Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz arn #20541 üzenetére

    Na de már uram bocsá...ez nem csak egy kütyü....

    És persze lehet szidni gombok nyomáspontját, külalakját, de ez az mft egyik fotó csúcsgépe...vagy tévedek?

    Egy lehetséges magyarázat lehet a kis pen-ek sanyi szenzorral szerelése, ahol is a képminőség jelentősen javult, s valljuk be közel került az eddigi álommasinához, ezért "nem éri meg tartani" mert "félnek a gyors értékvesztéstől"...persze az értékvesztést talán ők indukálják...és igen azokban nincs az a stabi, kezelhetőség...stb...tehát ez megmarad az agyalás szintjén.

    Más...

    Arra jöttem rá hogy szintemen (ami ugye meglehetősen alacsony) két fontos techbuzera lehetőség adott rendszerünk tesztelésére, pocskondiázására, s az ebből fakadó végleges kiábrándultság miatti eladási szándék meghozatalára:

    - kép kis méreténél a "mérhetetlen" dinamika hiánya-megléte (itt már sokan elvéreznek, s feladják)
    - belenagyításnál zaj-élesség vizsgálata. (nő hajában a serke nemének megállapítása és a bal lábának zajosságán aggódás) Ehhez általában hívjuk segítségül Jan Kekec könyvvizsgálót is...

    Ezen a tengelyen mozogtam valahogy, míg kezembe nem került a fuji x100...ott volt paraméter amibe keményen bele tudtam kötni, de nem akartam...talán ott néztem először a fenyképet, s nem a technikai hátteret...
    Egykori zenehallgatási mániámhoz mérhető, amely inkább készülék-kábelhallgatásból állt...feleségem közben megunta Vivaldit, Beethovent, Bachot...

    Atyám ez minden bűnöm...

Új hozzászólás Aktív témák