Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mandleee

    tag

    válasz PredatorZoli #68023 üzenetére

    Köszi az infót! :R Már régóta terveztem randomon számlát nyitni, de a legutóbbi hasonló hír végül tényleg rászántam magam, hogy meg is nyissam.

    Egyenlőre még kell majd váltanom EURt, nyitok majd egy TBSZt, még az azonosítást lezongorázni személyesen és veszek egy kisebb pakkot.
    Jól sejtem ez az ajánlott all worlf etf vétel, ugye?
    Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating

    Ha jól néztem 2-3 hónap alatt tudok váltani revon 350e Ft-t. (Most lesz a fordulóm, így lehet 2 hónap alatt sikerül átváltani.) Vennék belőle egy 3000EUR-s pakkot és nagyon nem is terveztem hozzányúlni egy jó ideig, csak szeretném az ETF-eket jobban megismerni. :)

    Sok hasznos infót gyüjtök a topikban, mindenkinek köszi a segítséget! Lassan, de biztosan megy a tanulás. :D
    2 éve először raktam be pénzt állampapírba, most lassan szeretném kicsit diverzifikálni a portfóliót. (Főleg azt a részt amire előreláthatólag nem lesz szükség). Tanulásra szánom ezt az összeget, hogy megismerjem (főleg magamat), tényleg menni fog a lusta portfólió építés.

    Jól sejtem, ha tbsz-en van a számla, akkor nem is kell foglalkozni semmivel majd az adóbevallásnál, ha nem nyúlok hozzá 5 éven belül?
    Esetleg bárkinek bármi tanács, ami elkerülné a figyelmemt?

Új hozzászólás Aktív témák