit más, de úgy általában véve nem tartom jobbnak a 60-as Sigmánál.

    Közelre legalább úgy mos a 60-as is, nagy tárgytávon meg a 45-ösön nem igazán lehet kihasználni az az f1,8-at.

Új hozzászólás Aktív témák