Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Édesanyám élettársa autóvásárlásra adná a fejét. Általánosságban elmondható róla, hogy szereti az olyan kocsikat, amiből nem sok jön szembe az utcán, jelenleg egy 2006-os Chrysler Sebring 2.0 CRD-t hajt teljes megelégedettséggel, de szeretne nagyobbra váltani, és munkájából adódóan (utánfutóval rohangál különleges falburkoló anyagokkal) kellene egy mutatósabb, nagyobb járgány, ami nem jön zavarba ha folyamat mögötte van a kis futó, ugyanakkor családbarátabb is mint a Sebring, mert hétköznapi használatra is lenne nyúzva. Kizárólag diesel jöhet szóba. Rábukkant a linkelt mercire és érédekelne az általános véleményetek a típussal kapcsolatban (személyes tapasztalat, motor, váltó, fenntartási költségek, típushibák, stb terén). Nekem első blikkre gyanúsan olcsónak tűnnek ezek (vélhetően szervízköltségek miatt ;] ), csak szeretném tudni neki észérvekkel megmagyarázni az aggályaimat, viszont BMW és Merci fronton tudományom erősen konvergál a zéróhoz.

    Mercedes-Benz 280 CDI 4 Matic 2008

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok,

    Úgy néz ki kedves párom rápörgött az A szériás mercikre. Napi munkábajárásra lenne főleg használva, második autóként (2x25 km) és 1 milla a keret. Csajos cirkálóról lenne szó, amivel a parkolás se ördögi a lakótelepen. VW Beetle-ről lemondott, mert milla körül nagyon lerúgott példányokat találtunk, illetve meggyőztem, hogy azt gyorsan szétparkolná, mert nem látni hol a vége az autónak. :D Néztünk emellett Puntokat meg Polokat, illetve folyamatosan nyitott szemmel járunk, de eddig nem lett szerelem a beetlen kívül semmi. Aztán hirtelen szembejött egy második szériás A merci és most ilyen fordulatot vett a női expedíció. Jómagam egyáltalán nem vagyok ismert a típussal kapcsolatban, a német autók is messze állnak tőlem, nem hogy a mercik, szóval kérdezni jöttem:

    - Viszonylag igénytelen típust keresnénk, ami nem pénztemető, óvónőfizetésből nem tudom fent lehet-e tartani ezt a jószágot :D Így általánosságban mennyire ajánlott típus ez a W169 széria (2004-2012)? Népítélet szerint nem elvetendő, de remélem van itt akinek konkrétabb tapasztalatai vannak.
    - Milyen motorral javasolt? Különböző motorokhoz kapcsolódóan pro-kontra érvek? Én 1.5 benzinnel venném, mert biztos elég neki, de érdekelnének a vélemények a többi verzióról is. (Merci dieseljeit pl egyáltalán nem ismerem...)
    - Motor ferdén mélyre ültetett pozíciója miatt mennyire idegenkednek a szerelők tőle? Mennyire zavar bele a karbantartásba?
    - Milyen köztudott szériahibákról tudni?
    - Milyen dolgokat érdemes megnnézni, ha elmegyünk nézelődni?

    Köszönm, ha segítetek! :)

    • Honor Magic5 Pro •

Új hozzászólás Aktív témák