Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz julius666 #68045 üzenetére

    Ahogy irod, ez nem befektetes hanem vallalkozas.

    Erdekes ezekrol olvasni, de en biztos nem fognek bele, foleg most, amikor a magas kamatok miatt egyre tobben meggondoljak, hogy vesznek-e ingatlant, ill. mekkorat meg mennyiert vesznek.

    Aki most lat neki, annak sok sikert kivanok!

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Vesa

    veterán

    válasz julius666 #68045 üzenetére

    Mást állítottam volna, mint hogy ebből él? Ez egy példa volt arra, hogy kicsiben ez is egy módszer lehet, nem kell nagyüzemben csinálni. Ez egy opció lehet azok számára, akik teljesen hülyék a tőzsdéhez és nem ismerik a papír alapú befektetéseket. Magam részéről ez egy daarab ingatlant jelent, mivel bizonyos szinten diverzifikálni akartam a pénzemet. Megjegyzem, a COVID előtt is arról ment a mantra, hogy bedől a piac, aztán alatta már mindenki azzal jött, na most aztán beborul az egész, ehhez képest pl. nálunk 80-100%-os áremelkedés ment végbe 2019-2022 között.
    Nem utólag vagyok okos, hanem 30 éve ezt látom. A 2008-as válság után visszaestek az árak, régiónként eltérő mértékben de átlagosan 15%-kal, amiben persze semmi meglepő nincs, viszont a válság elmúltával sokszorosára emelkedtek. Áruld már el, ez minben különbözik attól, ha veszek egy részvénycsomagot ami valamilyen hír hatására beborul, aztán évekig nem tudok bukó nélkül kiszállni belőle? Csak ott még ennyire se látod előre, hogy mi lesz, mert akár napi szinten jelentős változás állhat be, ezzel szemben az ingatlanpiac sokkal lomhább.

    Az meg nem befektetés, hogy vesznek az emberek PMÁP-ot, mert nem ide sorolandó, azt a hülye is meg tudja csinálni. Ha viszont már részvényekről beszélünk, nagyon nem mindegy, milyen ismeretanyaggal áll neki valaki.
    És most jellemzően nincs arra idő, hogy emberek tömegei hirtelen elkezdjék tudni, mibe érdemes pénzt tenni, vagy hogyan működik a tőzsde, a részvény piac és egyebek. Nyilván a portfóliónak ez is része kell legyen, de egy olyan ember aki életében nem foglalkozott ezzel, sokkal nagyobbat kockáztat ismeretanyag nélkül pénzügyi műveletekbe és papírokba fektetni, mint _részben_ ingatlanba. Mivel itt pukkant lakásokról beszéltem, még arról sincs szó, hogy egy esetleges ácsökkenés bukót eredményez.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák