Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domedee

    senior tag

    válasz Flow #192 üzenetére

    Én ajánlanám még az Olympus E500-at. Tudásban kb amúgy mindegyik ugyanott van, de ennél van rendes ccd-tisztítás. A keresője viszont kisebb, az tény. Nekem a nagytesó van az E330. (ha nem jött volna rá össze a pénz, akkor valószínűleg az E500 marad). Kitobijai a legjobbak közt vannak, főleg a 40-150(80-300).

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz ddem #213 üzenetére

    Nos, hagy az összes leírást a francba, csak megkavar. 3 dolgot kérdeznék:
    1: akarsz-e majd később még súlyos pénzeket költeni obikra, vagy ezzel a géppel akarod túlélni a következő 2-4 évet? ha lesz pénzed még költeni, akkor egy dslr, ha nem, akkor marad a bridge kategória
    2: itt szétválik ugyebár arra a dolog, hogy a kategóriában melyiket, de maradjunk a nem dslr-knél. ami igazán fontos különbség a két gép között, az a 28-300/35-420 mm a zoomtartomány és a képstabi kérdése. Szerintem a Fuji kezdő 28-a sokkal fontosabb, mint a Pana 420-as vége. Sőt, azt mondanám, hogy még a képstabival is partiban van az, hogy 28 és nem 35. (szóval Fuji)
    3: melyik tetszik neked, vedd kézbe őket, és amelyiknek kényelmesebb a fogása, válaszd azt, ha (már) nem tudsz dönteni.

    ha dslr-re adod a fejed, akkor a kérdés megint az, hogy megelégszell a kitobikkal (amik közt azért vannak jók is), vagy később költeni akarsz rá.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Spidee #268 üzenetére

    Nekem meg akkor sógorok, ...talán. Ugyanis nekem is egy W800i-m, bár lánykori nevén K750i volt, de aztán összekötötte az életét a pc-vel és lett belőle W800i :DD

    De amúgy a sötét fényszegény helyzeteket kivéve, hogy ON is legyek, akár bőven megteszi bármelyik gép helyett. Csak azt az idegesítő fotóhangot kellene leszedni róla. Amúgy ez is megoldható elvileg, csak még lusta voltam kipróbálni... :U

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Dare2Live #286 üzenetére

    Én nem azt írtam, hogy ugyanolyan jó képeket csinál (zajmentesség, etc...), hanem, hogy megteszi. Csak ha le akarsz fotózni valamit, aminél az emlék a lényeg és nem a totál pontos/helyes/jó kép, akkor ez is tökéletes. Én pl. többször megcsináltam már, hogy mikor mentem edzésre, beraktam a zsebbe és futás közben zenét hallgattam (vagy nem), de ha láttam valami szépet az erdőben, akkor megáll, gép előkap és mehet a fotó. és ez mindig nálam van.

    Amúgy mondok egy csúnya dolgot, volt már, hogy hirtelen szóltak, hogy fotózni kellene, de egyik fotós kollega sem volt bent éppen, nálam viszont csak ez volt. Így nem volt mese, ezzel csináltam a képet. Bele is került az újságba. Na igen, az igaz, hogy azért látszódott, mivel készült, de hidd el, volt már olyan, mikor kaptuk az anyagot; és amiket néha küldenek, háááát. Ahhoz képest szuper volt a kép.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Rolly #299 üzenetére

    Én azért meggondolnám a dslr-t is. Csak egy picinykét többért már tudsz venni. Pl az Olympus E500 28-300 mm-es tartományt fedi le két obival. Az ára csak 192 eFt. Ezen jó pár évig nem kellene fejleszteni-amúgy nem kell feltétlenül fejleszteni a dslr-t. Ez csak a mai időkben lett ''divat'' ennyire. Gondolj vissza, hogy régen a sima slr-k alatt, sem volt az embereknek tucatnyi obija. Volt 1-2, na jó 3. Csak annak volt több, akinek ez elsődleges hobbi lett. Fejleszteni meg bármelyik gépen lehet: UV-, polár-, szín- és más effekt-szűrők; állvány, vaku, ...

    De ha olcsóbban keresel, akkor Fuji S9600, csak 120, de ugyanúgy 28-300 (10x). Ez a zoomtartomány amúgy szerintem sokkal jobban is használható, mint a Pana féle 35-420, hiába 12x. Többet ér a nagylátó, mint a tele.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Dtomi #380 üzenetére

    Ezt nem csak neked írom, hanem mindenkinek, aki odáig van a portrémarkolattól. Ugyanis meglepő módon a portrémarkolat mire is szolgál? Portrékészítéshez van kitalálva főleg (szerintem legalábbis).Azaz amikor az a foglalkozásod, hogy dolgozol vele, és hosszú órákon át (minden nap) portrézol vele. Ilyenkor tényleg jól jön. Amúgy a mindennapi életben teljesen vegyes a felhasználás. Ha csak előkapod a gépet, és függőleges állású kép kell, akkor is arra a pár képre bőven jó a kis kacsó megfordítása.

    Egyetlen érv van, ami mellette szólhat ebben a kategóriában: az, hogy nagyobb akksi fér bele. De igazából ez se olyan vészes. Olcsóbb, ha vesz hozzá (utángyártott) akksit és egy olyan van mindig feltőltve a cucc mellett. A kis akksi gyorsabban is feltölt, tehát ha valahol csak 2-3 óránk van csak, akkor is elég hogy feltöltődjön.

    Egy alap felszerelés: 28-90-es tartománnyal már 170e-től kapsz. Ha a 28300-at akarod lefedni, akkor ez olyan 190e-től sikerülhet, és ilyenkor minden cuccod új!
    Pótakksi:7e, memóriakártya:közepesen gyors, 1GB:10-15e, gyári vaku: 60e (TTL-s), csak sima manuálvaku pedig:10-20e-től már kapható, állvány:15e, táska:7e.

    Szóval ha megnézzük, inkább vegyen először az ember kiegészítőket -nagyobb hasznát veszi, mint portrémarkolatot, majd kiderül, kell-e neki később.

    Amúgy csak röviden: ha már mindenki az kezdő dslr-kiteken lovagol:
    28-90:
    Canon 350D: 168e
    Canon 400D: 199e
    Olympus E500: 164e
    Nikon D50: 152e
    Nikon D40: 152e
    Samsung GX-1L: 156e
    Samsung GX-1S: 185e
    Pentax K100D: 171e
    Pentax K110D: 155e

    28-300 (két obival):
    Canon 350D + portrémarkolat: 234e
    Olympus E330: 240e
    Olympus E500: 194e
    Samsung GX-1L: 240e
    Samsung GX-1S: 259e
    Pentax K110D: 214e

    Nekem a fenti listából a
    28-90: Oly E500, Pentax K100D, Nikon D50, Canon 350D sorrend lenne (kedvenc az Oly)
    28-300: Oly E330/Canon 350D (az Oly a LiveView miatt-nekem is ez van, nagyon állat :D, a Canon meg érthető miért), vagy ha az ár nagyon fontos, akkor Oly E500.

    Ez alatt Fuji S9600/Sony R1/Pana Fz30(50).

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #549 üzenetére

    Nos iegn, a az ergonómia. Amikor (nem olyan rég) vettem a gépemet, akkor többek közt azért nem választottam a 350D-t, mert kicsi. hiába a portémarkolat, annak is csak akkor van értelme, ha portrét fotózol. Amúgy végül E330-t vettem. Teljesen megéri az árát, sőőőőt. Az élőképet nem adnám egy Canon 1D Mark-ért sem. Sok-sok olyan elkapott pillanat köszönhető neki, ami amúgy nem sikerült volna (az emberek (rokon, haver főleg) jó része rögtön pózol, ha meglátja, hogy a gépet a fejedhez emeled). Ajánlom a big kitet, meg hozzá az Fl-36 rendszervakut. Nagyon ütős lett.

    Amúgy az ergonómiához visszatérve nekem a az etalon még mindig a régi gépem (Fuji S7000). Viszonylag hosszú ujjaim vannak, így a gépek jó része kicsi. Még az E330 is egy kicsit. De kellett nekem ilyen nagy kezet növeszteni.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #554 üzenetére

    Eléggé más tud lenni a hangjuk akár. Anno, ha jól rémlik, pl. azt hallottam, hogy a Canon 20D volt valami iszonyat hangos. De nézz el a pixinfo.hu-ra, ott a gépteszteknél van fent van a sorozatfényképezés hangja (elvileg, ugyanis nekem süket a hangszóróm, de biztos a gépemben van valami vacak). Nos igen, a D70s, nem rossz, csak az ára... Nem megvetendő, de mint mondtam, az élőkép az valami szuper tud lenni. Főleg, ha makrózni akarsz.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #557 üzenetére

    Nos, ne tagadjuk, sötét... De tényleg.Nem az éjszakai manuálfókuszra lett kitalálva. A kitobikkal főleg, mert sötétítik a képet. (kevesebb fény jut be rajtuk mert nem olyan fényerősek). Hogy kicsi lenne? Hát az is igaz. De ha újra kellene választanom, akkor is ezt választanám. Hogy miért? Mert jó a gép. De ami fontos, hogy okozott-e már hátrányt ez? Nos, nem. Csak éjszak gond amúgy, ha sötét témát akarsz (manuállal) gyorsan, vaku nélkül. Hiszen, ha van vakud, akkor úgyis az ad segédfényt, ha meg anélkül, akkor meg úgyis arra készülsz, hogy sokáig fog tartani a dolog.


    De ez minden gépnek gond. Csak egy világosabb keresőnél könnyebb a dolgod. Esetleg majd megpróbálok képet is csinálni a az érzékeltetésére, ha sikerül előszedni az analóg gépeim közül valamelyiket (épp lakásfelújítunk). De te amúgy dslr-re, vagy analóg slr-e gondolsz? Nem mindegy ugyanis. Hiszen az ebből a szempontból átlagos Canon 350D is már sötétebb, mint az analógok. Mondjuk én szemüveges lennék papíron (csak nem hordom, meg csak olyan -1/2-1 közötti), de egy kis gyakorlással nem gond. Akár az LCD-n, valamelyik élőkép móddal. De tényleg.

    Amúgy javaslom egy Fl-36-os rendszervaku beszerzését hozzá. Azzal együtt sokkal többre mész, mint a beépítettel (mint minden más dslr-nél ;) ). Amúgy jó erős a beépített is, csak ugyebár nem dönthető, meg forgatható. Egyetlen dolog van, ami zavar a beépített vakuknál. Az összesnél, ami tud segédfényként működni. Ezek ugyanis úgy világítanak, hogy stroboszkópként villognak és ez nagyon idegesítő. Sokkal jobb a nagy vaku rendes vörös mintázatú (mondhatni diszkrét) segédfénye. Meg szuper, ha egyszerre ahsználod a beépített és a külső vakut. ''Szembe''villágítasz vele és derítesz egyszerre. Sokkal természetesebb, mint a kettő csak magában lenne.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #563 üzenetére

    jól érted, amúgy a külső vakuk közül több alkalmazza ezt a módszert. Én azért mondtam ezt a vakut, mert ez az olcsóbb olympusos vaku (ugyanis az FL-50, a nagytesó a duplája). Vannak más gyártók által készített vakuk is, amik mennek, csak nem feltétlenül tudnak mindent, amit a gyári. Az Olympus ettől rosszabb, de egy inkább csak tényleg szinte éjszakai helyzeteknél van gáz vele, ha mauál fókuszt akarsz használni (itt jön ki, hogy kicsi és sötétebb)

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz pilóta #611 üzenetére

    Ilyen van nekem is :D Nagyon állat, és nem csak makrónál meg ilyen esetekben használom az LCD-t fotózáshoz. Előtte egy Fuji S7000 és teljesen jól lehetett azzal is dolgozni (az egyetemi újságnak fotóztam vele). Erről viszont tudni kell, hogy volt neki ISO:200/400/800, de igazából csak az elsőt tudtad használni, ha nem akartál jó zajos képet. Azóta fotóztam már S9500-tel is, ott már nem volt ilyen gond szerintem, Szóval ez is jó megoldás és évekig elég lehet. Viszont az tény, hogy az E330 egy olyan gép, ami mind a bridge, mind a dslr előnyeit ötvözi, annak hátrányai nélkül. Az obiválaszték még, amit fel szoktak hozni hátránynak, nos... Kapsz hozzá olcsó obit, ami bőven elég kezdésnek. De kapsz hozzá 100-200e-s kategóriában jobb obikat, meg ha már ez is kevés, akkor ott vannak a sok százezres obik is. [link].

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Zoli bácsi #788 üzenetére

    Mindenféleképpen, ha ilyen hosszú az slr múltad. Méghozzá inkább az E500, mint a D40. És a dupla kittel.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Ijk #793 üzenetére

    Szerintem meg éppen, hogy vegye meg ha úgy alakul. Pontosan mik is azok a hátrányok? Max. annyit mondanék, hogy van olyan gép, ami pár dolog jobban meg van csinálva. van pár tény, de hogy ezek közül kinek mi a hátrány? Nekem amúgy ez a vacak gép van... Így talán elfogultabb vagyok. De azért hidd el, jól átrágva a témát, inkább tükörrefis, mint R1. Az a 120mm-es vég bizony kevés tud lenni. Már egy sima portré esetén is, vagy mászhatsz bele a másik fejébe. A képarány meg tökmindegy. Ha wide képet akarsz, akkor úgy csinálod a képet, hogy majd a tetejét/alját levágod valami progivel később.

    LCD-s élőkép,...Nekem is kompaktom volt (S7000) előtte, és kell az élőkép. Meg azt se felejtsük el, hogy az a fárnya LCD kihajtható-ha nem lenne, akkor jóval kevesebb értelme volna az igaz, így könnyen lehet a földről, vagy fej fölül fényképezni, és nem kell hasalni, vagy csak találomra lőni a képet. Amúgy az obik sem amiatt jobbak, mert 4/3, hanem mert ilyenre csinálták őket. Ugyanis a többi rendszerhez is kapni hasonlóan jó obikat (kinek mi az igénye), csak itt a kitobikat jobbra tervezte a gyár éppen amiatt, hogy nem a nagyok közül való, ezzel tudja eladni őket jobban. A több zaj sem több, ha jobban megnézed, legalábbis nem annyira. Csak annyi kérdésem lenne, hogy ha kinyomtatod a képet, mekkora méretben fogod nézi?

    Amúgy az E330 éppen ezt csinálja, felcsapja a tükröt és az LCD-n mutatja a képet (ez az egyik fajta élőképe -ilyenkor tudsz belenagyítani a képbe bármely pontra 10x-esen, majd itt manuálfókusz és pontosan ott az élesség, ahova te akarod- ez makrónál aranyat ér) a másik élőkép mód az, mikor egy kicsi másodlagos érzékelő van a pentatükörnél és ennek a képe van az LCD-n. Ennek értelemszerűen rosszabb a képe, de arra, hogy komponáljuk a képet, tökéletes. Azért nem nagyon lehet amúgy megcsinálni az első féle módot, mert nem bírná az érzékelő. Egyszerűen megsűlne a sok fénytől. Egyedül még a Fuji Sx (x=2,3,5) sorozata tudja, de az is csak 30 sec-ig és fekete-fehérben.

    Modnjuk én annyit mondanék, hogy a mai kínálatban már mindegyik gépnek a képe (kategóriáján belül) felér a másikéval. Egyikkel sem jár rosszabul, mint a másikkal. Meg kell keresni azt a pár tulajdonságot, ami miatt neki ''az'' tetszik. Ez lehet design, ergonómia!!!, fejleszthetőség,...etc

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Dare2Live #803 üzenetére

    te szerintem a Zoli bácsi-ra gondolsz, mert én a Szten Márs ->Ijk ááltal írtakra gondoltam. hiszen ők a 350D,D80,D40,D70,D50 mezőnyhöz írtak. Ha tényleg csak kvesebb van rá, akkor a kérdés a 24-120 vs. 28-300. Melyik a fontosabb, árban kb. ugyanott vannak, de az egyiknek jobb a képminősége, míg a másikkal messzebre látsz és később jobban tudod fejleszteni.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Zoli bácsi #868 üzenetére

    Ne aggasszon. keveset adnak el belőle mert kevéssé ismert. Meg mindenki úgy van vele, hogy majd később vesz bele jobb obit, mag nagyobb az obi választék. Persze, nagyobb, de jó obik minden gyártónál vannak, csak tudd kifizetni. Te meg pont írtad, hogy kevés pénz van rá, így ''oly''-at vegyél, aminek jó a kitobija :D Az Oly ilyen. A makró az tényleg keisik a dslr-nél alaphangon, egy jó makróobi drága, ha ilyet akarsz, akkor inkább bridge (Fuji S9600 pl).

    Mondjuk dslr-nél is azt javasolnám, hogy ha lehet a kétobis kit-eket nézd (így le tudnád fedni a 28-300mm-es tartományt 28-90+80-300 az Olynál, de a többi is hasonló, ami kezdésnek tökéletes, meg később is :) ). Így igyanis olcsóbb a második obi, vagy veszel később használtan.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz tornagatya #873 üzenetére

    Ha gond van a szemeddel, akkor szerintem dslr tekintetében nem sok választásod van.
    1: nagy keresővel rendelkező gépek (de alkalomadtán még ez is kevés lehet akár, ha nagyon rossz a szemed, meg drága is)
    2: Olympus E330, itt a hátsó LCD-n meg tudja jeleníteni a kéept, mint a kompaktok, és mégis cserélhető obis, sőt akár bármelyik pontról lehet 10x nagyítást kérni és ilyenkor manuális fókusszal tudsz dolgozni (ez természetesen lassab lesz, mint az AF, de esetleg pontosabb is lehet)

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz tornagatya #881 üzenetére

    Amúgy a dslr-eknél kevesebb fókuszpont van, de álatalában a középsőt használja az ember. Amit élsenek akarsz, arra fókuszlász (félig lenyomod az elsütőgombot és tartod) majd úgy mozgatod a gépet, hogy a képen belül az élesre állított pont oda kerüljön, ahova te akarod, és lenyomod teljesen a gombot. (ez gyorsabb is, mint a fókuszpont kiválasztásával bajlódni, meg ált. a középső AF-pont a legpontosabb). Amúgy nekem (Oly E330) felvillan a keresőben a fókuszpont (kis piros pötty), amikor beállt az élesség, de a többinél is hasonlóan megy. Szóval ez alapján megy a dolog, vagy még be is lehet állítani, hogy csippanjon is ugyanekkor.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz yerish #957 üzenetére

    Én azért ránéznék a Fuji S9600/6500-ra is. Baba gépek.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #967 üzenetére

    Ugyan, max elmorzsol egy-két könycseppet a szeme sarkában, hogy mi lehetett volna... :O :DD
    De félretéve a viccet, jó kis gép az, éppen annyival tud kevesebbet, ami pont elég annak, aki nem akarja az S9600-t, de mégis valami komolyabbat szeretne.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Hellóka!

    A követkető lenne a kérdésem, mit ajánlanátok, ha olcsó gép kell? De tényleg olcsó. Karácsonyra lenne ajándéknak. Általában én fotózom a családi rendezvényeket, de azért jó lenne nekik egy külön kis gép. Viszont a keret az szűkös. Nagyon. Olyan max. 25 lenne rá. Tudom. Ne is mondjátok. Meg azt se, hogy pár ezret hozzárakva sokkal jobb gépet lehetne venni. Ezt is tudom. De ennyi jut rá. Na most, mit tudnátok mondani, ha az lenne a lényeg, hogy egy olyan gép legyen, ami automatán a legjobb minőséget tudja, könnyű kezelni, optikai zoomos (ebben az árkategóriában előfordul az csak digizoomos), viszonylag jó a vakuja és még gyorsabb is. A felsőbb kategóriákkal tisztában vagyok, de ezt a sávot nem követtem soha figyelemmel.

    Szóval típust, meg ha lehet, akkor boltot is mondjatok. Nem zárkózom el a HP, Oly FE, Benq, Polaroid, Agfa, Mercury, stb-k elől sem. Tudom, hogy olyanok, amilyenek. De olyanoknak lenne, akik tényleg nem értenek hozzá. Nem is tudják, mi az ISO, F, zársebesség. Csak fotózni akarnak. Nem nagyon fogják állítgatni. Esetleg a magyar menü sem hátrány.

    Na szóval ennyi lenne.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #6455 üzenetére

    Tudom, azt én is néztem. De az az igazság, hogy jobb lenne valami egy 20-as körül. Az a baj, hogy ehhez ugyebár még memóriakártya is kellene. azzal lenne jó, ha 25 alatt van.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #6459 üzenetére

    most láttam az auchan újságban 20-ért egy Polaroid i533. kb egy ilyet néztem ki most.

    erről infó valakinek? tudom, hogy sokat nem lehet várni. de keresem a legjobb automata gépet 20.eFt körül. Az a baj, hogy még memókártya is kell. Meg más dolgok is tervbe lettek véve. ezért a szoros minimum.

    meg annyi lenne még, hogy mivel nem értenek annyira a fotózáshoz, ezért a hiányosságok nem tűnnének fel nekik.

    tudom, hogy elvileg miket nem szabad venni, de mégi, azok közül, amik a piacon vannak, melxk a legjobb ebben a kategóriában. nem pixelvadászoknak lesz. a könnyű kezelhetőség fontosabb, mint a felbontás és a képminőség.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #6461 üzenetére

    tudom, hogy ez a kategória az emberek jó részétől távol áll. tőlem is.csak azért gondoltam, hogy hátha valakinek megfordult valamelyik személyesen a kezei között. (még ha nem is az övé volt, hanem csak kölcsönbe pl).az a baj, amik idáig nálam voltak gépek, azok mind a min. 60ezres kategóriát képviselték.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Szten Márs #6463 üzenetére

    köszi. az a baj, hogy én is csak annyit tudok, hogy "gyenge" ez a kategória. általános infókat keresek inkább. ez a kategória kb olyan, mint a canon 1Ds Mark III. kevesen tudnak beszámolni róla, hogy ilyennel fotóznak:DDDD majd megpróbálok minnél többet megtapogatni személyesen karácsonyig. valami jó akció lenne a legjobb. :)

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Új hozzászólás Aktív témák