Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hegyimorc

    senior tag

    válasz |AP| #60442 üzenetére

    A katalógus előnyeit könnyű belátni, de azt is, hogy mennyire röghöz köt. Használtam korábban mást, aminek megszűnt a fejlesztése, nem volt többé support, hiába volt jó, az újabb gépeket nem ismerte ...stb. Bár ennek semmi köze a katalógushoz, de hasonlóan magához láncolt a Nikon Capture NX. Sokáig azért nem váltottam Nikonról, mert nagyon szerettem. Többé nem szeretnék ennyire kötödni softwarehez.

    Régebben én is kulcsszavaztam, használtam olyasmiket is mint a LR-ben a csillagok, színek, de rájöttem, hogy _nekem_ a gyakorlatban bőven elég a dátum és egyetlen kulcsszó - pl "20090815 Pilis" - , ez alapján tíz évre visszamenőleg is gyorsan megtalálom amit keresek. Rendszerezésre elég a filerendszer, egy egyszerű fa szerkezet, ami minden adathordozón minden oprendszeren ugyanúgy létezik, bárhová másolom nem kell kompatibilitási problémákkal küzdeni.

    Többet nyerek az egyszerűséggel mint amennyit veszítek azzal, hogy lemondok pár "csingilingiről" (amiket sosem használtam ki igazán)

    ps: A fentiek a hosszú távú rendszerezésre/tárolásra vonatkoznak. Rövid távon továbbra is használom a LR katalógus lehetőségeit, csillagozok, színekkel jelölök ... stb, de ez csak a válogatást, feldolgozást segíti. Ami ezt a fázist nem éli tul azt úgy sem venném elő később sem, hogy újra feldolgozzam. Ezek törlésre kerülnek.

    Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Új hozzászólás Aktív témák